Ogród Marka - coś z niczego - markpm

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Noen
100p
100p
Posty: 128
Od: 13 cze 2007, o 21:02
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Masz bardzo ładny ogródek chodź jeszcze jest dużo roboty. Czekam na kolejne fotki. :D :D
Awatar użytkownika
plomba31
50p
50p
Posty: 65
Od: 10 maja 2008, o 21:45
Lokalizacja: południowy wschód...

Post »

Zazdroszczę Ci tych wielkich drzew , mażę o działce w lesie z tak dużymi drzewami, jak na razie mam ogród koło lasu więc parę kroków i mam tego namiastkę . Świetnie można sie schować w cieniu takich drzew no i przed sąsiadami. :wink:
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Post »

Krzysiu , Noen, Plomba, dziś wrzucę kolejne zdjęcia, przede wszystkim pnączy.

Dosłownie zadziwiła mnie jedna rzecz - aktinidia w pierwszy rok po posadzeniu ma przyrosty około 1,5 metra i dalej rosną! No i... zakwitła :!: 3 kwiaty, ale kwiaty. Odmiana Issai, niestety nie wiem jak to u niej z kwiatami - które żeńskie, które męskie...

Plomba, duże (wielkie) drzewa to skarb na działce i pod nie powinno się planować ogród.

Moje marzenie to ogród taki jak twój - pod lasem.
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Post »

Kolejne zdjęcia z ogrodu:

kawałeczek nowej grządki:
Obrazek


pnącze na jabłoni:
Obrazek


coś się dzieje z wrzosami... czyżby przenawoziłem?
Obrazek


lubię kupować słabe i marne rośliny, żeby potem jeszcze bardziej się cieszyć jak odżywają - tu klon shirasawy(?)
Obrazek


pnącze na świerku:
Obrazek


chmiel - brzydki, chyba trzeba się go pozbyć. no i ta metalowa "pergola".... :?
Obrazek


powojniki:
Obrazek

Obrazek


aktinidia - strach pomyśleć, że 2 miesiące temu jeszcze były w doniczkach....
Obrazek
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj markpm!
Fajnie,że założyłeś własny wątek.
Muszę Ci powiedzieć,że z lekką "zazdrością " oglądam Twoje zdjęcia....i tak sobie myślę,że chyba lepiej przerabiać ogród ,niż go zakładać od nowa.Twój ma już klimat , fajny klimat!A jeszcze jak w nim popracujesz i pozmieniasz go tak ,jak sobie wyobraziłeś,będzie z pewnością ślicznie!
Już teraz czekam z niecierpliwością na zdjęcia,które dzisiaj obiecałeś :lol: :lol: :lol:



Jesteś szybszy od światła,zanim pooglądałam zdjęcia i napisałam post,Ty już umieściłes następne fotki.

Świetny pomysł ze "strumykiem" odchodzącym od rynny!!!
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

I Ty dopiero teraz dajesz mi znać że ruszyłeś(w końcu)ze swoim wątkiem :D
No cóż,super świerki i modrzew.To największy skarb za żadne pieniądze tego nie kupisz.
Piękne dorodne hosty ;:215 Tyle drzew i krzewów ;:154 które mają już parę lat i tworzą klimat,powtarzam klimat ogrodu.
Wszystko super,ja bym dodała jeszcze kwiecia i będzie OK.
No i studnia której ja nigdy mieć nie będę.
Musimy umówić się na kawkę i pooglądać wszystko z bliska :oops:
Pozdrowionka.
Jak by co, to służę swoimi kwiatuszkami :D :D :D
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Fajnie czekam ze zniecierpliwieniem na następne zdjęcia. Mam nadzieję że pokażesz kwiaty aktynidii. Super sprawa. :D
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Post »

Witam Basowa :)
z zazdrością? tu nie ma czego zazdrościć - przede mną kilka lat roboty :D tak, lepsze jest przerabianie, bo od czegoś zaczynasz, ale w sumie od nowa też jest fajnie - nie masz żadnych ograniczeń w tworzeniu własnego ogrodu :)
W sprawach komputerowych jestem naprawdę szybki ;)

Karolciu, pierwsze zdjęcia zamieściłem kilka dni temu. Myślałem że ktoś uzależnony od forum zobaczy mój skromny post :oops:

Kwiatki się dodają, ale nie wszystkie kwitną, dlatego nie zamieszczam jeszcze zdjęć :)


