Rozmnażanie drzew i krzewów iglastych. Ukorzenianie sadzonek

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Poczytaj tu:
- Rozmnażanie drzew i krzewów iglastych
- Ukorzenianie sadzonek
- Thuja sadzonkowanie - zdjęcie sadzonek
- Sadzonkowanie iglaków

Ja wtykałam bez ukorzeniacza w ziemię na skarpie, gdzie jest stały półcień i dość wilgotne powietrze. Podlewam tylko w czasie suszy (drobnym prysznicem z góry). Sadzonka ma już jakieś pół roku i nadal jest zielona, więc pewnie się ukorzeniła :)

Powodzenia!!!
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
michal18
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 16 cze 2008, o 22:20

Post »

czytałem tamte tematy już, ale nie ma w nich informacji jaki ukorzeniacz będzie lepszy i dlatego pytam
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Jak to niema??? Sama wczoraj przeczytałam z niejakim zdziwieniem, że "dla półzdrewniałych". Jeśli ja znalazłam tę informację w tych wątkach, to oznacza, że nieuważnie, albo w ogóle ich nie czytałeś :lol: :lol: :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
michal18
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 16 cze 2008, o 22:20

Post »

czytałem, ale raz padało dla "pół zdrewniałych" i jeszcze widziałem dla "zdrewniałych", i jeszcze pytanie który jest lepszy? w płynie czy w proszku?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

W płynie nie używałam, mam ukorzeniacz w proszku i nieźle się sprawował. Trzeba tylko uważać, żeby po otrząśnięciu pyłu tak sadzić gałązkę, żeby się reszta ukorzeniacza nie wytarła o ziemię w dołku.

A właściwie to różnica między tym dla zdrewaniałych, a tym dla półzdrewniałych jest dla mnie niejasna. Na forum czytam, że ogrodnicy używają obu zamiennie i nie przejmują się tym zbytnio, co do czego wezmą. Zresztą dawniej w ogóle tego nie było, a rośliny były rozmnażane w ogrodach i to z sukcesem... Więc może rzeczywiście wszystko jedno który?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
michal18
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 16 cze 2008, o 22:20

Post »

właśnie się pytam dlatego, ponieważ chciałbym już teraz zacząć sadzonkować tuje i chciałbym aby jak najszybciej puściły korzonki i aby jak najwięcej się przyjęło
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Michał, swego czasu bardzo mnie ten temat interesował, więc szukałam wszelkich na ten temat informacji, w Poradniku Ogrodniczym również. Mam zanotowane najważniejsze kwestie i jeżeli Cię interesuje jaki ukorzeniacz, to podpowiadam- do sadzonek zdrewniałych, podłoże 1/3 piasku i 2/3 torfu, najlepsza pora - wrzesień no i nie wolno dotykać dłonią rany powstałej po oderwaniu gałązki . Ukorzeniać w temp. od 18 do 22 stopni C. Pierwsze korzonki pojawią się po około 6-ciu do 8-miu tygodni a nawet później.
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

A co powiecie na metodę rozmnażania iglaków z sadzonek poprzez miażdżenie starszych i zdrewniałych łodyg (średnica np. 0,5-2,5 cm) np. jałowca albo tuji i wysadzanie ich wprost do gleby? Czy to coś daje w ogóle?
michal18
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 16 cze 2008, o 22:20

Post »

to jaki ten ukorzeniacz najlepszy będzie aby szybko się te gałązki ukorzeniły? Dla pół zdrewniałych czy dla zdrewniałych?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

To zależy jakie gałązki będziesz ukorzeniał.
Pozdrawiam Andrzej.
michal18
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 16 cze 2008, o 22:20

Post »

no 1 roczne, wraz z przyrostami z tego roku, ale chcę aby jak najszybciej puściły korzonki, zależy mi na czasie, ale tez chcę aby były one zdrowe, ładne i aby jak najwięcej się przyjęło
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

michal18 pisze:no 1 roczne, wraz z przyrostami z tego roku, ale chcę aby jak najszybciej puściły korzonki, zależy mi na czasie, ale tez chcę aby były one zdrowe, ładne i aby jak najwięcej się przyjęło
każdemu na tym zależy :D

Biorąc pod uwagę porę roku tegoroczne przyrosty nie są jeszcze zdrewniałe, zatem logicznie byłoby użyć ukorzeniacz do sadzonek półzdrewniałych. Pomijam już fakt, że czerwiec nie jest dobrym miesiącem do ukorzeniania żywotnika!
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
michal18
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 16 cze 2008, o 22:20

Post »

Dlaczego nie jest dobrym momentem? i tak wszystkie sadzonki będę przetrzymywał w miejscu zacienionym i będą miały wilgotno
W szkółkach sadzonkują tuje praktycznie przez cały rok i im rosną
więc dlaczego ja mam nie sadzić ich teraz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”