Moje kaktusy - peter86

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Moje kaktusy - peter86

Post »

Zawitałem i ja do Cb :wit Masz już na prawdę dużą kolekcję :wink: a jak to wszystko dorośnie to dopiero będzie widok :D
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
Rejden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2761
Od: 22 sie 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin, Zagłębie Dąbrowskie

Re: Moje kaktusy - peter86

Post »

Grześ Ty tu zaglądasz?
Jak u Ciebie zimują kaktusy?
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Moje kaktusy - peter86

Post »

Rejden pisze:Grześ Ty tu zaglądasz?
Jak u Ciebie zimują kaktusy?
czasem zaglądam :)
jak widziałem je ostatnio nawet nieźle ale nie jestem zadowolony z zimowania porównując obecny rok z poprzednim, ale cóż nie miałem wyjścia musiałem iść na ugodę z rodziną :idea: za kilka dni je zobaczę więc jak na nowej lokalizacji wytrzymają obecne mrozy to będzie ok :D

u mnie nowy rok rozpoczął się jak zwykle od wysiewów :idea: najlepiej wychodzi mi wysiewanie pod świetlówkami :idea:


Obrazek Obrazek

tnę i ukorzeniam też pereskiopsis i trenuje szczepienie na nim :wink:
Awatar użytkownika
gnet
500p
500p
Posty: 660
Od: 13 wrz 2010, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska Południowo - Zachodnia
Kontakt:

Re: Moje kaktusy - peter86

Post »

Cześć Grześ!
Widzę, że kolekcja się rozwija. Jak Ci idzie nauka szczepienia?
Pozdrawiam
Jacek
BLOG BOTANICZNY
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Moje kaktusy - peter86

Post »

witaj Jacku :idea:
to moje 1 w tym roku szczepienie na moje oko nic z niego nie będzie :| zacząłem myśleć o sczepieniu dobre 2 miesiące temu namnożyłem pereskiopsisa (z 40 roślin zrobiło się ponad 120 :idea: ) tnę 3 cm poniżej stożka wzrostu więc każdą górna część ukorzeniam. Pod lampami szybko rośnie więc z podkładkami nie będzie problemu.


Obrazek


wysiałem mixy z różnych rodzajów m.in. do nauki szczepienia. Jakoś nie szkoda mi hybr.
od lewej : Gymnocalycium mix, Trichocereus terscheckii (tego nie morduje :idea: :D ), Astrophytum mix, Thelocactus mix


Obrazek

Najwięcej prób planuje robić z rodzajem Gymnocalycium, siewki są najmniejsze więc jak opanuje szczepienie Gymno to z reszta nie będzie problemu. Mam nasiona Parodii i chce je zaszczepić jak skiełkują. Fajne roślinki ale ciężko je z nasion wyhodować (przynajmniej dla mnie ciężko) zaraz glony je pojawiają :idea:
Awatar użytkownika
gnet
500p
500p
Posty: 660
Od: 13 wrz 2010, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska Południowo - Zachodnia
Kontakt:

Re: Moje kaktusy - peter86

Post »

Nie siej dużych porcji parodii. Im więcej roślin tym szybciej pojawią się glony.
Pozdrawiam
Jacek
BLOG BOTANICZNY
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Moje kaktusy - peter86

Post »

gnet pisze:Nie siej dużych porcji parodii. Im więcej roślin tym szybciej pojawią się glony.
nie mam dużych porcji :wink:

nie mam dużych porcji :idea: maksymalnie po 100 szt.
inna siewka :idea:
Obrazek
Awatar użytkownika
popiolek69
500p
500p
Posty: 802
Od: 22 paź 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Trawniki

Re: Moje kaktusy - peter86

Post »

:wit Nie wiem jak nie zauważyłem Twojego wątku :wink: Widzę solidne przedszkole masz ;:138 Pogratulować.
Co do szczepienia na patyku to moim zdaniem poczekać z tym do sezonu wtedy procent zrastających się zrazów jest o niebo większy niż teraz :)
Mówisz gymnole mają małe siewki? Spróbuj zabawy z siewkami Blossfeldia :;230 Kilka razy do tego tematu podchodziłem ale w końcu w ostatnim sezonie udało mi się koło 10 sztuk siewek B. minima zaszczepić na patyku z powodzeniem ;:215 , jak będzie chwila to pyknę fotki :wink:
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Moje kaktusy - peter86

Post »

trzymam pod świetlówkami :idea: lepiej wychodzą mi wysiewy pod świetlówkami w zimę niż w sezonie... nie wiem czemu tak się dzieje :wink: byłoby więcej ale z rożnych przyczyn część siewek odeszła do krainy wiecznej wegetacji :D nowe porcje na bieżąco sieje więc nie jest źle :idea:
np kilka porcji Astrophytum
Obrazek
Awatar użytkownika
popiolek69
500p
500p
Posty: 802
Od: 22 paź 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Trawniki

Re: Moje kaktusy - peter86

Post »

Też już zaczynam wysiewy tyle że na obecną chwilę do słoików (trochę więcej zabawy) ale później spokój na dłuższy czas i mniejsza obawa o glony grzyby i inne choróbska :wink: Ja pod świetlówkami trzymam głównie właśnie wszystkie szczepione na badylach z zeszłego sezonu, no i gdzie się da upycham wysiewy (dopiero rozgrzewka bo na dużo nasion jeszcze czekam :) ) Życzę 100% kiełkowalności ;:333
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusy - peter86

Post »

peter86 napisał(a):
lepiej wychodzą mi wysiewy pod świetlówkami w zimę niż w sezonie... nie wiem czemu tak się dzieje :wink:
Być może chodzi o temperaturę. W zimie jest kilka stopni chłodniej a to robi różnicę.
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Moje kaktusy - peter86

Post »

popiolek69 pisze: Życzę 100% kiełkowalności ;:333
nie dziękuje 70 % wystarczy :idea: wysiałem dopiero mały procent tego co mam do wysiania :wink:
hen_s pisze:
peter86 napisał(a):
lepiej wychodzą mi wysiewy pod świetlówkami w zimę niż w sezonie... nie wiem czemu tak się dzieje :wink:
Być może chodzi o temperaturę. W zimie jest kilka stopni chłodniej a to robi różnicę.
prawdopodobnie masz racje, w mieszkaniu jest w zimą stała temperatura. w lecie są duże wahania temperatur. Zawsze w zimą mam las siewek :wink: wysiewy na większą skale mam dopiero od zimy 2010/2011 więc na kwiatki trzeba jeszcze poczekać :idea:
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Moje kaktusy - peter86

Post »

kilka zdjęć :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”