Truskawki - jaką odmianę polecacie?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
monika10
200p
200p
Posty: 204
Od: 18 sty 2013, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło podkarpackie

Re: Truskawki i poziomki drugi sezon

Post »

Witam,czy ktoś wie ,gdzie można kupić nasiona truskawek powtarzających owocowanie,bo jakoś ciężko mi idzie szukanie.Wiem tylko jakie odmiany są najlepsze, ale u mnie w tym grajdole nie idzie nic kupić,oczywiście pomijając nasionka typowych warzyw. :wink:
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8825
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Truskawki i poziomki drugi sezon

Post »

Z nasion uprawiałam truskawkę tresca i temptation.W ubiegłym roku obie zlikwidowałam,dla mnie to taka namiastka truskawki.Z powtarzających mam też odmianę selva,z której jestem średnio zadowolona.W tym sezonie poszukam odmiany evie 2,ponoć lepsza.
Awatar użytkownika
Kornel
100p
100p
Posty: 108
Od: 31 sty 2013, o 23:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice/Radzynia Podlaskiego

Re: Truskawki i poziomki drugi sezon

Post »

Moniko10 oprócz mnie może ktoś też chciałby dowiedzieć się jakie to są najlepsze odmiany tych truskawek.Proszę podziel się z nami tą wiedzą ;:180 .Będę wdzięczny za odpowiedź.
Czyjeś niepowodzenie cieszy nas tak samo , jakbyśmy my sami odnieśli jakiś sukces.-NN
Awatar użytkownika
monika10
200p
200p
Posty: 204
Od: 18 sty 2013, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło podkarpackie

Re: Truskawki i poziomki drugi sezon

Post »

Witam, truskawki powtarzające owocowanie to odmiany balkonowe: ostara, albion a truskawki do gruntu to treska (bez rozłogów), selva (niewiele rozłogów) i geneva (nieliczne rozłogi). Z tego co czytałam to najlepsza do gruntu i najsmaczniejsza jest Genava i ją własnie zamierzam kupić. :D
Awatar użytkownika
Kornel
100p
100p
Posty: 108
Od: 31 sty 2013, o 23:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice/Radzynia Podlaskiego

Re: Truskawki i poziomki drugi sezon

Post »

Dziękuje za odpowiedź.Poszukam u mnie GENEVY ,ciekawe czy tu jest taka odmiana.
Czyjeś niepowodzenie cieszy nas tak samo , jakbyśmy my sami odnieśli jakiś sukces.-NN
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8825
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Truskawki i poziomki drugi sezon

Post »

U mnie tresca wytwarzała rozłogi,taki pospolity chwast truskawkowy.Genevy nie znam,ale ponoć najlepsza jest evie 2.Poza tym moja selva też wytwarza rozłogi,z których ją rozmnażam.Dla mnie główną wadą selvy jest zbyt póżne drugie owocowanie.W tym roku zamierzam ściąć ją przed pierwszym owocowaniem.
Awatar użytkownika
monika10
200p
200p
Posty: 204
Od: 18 sty 2013, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło podkarpackie

Re: Truskawki i poziomki drugi sezon

Post »

Faktycznie ,bardzo chwalą Evie 2 ,Genewe i Florin,one wszystkie są powtarzające i jeśli chcemy,aby owocowały długo ,do przymrozków , to należy urwać pierwsze ,wiosenne kwiatostany.Dotyczy to wszystkich truskawek powtarzających owocowanie. Za tymi odmianami się rozejrzę. :wit

-- 15 lut 2013, o 14:56 --

Zapomniałam ,Evie2 należy na zimę okrywać.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8825
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Truskawki i poziomki drugi sezon

Post »

Camarosa to zwykła truskawka,ale urzekła mnie wielkością i smakiem.Jak jestem w biedronce to patrzę jakie truskawki mają,ale powtarzających nie wypatrzyłam.W ogrodniczych też lepszych odmian nie mają.Uprawiam też truskawkę alfa centauri,jest trochę póżniejsza,fajne owoce.Szukam takiej,która owocuje pod koniec lipca,początek sierpnia.Chodzi mi o zachowanie ciągłości zbiorów,no i oczywiście truskawka ma wyglądać i smakować jak prawdziwa truskawka a nie jej namiastka.
bozena76
50p
50p
Posty: 58
Od: 6 wrz 2012, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki i poziomki drugi sezon

Post »

Anulab ,a może truskawka bogota jest to najpózniejsza odmiana truskawek. Tak piszą o niej i ze jest smaczna.
andrzej 125
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 3 maja 2013, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nowe odmiany truskawek.

Post »

Trzy tygodnie temu posadziłem 30 sadzonek frigo odmian Albion ,VIMA RINA, San andreas. Chciałbym się dowiedzieć jak u was spisały się te odmiany bo moje sadzonki są bardzo małe i szybko się sam nie dowiem z własnego doświadczenia. I druga sprawa czym mogę je zasilić aby szybciej urosły mam nawóz do truskawek ,mocznik i w płynie biohumus uniwersalny czy mogę zastosować któryś na tym etapie truskawki mają po ok 4-6 listków. Sadzonki zostały posadzone na ugorze na który została nawieziona ziemia wierzchnia z pola piaskowa.Dałem obornik od kur i suchy granulowany.
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Truskawki - jaka odmiana?

Post »

dorkosa
i co u Ciebie jakie masz truskawki?
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Odmiany truskawek elsanta honeoye senga sengana?

Post »

Rossynant pisze:
Cavalier jeszcze lepszy, ale na suchym i piaszczystym ładnego owocu (ani plonu) nie da.
Rossynant wiesz może gdzie ZDOBYĆ tą odmianę truskawki? Ogólnie jest niedostępna, a mi na niej zależy.
Czasami jak trzeba to wsiadam w samochód i jadę kilkaset kilometrów żeby zdobyć choć jedną roślinkę, jeżeli ktoś nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej. Wiem że Cavalier jest odmianą kanadyjską otrzymaną w 1957r. ze skrzyżowania Valentine i Sparkle.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
basiaj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 sty 2013, o 20:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Truskawki - jaka odmiana?

Post »

Właśnie ja mam Alfacenturi i chciałabym się coś o tej odmianie dowiedzieć.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2014, o 12:04 przez ERNRUD, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę pisać staranniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”