Nowicjuszka w ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Nowicjuszka w ogrodzie

Post »

Witam.
Niedawno stałam się posiadaczką ogrodu. Ogród jest zagospodarowany i baaardzo ukwiecony. Nie mam specjalnego pojęcia jak się nim opiekować dlatego pomocy szukam właśnie na tym forum i muszę przyznać że już sporo skorzystałam :)
Chcę by ten ogród był mniej ukwiecony a bardziej użyteczny :) Bez przesady oczywiście :)
Mam zamiar posadzić trochę krzewów i drzew owocowych. Do tej pory było trochę poziomek, truskawki i posadzone w zeszłym roku maliny Polana i Polka. Są też dzrewa owocowe, ale niestety pojawiła się brunatna zgnilizna :( Już poczytałam o tym na forum, ale niestety zbyt późno....
Mam starą wiśnię czereśniową która bardzo słabo owocuje, morelę która miała mocno owocować ale nic tego nie zapowiada.... Śliwę, późną gruszę i kilka jabłoni. Drzewa są bardzo stare, poprzedni właściciele odziedziczyli działkę po rodzicach co oznacza ze w rękach tamtej rodziny działka była przez ponad 50 lat !!!
Chciałabym pozostawić te drzewa które będą owocowały, resztę wyciąć i posadzić nowe.
W ogóle to po prostu chcę by rosło w nim coś co sama posadzę lub posieję. Chcę by dzięki temu stała się "moja".
Mam na razie tylko takie dość ogólne zdjęcia ale pokażę jak ta działka wygląda...

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Post »

Witaj :)
Istny busz a przy tym taki ładny :)
Zauroczyła mnie pierwsza fotka i te zielone drzwi ... takie tajemnicze , bardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

witaj Comana forum. Rzeczywiście ogród ukwiecony i trochę rozrośnięty. Trochę pomysłów, włoźonej przez Ciebie pracy i zmienisz w Swój wymarzony ogródek. Masz duze pole do popisu. Z przyjemnościa będe śledziła Twoje poczynania. Zajrzę ponownie. Pozdrawiam pa :) :P
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Witaj Coma. :D
Pamiętaj o tym,że wyciąć drzewo możesz w kilka minut ale doczekać się by był z niego pożytek (żeby owocowało lub dawało oczekiwany cień) trzeba czekać bardzo,bardzo długo.
Zastanów się zanim zdecydujesz sie na taka decyzję.
Sama popełniłam mnóstwo takich błędów i bardzo żałowałam.
Twój ogród w tej chwili nie odzwierciedla Twoich wyobrażeń więc może rozpocznij swoje gospodarzenie od tworzenia nowych rabat ,dosadzania krzewów i bylin zacznij nadawać jemu Twojego charakteru a wycinkę pozostaw na następny rok?
Ale ogródek masz bardzo romantyczny ... bardzo mi sie podoba .
Pozdrawiam serdecznie
KaRo

:D :D :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

Cześć Coma, ten ogród jest super. Posłuchaj KaRo ona wie co mówi tzn. pisze. Poznaj ten tajemniczy zakątek a potem zmieniaj. Powoli nauczysz się wszystkiego, ja dostałam 4 lata temu gołą łąkę pod lasem, a o roślinach nie wiedziałam nic i nie lubiłam grzebania w ziemi. Na forum dużo się dowiedziałam i trochę pościągałam.
Pokaż więcej zdjęć.
P.s.
Twój ogród przypomina mi ogród Dziadków w starym domu, w którym była niemiecka plebania. Miał pełno tajemniczych zakamarków, pełno róż i alejek z białych narcyzów. Powodzenia.
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Katarzynka – zielone drzwi prowadzą do maleńkiej altanki całej obrośniętej bluszczem. W ogóle polecam wszystkim bluszcz na altankach, dzięki temu jest tam chłodno nawet w upalne dni :)

Giga45 – mam bardzo zarośnięty i tajemniczy zakątek, ale zdjęcia nie zrobiłam bo nie podoba mi się :) Ale obiecuję poprawę.

