Ziemiórki jakie preparaty stosować

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
pysiaczeka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 lis 2012, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Mam ten sam problem i decis tez chyba nie pomógł na chwile był spokój i znów się paskudy pojawiły ;:174
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Monika
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Dzisiaj Pan polecił mi Bi 58 niby bardzo dobry na tego typy pasożyty jak będzie rzeczywiście zobaczę i opiszę.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Jeśli nie chcesz stosować chemii, to polecam sposób domowy... Troszkę kłopotliwy, ale nader skuteczny... Otóż... Weź ziemniaka surowego, umyj, przekrój na połowę i wsadź do doniczki z larwami ziemiórek... Po 24 godzinach zobacz pod spód ziemniaka... Na ziemniaku i pod nim na ziemi powinny być larwy... Wybierz je łyżką, a z ziemniaka odkrój troszkę i znowu połóż w ziemi do doniczki... Po kilku razach takich zabiegów, po larwach nie powinno być śladu... Tak uratowałam moje Fiołki-Sępolie... I kilka innych roślinek... Wygląda to dosyć dziwnie, w doniczce, ale co tam... Skoro działa... :)
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Fajny sposób ale jak ma się kilkadziesiąt doniczek i ciągły brak czasu ciężko bez chemii :(
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Ja mam około 50 szt doniczek w domu, bez tych zimujących w piwnicy, bo tam też sporo jest... Wcześniej pisałam o chemicznym środku, do stosowania, w miarę bezpiecznego, w domu... Z kwiatkami już tak jest, że jak się je ma, to i czas dla nich mus mieć, bo potem portfel pustoszeje, jak coś zaniedbamy... Wiem, coś o tym, oj wiem... Dlatego, od czasu do czasu, robię moim kwiatuszkom taki zabieg ziemniaczany... :D
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
Rennni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 22 lip 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czechy środkowe

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Zrob to w sposób, w jaki pisze Dorotka...zabieg ziemniaczany i niech rośliny wyschnąć jak mogą wytrzymać.
Przepraszam za błędy w tekście, ale ja nie jestem z Polski, czytam i rozumiem ale nie mogę napisać tekst ... piszę tylko przez online tłumacza ;-)
Awatar użytkownika
ari64
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 17 sty 2013, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Podobno dobrym sposobem jest podlewanie roślin wywarem z tytoniu (1 litr wody +tytoń z dwóch papierosów).
Pozdrawiam Artur
----------------------------------------------------------------------------------------------
Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
x-i-a
---
Posty: 270
Od: 23 wrz 2009, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Dorota - jutro spróbuję z tymi ziemniakami.
Dzięki za pomysł :wit
Spróbuję też wywaru z tytoniu.
Dzięki ari :wit
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Papierosy -pety faktycznie pomaga ale mam uczulenie na tytoń a u mnie nikt nie pali a głupio prosić znajomych o pety ;:oj. Kiedyś spróbowałam ale nie zniosłam tego zapachu fajek w domu i musiałam wynieść wszystkie na dwór - dobrze że było lato :).
Lepiej mi pasuje olejek leśny -kilka kropel do konewki 2 litrowej i jakby ziemiórek było mniej.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Tu masz rację, zapach jest powalający, ja go stosowałam tylko na zewnątrz, w lecie, nie pamiętam już na co... :)
Gratki serdeczne i wszystkiego dobrego... ;:215
To od lata, będziesz miała dużo wolnego czasu... :wink:
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Kiedyś gdzieś tu na Forum czytałam o ziołowym sposobie na pozbycie się ziemiórek. A teraz kiedy mam ich krocie w roślinkach to nie mogłam tego sposobu znaleźć. Pamiętam , że zaparzało się szałwię i rumianek i coś jeszcze i taką wystudzoną miksturą podlewało się kwiatki. Dzisiaj podlałam je samą szałwią bo tylko to znalazłam w domu, zobaczymy co to da. Niemniej jeśli ktoś pamięta ten przepis to niech wklei linka lub zacytuje z głowy. ;:145
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Po kilku dniach jak były tak są :cry: , może trochę ich mniej ale nie o to mi chodziło. Jutro wybieram się po muchozol ;:134
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Stosując naturalne metody, trzeba się liczyć z wydłużonym czasem niszczenia szkodników... Tylko chemia działa od razu... Naturalne metody, to ok dwa, trzy tygodnie intensywnej walki ze szkodnikami... I jak ktoś napisze, że przez ten czas szkodniki zjedzą roślinę... Ano, jak położysz przekrojonego ziemniaka dla ziemiórek, to zjedzą ziemniaka nie roślinę... Ale to już jest tu napisanie...
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”