Kwiatki Moniki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tesia39
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9113
Od: 9 kwie 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Monika, ja jestem przeciwnikiem stosowania chemii w akwa, Mnie oczywiście się też glony pojawiają, ale mam otoski, ślimaki neritina i kilka krewetek Amano więc one glony wcinają. Wodę podmieniam co 2 tyg jakieś 25% ( wykorzystuję ją do podlewa ia kwiatów :heja ) i jest względny spokój. Kiedyś też miałam żyworodne rybki, ale szybko z nich zrezygnowałam bo mnie na przechówku nie zależy.
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

PAPROTKA DAVALIA
Obrazek
EUKALIPTUS NIEBIESKI GUNNI Z NASIONKA
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Moniko śliczne roślinki znowu pokazałaś. ;:138 Stromanthe cudne ;:303 Szkoda, że u mnie skubane nie chce rosnąc. ;:145
Ciekawi mnie ta pierwsza roślinka z ostatniego Twojego postu. To chyba jakaś paprotka, prawda? ;:oj
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Elcia1974-stromanthe,wcale nie jest takie ciężkie w uprawie.U mnie stoi w słońcu.Miałam je kiedyś i zatraciłam.Ale miałam od kogo po latach wziąśc, bo dałam sadzonkę koleżance.Nie uwieżysz,ale ona nie chodzi koło kwiatów jak my.Raz podleje,raz nie.Na pewno nie używa żadnych odżywek,nawet ziemi nie kupuje tylko wzieła z łąki.A na wszystkich parapetach ma tylko stromantche.Więc jak widzisz musi ona być łatwa w uprawie jak u niej żyje.Jak chcesz to ornużką się z Tobą podzielę.Spróbój jeszcze raz,naprawdę warto ;:108
A ta paprotka to dawalia-u mnie znowu paprotki nie chcą rosnąć,chociaż inni mówią że łatwizna.Ona nie ma za ładnych liści,ale podobają mi się u niej te kłącza,są takie mechate (mi przypominają mechate łapy pająka] ,i po jakimś czasie wyrosną z doniczki i pokryją ją.Więc doniczka musi wisieć.Jak dam radę ją wychodować to wstawię fotkę
Tesia39- otoski,sprawdzałam w necie -ja miałam z wyglądu podobne ale to były kosiarki i też żywiły się glonem.A te ślimaki i krewetki,też się żywią glonem?Może i ja sobie takie sprawię ;:108 Ale u nas otosków nie widziałam ;:204 Tesia my to powinniśmy chyba osobny wątek o akwarium założyć ;:306 ;:306 ;:306 :;230 :;230 :;230
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Awatar użytkownika
tesia39
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9113
Od: 9 kwie 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Monika, nawet kiedyś myślałam o wątku akwarystycznym ale się waham ;:108 Co do ślimaków, neritiny żywią się glonami, krewetki też. No i te krewetki amano są dość duże więc rybki ich nie zjedzą.
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Tesia jutro będę w Tomaszowie to zapytam czy mają te osobniki,bo w Rawie ich nie ma na pewno. :wink:
hiuan Cieszę się,że roślinki podobają Ci się. Moja najstarsza córka gdy przeczytała Twój post to powiedziała : ` JA TEŻ POWIEM,ŻE MOJA MAMA MIAŁA KIEDYŚ HOPLA NA PUNKCIE AKWARIUM `. :;230 :;230
POZDRAWIAM :D
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Moniczko dziękuję Ci za dobre ;:167 i chęc podzielenia się kawałeczkiem stromanthe. :D
Widzisz ja dobrze wiem, że ono nie jest zbyt wymagające, ale jak wiadomo teoria ma się czasami nijak do życia. ;:222
Miałam u siebie już i stromantke i różne kalatejki i niestety wszystkie odprawiłam na zielone wieczne łąki. ;:170
Tylko z marantami nie mam problemu, rosną, nie kapryszą. :tan
Tak już po prostu chyba jest, że jedni nie mają żadnych problemów z roślinkami, które u nas za nic nie chcą rosnąc.
Ale to chyba dobrze, bo chyba nikt nie ma u siebie tyle miejsca, żeby mógł miec absolutnie wszystko. ;:108
Nie zarzekam się, że już definitywnie nigdy z nimi nie spróbuję, bo może jeszcze się kiedyś skuszę, ale
to jeszcze nie jest ten czas. :uszy
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

DALEJ MOI DOMOWNICY,KTÓRZY ZAMIESZKUJĄ PARAPETY
CLUSIA
Obrazek
SANSEWIERIA
Obrazek
ANTURIUM
Obrazek
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

ELCIA1974-to super,że Ci maranty chcą rosnąc ;:138 .U mojej znajomej jest piękna maranta.Stoi na szafie i sięga aż do podłogi,wygląda super :shock: .Brałam kilka razy od niej odnóżke i u mnie nie chce rosnąć ;:185
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Awatar użytkownika
tesia39
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9113
Od: 9 kwie 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Monika, kwiatuszki fajne ;:138 a sansewieria przepiękna ;:oj ;:138
Awatar użytkownika
emma1966
500p
500p
Posty: 593
Od: 12 wrz 2012, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Bardzo ładne kwiatki :D ,spora sansewieria ;:224 .
pomidorzanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 4697
Od: 26 cze 2012, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiatki Moniki

Post »

Taa, sansewieria robi wrażenie, a przedszkolaczki ładnie wyglądają.
Pozdrawiam, Agata.
Awatar użytkownika
agnieszka_
1000p
1000p
Posty: 1510
Od: 21 gru 2012, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kwiatki Moniki

Post »

;:oj
Sansewiera super a i już dzieciaczki się rodzą ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”