Możesz mieć studnie, pod warunkiem że najpierw sprawdzisz jakiś sprzętem jak głęboko jest woda ;)

hmm na kawkę? z miłą chęcią, tylko coś jeszcze pozmieniam w ogrodzie :)
Kwiatki przyjmę we wszelkich ilościach, ale przepraszam cie, będę je brał od późnej jesieni lub wiosny, bo... WRESZCIE ZACZYNAM PIERWSZą CZęść OGRODU W CAłOśCI PO SWOJEMU :D :D :D :D :D



Zdjęcia aktinidii zrobię jutro, bo dziś już ciemno się robi, a lampa nie oddaje tego KLIMATU :lol: Mam pewność że jeden jest żeński, bo zawiązuje się mały owoc! i to w pierwszym roku po posadzeniu.... nie ma to jak każda roślina w 2 wiadrach kompostu:) dziwi mnie tylko to, że rosną po stronie wschodniej...


Kolejne zdjęcia.... najpierw muszę coś zrobić, żeby się móc tym chwalić :) na razie jestem zajęty ścieżką z pierwszego zdjęcia i boiskiem do badmintona/siatkówki itp :)
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Uzależniona,no cóż niech tak będzie.Teraz bardzo mało czasu spędzam na forum :oops:
A w dniu w którym zakładałeś swój wątek pracowałam po 18 godzin,więc siłą rzeczy... .
A Ty mi się tu tym upiększaniem nie wymiguj :D :D :D
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Post »

Karolciu, TOP ELITA zobowiązuje :o
Powiedz mi gdzie pracujesz AŻ tyle? jeśli nie tu, to na PW.


Upiększanie przede wszystkim :P
Awatar użytkownika
livia
200p
200p
Posty: 300
Od: 6 cze 2007, o 00:47
Lokalizacja: małopolska

Post »

Widać Marku,że masz dużo fajnych pomysłów :D
Urzekające to zdjęcie suchego strumyczka spod rynny........i nie bądż taki skromny,bo to naprawdę klimatyczny zakątek :wink:
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Tak, studnia jest w tym stylu, ale... będę musiał wymienić wszystkie elementy drewniane - czy będzie pasowała np dachówka bitumiczna itp? dachówka cementowa odpada, bo byłby to przerost formy nad treścią


Może gont drewniany lub strzecha z trzciny ?
Lub tylko zabejcowane deskowanie np. z darnicy?

Jak odnowić cembry? oczyścić i pomalować?

MOże obudować kamieniem na zaprawie klejowej lub zrobić deskowanie pionowe w kolorze daszka?

Kod: Zaznacz cały

jak? na jaki kolor? co zamiast ohydnych "betoników" wokó niej?

Bruk impregnowany lub kamień użyty do obudowy cembrowiny ?

Mój szwagier pracuje nad elektryką studni, czyli kilka gniazdek i pompa włączająca się, gdy naciśnie się włącznik po drugiej stronie ogrodu - ale to chyba niewykonalne, bo nie sptkałem takiej pompy...
Możliwe, możliwe, zwykła " przechodówka schodowa", czyli 2 kable i 2 wyłączniki :-)

Zazdroszczę Ci tych przepięknych, nastrojowych drzew.
Część aż prosi o hedera helix, czyli bluszcz zimozielony :-)
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Post »

o Livia :)
Pomysłów dużo, z wykonaniem już gorzej :) Pod rynną mam suchy strumyczek, a po drugiej stronie ogrodu często bije taki prawdziwy :)

Haniu, dziękuje za wszelkie wskazówki, ułatwiłaś mi zadanie, bo mam już opcje z których mogę wybierać :)
Na 99% będzie gont drewniany, tylko potrzebuję bardzo dobrego impregnatu...
Cembry jednak zostaną, tylko oczyszczone. Szkoda, ale nie ja decyduję.
Wokół studni chyba wybrukuję, kamienie będzie trzeba położyć na cemencie i zaimpregnować, a koło studni i tak za 3-4 lata popękają - w końcu dysponuję wapieniem. Mógłbym jeszcze skorzystać z czerwonego piaskowca, ale szkoda go, bo już go w Olkuszu nie kopią, a i tak strasznie miękki jest.


" Możliwe, możliwe, zwykła " przechodówka schodowa", czyli 2 kable i 2 wyłączniki "
-tzn? ja się na tym nie znam, a chciałbym mu to wytłumaczyć :oops:


A popatrz co rośnie pod KAŻDYM świerkiem:
Obrazek

:lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”