KaRo – wcale się nie śpieszę z wycinką. Wiśnię spróbuję podciąć – może to jej pomoże. Starych jabłoni nie wytnę – podobno teraz już nie ma takich odmian więc mam szansę na wyjątkowe jabłka :) Martwi mnie morela bo podobno silnie owocowała a teraz prawie wcale. Pan w sklepie ogrodniczym powiedział że jak przez 3 lata nie weźmie się do roboty to znaczy że jest za stara i trzeba wyciąć. A’propos – wczoraj w OBI spotkałam inną forumowiczkę, która poradziła mi sklep koło Dubois i dzięki temu zaoszczędziłam prawie 30 zł. Piszę bo wspominała o Tobie :) Tylko ja głupia nie zapytałam jaki ma nick.... Za to zrozumiałam jaka to niezwykła społeczność – OGRODNICY :)

Szpilka – nic dziwnego że przypomina ci ogród dziadków – on ma po prostu wiele, wiele lat. Zdjęcia oczywiście porobię, mam w planach pożyczyć od córki aparat z trybem makro to się pochwalę poszczególnymi okazami. To nic że nie ja je sadziłam, bo teraz są moje :)

Do wszystkich – dziękuję przeogromnie za odwiedziny, nie spodziewałam się takiego miłego przyjęcia.....
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

A w ogóle to jak do mnie trafilyście ? Pytam bo umiem korzystać tylko z wyszukiwania po poszczególnych slowach....
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Koniecznie musisz droga coma posiedzieć przy tym kompie i popróbować na otwartej stronie forum różnych sztuczek i opcji... koniecznie ...forum ma bardzo duzo mozliwości.
Np
tutaj mamy alfabetycznie ułożone adresy ogrodów wszystkich naszych forumków - wybierasz sobie klikasz adres i już jesteś u kogo zechcesz

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 86&start=0

- na stronie głownej forum są działy jak klikniej MÓJ PIĘKNY OGRÓD też odslonisz sobie adresy ogródków http://www.forumogrodnicze.info/index.php na jej dole są strony po kolei 1,2,3... tylko kliknąc

- tutaj mamy wątki z roslinami domowymi forumowiczów http://www.forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=8936


Musisz poklikać troszke myszą po wszystkich napisach na forum - wtedy duzo poznasz nowości
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
ewkapaw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3611
Od: 10 sty 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Cześć COMA ja widzę TAJEMNICZY OGRÓG . Dużo zakątków z piękną roślinnością .
Ja też gdy kupiłam działkę zaczęłam w "szale " prac porządkowych usuwać kwiaty które wydawało mi się ze ich nie lubię , nie podobają mi się , niektórych w ogóle nie znałam . Teraz żałuję niektórych i na pewno będę starać się o nie . Pamiętaj że niektóre stare odmiany są do nieodtworzenia .
ZYCZĘ przyjemnej pracy i wiele radości z posiadania " swojego miejsca na ziemi ". ;:1
Pozdrawiam EWA
Spis linków
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Na razie nie odważę się niczego usuwać, chociaż przez pomyłkę traktując je jak chwasty - wyrwałam kilka kwiatów :)
Jakby ktoś się dziwił - mówiłam że jestem zielona....
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Witaj coma :lol: Ogród jest piękny i roślinności dużo :shock: ja zaczynałam od zera to wiem ile wysiłku i kosztów trzeba ponieść ,żeby stworzyć coś od podstaw :? Tobie będzie znacznie łatwiej bo wprowadzisz troszkę zmian (moim zdaniem wiele nie potrzeba zmieniać :wink: ) i bedziesz miała wspaniały zakątek :lol:
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Witaj Coma.Także,myślę,że ogród teraz już Twój ma w sobie sporo tajemniczości i to mi się w nim podoba,można po swojemu uporzadkować,ale wstrzymałabym się w eliminowaniu roślinek.On ma swój klimat,który nie tak szybko można uzyskać.Obserwuj rośliny,poznawaj ,pielęgnuj,a na pewno je polubisz i będziesz uważała niedługo za swoje.Ja nie miałam żadnej roślinki i wiem jak długo się czeka na taki rozrośnięty ogród jak Twój.Na pewno dodałabym kilka akcentów swoich,na pewno już wiesz co chciałabyś dodać od siebie,serduszko Ci podpowie.Pozdrawiam.Halina.
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Witaj na forum!

Przypisuję się do rad forumowiczów.Niczego na ta chwilę nie usuwaj,nie wycinaj.Chcę cie przestrzec bo ja przez swoją zieloność i głupotę usunęłąm piękny winogron podobno miał pyszne owoce...Myślałam że to jakieś badyle.Załuję tego do dziś...Nie mogę sobie tego podarować!!!Ta winorośl śni mi się po nocach....
Na szczęście przy wykopywaniu mój M okazał się mało skrupulatny i zostawił w ziemi część korzeni...Jak się okazało za dwa miesiące że winogron odbija od korzenia byłam najszczęśliwszą osobą na ziemi :) Ale na owoce niestety przyjdzie mi sporo czekać...a mogłam się zajadać już dziś :(
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”