Mój jest Ten kawałek podłogi...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Mój jest Ten kawałek podłogi...

Post »

Marto, nic dodać, nic ująć, tak powinno być w każdej rodzinie, dużo zdrowia dla mamy i całej rodzinki :D
Awatar użytkownika
maryla-56_56
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3382
Od: 16 kwie 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój jest Ten kawałek podłogi...

Post »

Marginetka pisze:
Mój drogi M. zwariował ze szczęścia organizując sobie wielki warsztat, kupując niezbędną do życia Spawarkę :roll: :wink: :D i wiele innych podobnych urządzeń pierwszej potrzeby :wink:
Uśmiecham się czytając co napisałaś. Podobnie ja, pochodzę ze wsi, a mój M z miasta.
Zawsze marzyłam (potajemnie) o domku na wsi. Kiedy to się spełniło ( kupiliśmy na wsi siedlisko)
okazało się, że spełniło się marzenie(skryte) M :D
i teraz powinnam zacytować Twoje słowa " zwariował ze szczęścia....
Nie może doczekać się wiosny, żeby wyfrunąć na wieś. Mnie jeszcze trzyma praca, ale powoli przygotowujemy sobie nowe miejsce.
Marto trafny wybór. ;:138
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Mój jest Ten kawałek podłogi...

Post »

Witaj Marto. Podziwiam Twoje włości. To są klimaty , które uwielbiam. Masz dużo pięknych roslin, dostrzegłem nawet ulubione rojniki.
Ja też planuje budowę foliaka. Na razie szukam pomysłu. Zainteresował Mnie Twój pomysł ze stelażem. Gdzie go kupiłaś?
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Mój jest Ten kawałek podłogi...

Post »

semper, witaj!
Rojniki to także moje jedne z ulubionych roślin- chcę im w tym roku stworzyć jakiś przytulny mini skalniak, mam już kamienie i ładne miejsce na oku :D
Stelaż do namiotu wojskowego NS 6 zakupiłam za 390 zł+89 przesyłka na allegro.
W tym temacie bardzo pomogli mi Forumowicze:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=616
dangar1
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 kwie 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój jest Ten kawałek podłogi...

Post »

Piękny już macie ogród , a ile jeszcze możliwości! Będę kibicować dalszym działaniom. ;:138
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Mój jest Ten kawałek podłogi...

Post »

Witam wszystkich ulubioną porą w ulubionym dniu tygodnia :D
Dziś wszystko się na zewnątrz topi a, że mieszkam na zakręcie to przez cały dzień obserwuję brawurową jazdę kierowców :wink: zakęt biorą w stylu F1 :roll:


Poczyniłam dziś pewne fotograficzne porządki i Tym z Was, którzy przebrnęli przez mój pierwszy post w tym temacie, chciałabym coś pokazać :wink:

ok. 1950 rok, pierwszy dom moich pradziadków i dziadków
Obrazek

Obrazek


2012 rok, mój dom, wiosenne porządki
Obrazek

Dwa ostatnie zdjęcia zrobiono z tego samego miejsca :D


A jako, że jest to temat o ogrodzie:
Pamiętałam, że będąc małą dziewczynką, bawiłam się za starym domem pod dużą akacją. Babcia moja zmarła bardzo wcześnie, nie znałam jej wcale ale moja Mama pamięta, że kochała prace ogrodnicze i miała piękny ogród przed domem.
Minęło ponad 60 lat i coś jeszcze po nim zostało, na przedostatnim zdjęciu w jasnej sukience jest moja babcia, a na ostatnim zdjęciu moja babcia i moja mama:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lusia 57
1000p
1000p
Posty: 1429
Od: 8 sty 2011, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kociewie

Re: Mój jest Ten kawałek podłogi...

Post »

Witaj Marto, fantastycznie jest tak przenieść się w czasie oglądając stare zdjęcia. Ja mam kawałek pola, które z czasem zamienię w ogród i też dokumentuję wszystkie moje poczynania dla potomnych. Moim ulubionym drzewkiem, które sama sadziłam jest też robinia akacjowa. Muszę sobie pod nią zrobić fotkę. Płotek z wierzbowych gałęzi bardzo mi się podoba. Kiedyś taki, będzie oddzielał część ozdobną mego ogrodu od gospodarczej. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Mój jest Ten kawałek podłogi...

Post »

Piękna podróż w czasie oraz historia waszego miejsca.....nic dodać nic ująć....rodzina jest najważniejsza a miłość potrafi zdziałać cuda.
;:196
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Mój jest Ten kawałek podłogi...

Post »

:wit Witaj... trafiłam do Ciebie dzięki jode22 i powiem szczerze że jestem zachwycona! Zacznę od końca :D Piękny dom, bardzo mi się podoba. A ogródek.. te rabatki.. cuda! Ślicznie wszystko skomponowane. Zauważyłam że zastosowałaś kolorowe zrębki. Powiedz proszę jak to się trzyma. Zastanawiałam się nad zakupem takich, nawet założyłam temat w tej sprawie ale odradzono mi. Podobno po sezonie tracą kolor, to prawda? Widzę że zadbałaś o wszystkich, ptaszki i kotek też mają swoje miejsca hehe:D. Gratuluję Ci, naprawdę widać że bardzo się starasz.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój jest Ten kawałek podłogi...

Post »

Marto, piękny masz ten "kawałek podłogi" i taki wypielęgnowany. Mnie by nie martwił brak cywilizacji, robisz ciekawe zdjęcia i na nich widać, za wypielonymi grządkami, te pola, przestrzeń -bardzo mi się to podoba.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
ari64
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 17 sty 2013, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój jest Ten kawałek podłogi...

Post »

:wit Marto bardzo ładny ogród ,warzywniak swoją wielkością robi wrażenie a do tego jaka wspaniała historia rodzinna ;:3
Pozdrawiam Artur
----------------------------------------------------------------------------------------------
Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Mój jest Ten kawałek podłogi...

Post »

Witajcie Drodzy Odwiedzający :D
MID2006, kolorowe zrębki wykorzystałam u siebie w minimalnej ilości przed domem. W tym roku minie im trzeci rok. Nie zauważyłam aby cokolwiek się z nimi działo.

Dziś było tak pogodowo-paskudnie, że wyciągnęłam M. i Mamę na malutkie zakupy i odwiedziny u Teściów.
Moje łupy: Obrazek
Donice ceramiczne po 3,5 zł., prymulki po 79 gr.

Obrazek
Hiacynty

Mam jeszcze dużą paczkę dalii i kilka darmowych wielodoniczek :D
Awatar użytkownika
Kriss1515
1000p
1000p
Posty: 2203
Od: 15 cze 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój jest Ten kawałek podłogi...

Post »

Wow. ;:oj No to niezłe zakupy, tu za darmo tu jakieś grosze. Też tak chcę. :heja
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”