Jak sobie radzić z menopauzą?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
felcia24
200p
200p
Posty: 234
Od: 6 lut 2011, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Jak sobie radzić z menopauzą?

Post »

Bardzo mi zależy na tym temacie.Może znacie jakiś sprawdzone sposoby,które łagodzą tę dolegliwość
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Jak sobie radzić z menopauzą?

Post »

Senes i jego produkty,magnez ,pokazać mężowi literaturę aby zrozumiał,jak bierze złość policzyć do 10 albo iść pobiegać,powodzenia już to przeszłam a trwało to 4 lata, aha nie stosować plastrów z hormonami . :!:
felcia24
200p
200p
Posty: 234
Od: 6 lut 2011, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jak sobie radzić z menopauzą?

Post »

Mnie trzyma już piąty rok . Złości mi już przeszły :lol: ... najgorsze są te uderzenia gorąca :oops:
Pozdrawiam
goja94
50p
50p
Posty: 84
Od: 2 lip 2010, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak sobie radzić z menopauzą?

Post »

Witam. ja z racji swojego wieku podrejrzewam u siebie poczatki menopauzy,tzn.napięcie nerwowe w tygodniu poprzedzającym okres,ale to takie że bez kija nie podchodz,placzliwosc z byle powdu a nawet bez.Nie jest to zbyt przyjemne dla mnie ,ale dla moich najbliższych szczególnie.Może znacie jakieś naturalne metody jak z tym walczyć.Proszę ;:196
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Jak sobie radzić z menopauzą?

Post »

goja94 zbadaj sobie poziom TSH,to hormony tarczycowe,wiąże się z tym Twoja zmiana nastroju,ja tak miałam i do tego inne czynniki ,myślano,że to menopauza a okazało się,że choroba tarczycy ,nieleczona,spowodowała przedwczesną menopauzę i miałam dwa w jednym,teraz leczę niedoczynność tarczycy.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Jak sobie radzić z menopauzą?

Post »

początki menopałzy;złośliwość,płaczliwość i ogólną upierdliwość skutecznie tłumią tabletki antykoncepcyjne z hormonem,
Pomagają na 100%.Sama używam i wcale nie przytyłam,jestem spokojna,bóle miesiączkowe nie występują,a miesiączki sa prawie niezauważalne ,jak dla mnie(kiedyś to była tragedia i tydzien wyjęty z życiorysu)Męczyłam się ja samam ze sobą i męczyłąm rodzinę swoimi niekontrolowanymi wybuchami.Poziom hormonów trzeba zbadać koniecznie!Absolutnie nie polecam dziwnych reklamowanych antidotum aptecznych.Szkoda pieniędzy i zdrowia na suplementy.Leki musi zapisać lekarz.Menopauza to nie choroba i skutecznie można ją przejść bez niepotrzebnych męczarni.
Dodatkowym sposobem jest sport i znalezienie sobie takiego zajęcia,ktore będzie w nas wymuszać aktywność fizyczną i psychiczną.To czas ,w którym możemy zadbac tylko i wyłącznie o siebie.Dzieci mamy dorosłe i nic nie MUSIMY,teraz tylko ewentualnie coś ,,MOŻEMY,,
goja94
50p
50p
Posty: 84
Od: 2 lip 2010, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak sobie radzić z menopauzą?

Post »

Tarczycę mialam badaną i jest ok.,natomiast hormonów nie chciałabym łykać.Chodziło mi raczej o takie babcine metody.,może nie działają tak silnie jak hormony,ale chyba bardziej bezpieczne.Wiem,że menopauzę porostu trzeba przejsć,ale można jakoś łagodzić jej objawy.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Jak sobie radzić z menopauzą?

Post »

nie wiem czy sa domowe sposoby,aby szybko i skutecznie łagodzić objawy.Niepotrzebnie boimy się hormonów.Z wiekiem ilość wytwarzanych hormonów zmniejsza się,a my zaczynamy róznie to odczuwać,dodatkowo dochodzi czasem do zmian kosmetycznych na twarzy(rosnący wąsik i bródka :wink: )No ,ale to już każdego wybór.Ja kiedyś nawet nie brałam pod uwagę hormonów jak mi proponowała p.doktor.Teraz żałuję ,ze tak pozno się zdecydowałam.
cozapiachy
50p
50p
Posty: 77
Od: 27 lip 2012, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak sobie radzić z menopauzą?

Post »

Dziewczyny nie śmiejcie się :) ale dla mnie okres menopauzy to najpiękniejszy moment w życiu kobiety: dzieci już odchowane - a rodzice jeszcze nie potrzebują naszej opieki. Musimy tylko mądrze do niego podejść. Po 1. wizyta u lekarza : kontrola tarczycy , wątroby i dobrze dobrane hormony. tu jest potrzebna rozmowa z mądrym ginekologiem. wiem stosowałam jest 0k. .... ale czasami tak bywa,że hormony nie są zalecane. ten wariant tez przerabiałam na własnej skórze. zmieniłam dietę na lekką ( uwielbiam siemię lniane do owsianki, sera białego) wspomagałam się preparatami ziołowymi - te trzeba przetestować na własnym organizmie ( to co pomagało moim koleżankom na mnie nie działało i odwrotnie) zmieniłam sposób ubierania - tak raczej na cebulkę (przy uderzeniach - łatwiej zsunąć z ramion lużną marynarkę lub szal niż zciągać sweter przez głowę:) I jeszcze dla mnie ruch chodziłam na pilates z elementami jogi. Dla mnie te ćwiczenia były super. ....a później pojawiła się działeczka ;:108 ale to już inna bajka. Głowa do góry ;:168
Pozdrawiam :) Barbara
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Jak sobie radzić z menopauzą?

Post »

Ja tez tak twierdze że to najlepszy okres...mamy więcej czasu dla siebie, seks bezpieczny :;230
Ja tez zmieniłam dietę bardzo aktywny tryb prowadzę (spacery z kijkami) opanowałam stres , z córkami mam świetny stosunek maż już na emeryturze , bardzo dobrze się rozumiemy
Siemię lniane jest bardzo pomocne
U mnie typowe objawy krótko trwały...
margolcia3
100p
100p
Posty: 156
Od: 18 sty 2012, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak sobie radzić z menopauzą?

Post »

Ruch, swieże powietrze, dobra dieta, więcej warzyw i owoców,, no i pogoda ducha a wszystko będzie piękniejsze.
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak sobie radzić z menopauzą?

Post »

Dziewczyny, zaufać trzeba dobremu ginekologowi, ten po serii badań krwi i Usg, dobierze lek odpowiedni dla Was:)
PS to nieprawda, że seks jest bezpieczny :;230 :;230 w mojej poradni była ostatnio nasza stała pacjentka, nie zabezpieczała się od lat---bo chciała a nie zachodziła w ciążę, a jednak..... jest w ciąży a ma 49 lat, mimo, że miała wszystkie objawy menopauzy i brała HTZ, musicie wypytać zawsze swojego lekarza, czy naprawdę jajniki już nie funkcjonują ( co może potwierdzić USG).
x-p-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 176
Od: 20 lis 2011, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak sobie radzić z menopauzą?

Post »

Według moich doświadczeń rozmaitych,w tym okresie życiowym o którym mowa w tym wątku, nic tak nie pomaga jak praca w ogrodzie !

Nie żartuję.Żadne uderzenia gorąca tam nie trafiają.Zostają w mieście.

A tak nawiasem to niezależnie od wspomagaczy jaki znajdziecie - plastry , tabletki czy ziółka - ruch w jakiejkolwiek formie to remedium ponad wszystko.Niezbędny po prostu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”