Mufka - ogrodowe marzenia...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Mufka - ogrodowe marzenia...

Post »

Witam i serdecznie zapraszam :wit

Po kilku latach poczytywania forumowych wątków i czerpania pełnymi garściami z zawartych w nich rad i doświadczeń, postanowiłam i ja założyć własny, by opowiedzieć swoją ogrodową historię.
Gdy pięć lat temu mój M. kupił 1,5 hektarową piaszczystą pustynię, byłam szczerze przerażona jego decyzją ;:oj
Działka jest co prawda ładnie położona, bo wokół lasy i graniczy z rzeczką, ale była pustym piaszczystym ugorem, bez jednego, choćby najmniejszego drzewka, czy krzaczka. Po prostu patelnia !
W pierwszym roku zaczęliśmy od ogrodzenia połowy terenu i doprowadzenia wody i prądu. Priorytetem było też zapewnienie w letnie upały odrobiny cienia. Powstała więc altana :D
Kolejnym etapem było wprowadzenie choć odrobiny zielonego życia, co niestety okazało się dużo trudniejsze niż sobie wyobrażaliśmy.
Okazało się, że posadzenie każdej rośliny to nie tylko wykopanie i wywiezienie piasku, ale i sterty kamieni, których jest czasem więcej niż piasku ! Początkowo kamienie przydały się do betonowania słupków ogrodzeniowych, ale ponieważ z biegiem czasu było ich coraz więcej, postanowiliśmy zbudować tzw. suchy strumyk, który z każdym rokiem robi się coraz dłuższy i szerszy...
Niektóre z wykopanych głazów mają imponujące rozmiary, więc zaczęliśmy je kolekcjonować :;230











Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jesienią, dzięki pomocy koleżanek ogrodniczek pojawiły się pierwsze wymarzone drzewa, m.in.16 lip, z których powstała miniaturowa alejka:

Obrazek

Posadziłam też swoje pierwsze róże, które na wiosnę odwdzięczyły się pięknymi kwiatami
Przy altanie sześć pnących New Dawn



Obrazek

Trzy krzewy Abraham Darby

Obrazek

Obrazek Obrazek

oraz Chopin i Graham Thomas


Obrazek Obrazek

Kolejny sezon był równie pracowity, ale o tym opowiem jutro :D
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 997
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Re: Mufka - ogrodowe marzenia...

Post »

Witaj na forum :D .
Sporo pracy przed wami, początek już jest, roślinek troszkę przybyło więc powoli z roku na rok działeczka będzie się zapełniać.Miłego dnia życzę i dużo ;:3
Moje wątki
Zapraszam,Marzena
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Mufka - ogrodowe marzenia...

Post »

Mufko :wit
Zapowiada się bardzo ciekawie choć pracy przed Tobą jeszcze sporo, ale będę do Ciebie zaglądać gdyż bardzo lubię kamień w ogrodzie, ciekawa jestem jak wygląda ta Wasza sucha rzeczka. Życzę powodzenia i wytrwałości w urządzaniu swojego miejsca na ziemi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Mufka - ogrodowe marzenia...

Post »

Witam serdecznie pierwszych gości ;:138

Marzenko podziwiam szczerze twój zapał i ogrom pracy - warzywniak, folia, własne rozsady i jednoroczne kwiatki, to dla mnie brzmi jak bajka, a do tego jeszcze dwójka maluszków / nie licząc trzeciego na doczepkę :)/ i kłopoty z kominem i urzędasami ! To doprawdy aż nadto jak na jedną osobę. Jestem pod wrażeniem i z przyjemnością obserwuję Twój wątek, kibicując Waszym poczynaniom.
Dziękuję za wizytę i dobre słowo i zapraszam :D

Iwonko jak miło, że zechciałaś do mnie zajrzeć, Twój ogród pięknieje z dnia na dzień! Zazdroszczę ilości nowych nasadzeń i przepięknych rabat - to widać, że lubisz kamienie, stworzyłaś z nich piękne aranżacje. Postaram się wygrzebać dla Ciebie jakieś zdjęcia z kamieniami w tle i wkleić w najbliższym czasie. Bardzo podoba mi się Twoje zdjęcie pustynnika "wieczorową porą" No i te ropuszki i kuropatwy... Coś pięknego !
Dziękuję za życzenia i zapraszam częściej :D
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Mufka - ogrodowe marzenia...

Post »

Witam Mufko!
Ciekawie się zapowiada Twój wątek.
1,5 hektarową piaszczystą pustynię....
Działka jest co prawda ładnie położona, bo wokół lasy i graniczy z rzeczką....
Intryguje już mnie ogromnie zapis o kolekcjonowaniu głazów,suchym strumyku który ma szansę przemienic się w sucha rzekę no i ta lipowa aleja :shock:
To będzie coś niesamowitego!
Czekam niecierpliwie na kolejne Twoje relacje.
Pozdrawiam :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Mufka - ogrodowe marzenia...

Post »

:wit
Świetnie się zapowiada wątek .Widzę pustynia powoli się zamienia w zieloną krainę .Czasami dobrze jest móc zrobić wszystko od poczatku,bo możemy sobie wszystko zaplanować :D .Alejka lipowa wspaniały pomysł .Pięknie to będzie wyglądało .A głazy jak widzę ogromne ;:oj
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Mufka - ogrodowe marzenia...

Post »

Pora pokazać co zdziałaliśmy w kolejnym sezonie.
Wiosną rozpoczęliśmy prace od próby założenia trawnika, ponieważ wiejący nieustannie wiatr wznosił tumany kurzu i piasku, który wciskał się w najmniejsze szparki i utrudniał przebywanie na działce.





Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek



Oczywiście równolegle przybywało nowych drzewek, krzewów i bylin, oraz rosły góry przywiezionego dla nich czarnoziemu :heja

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zaczęliśmy też budowę działkowego domku, bo po ciężkiej, fizycznej pracy największym marzeniem wszystkich członków rodziny był ciepły prysznic :;230

Obrazek Obrazek



Obrazek Obrazek

c.d.n. jutro ;:19
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Mufka - ogrodowe marzenia...

Post »

Witaj KaRo :wit

bardzo mi miło, że zainteresowały Cię nasze ogrodowe pomysły :D Mam nadzieję że się nie zawiedziesz i że spodoba Ci się ich realizacja. Liczę też ogromnie na pomoc Forumowiczów, bo pracy przed nami ogrom i czasem brakuje konceptu na udane aranżacje. Będę bardzo wdzięczna z każdej podpowiedzi, bo wielu z Forumowiczów to prawdziwi znawcy tematu ;:108
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam

Witaj Andrzejku :wit

właściwie to witam Cię prawie jak dobrego, starego znajomego, bo regularnie bywam w Twoim ogrodzie :D
Bardzo mi się podoba i liczę, że zechcesz mi czasem pomóc w tworzeniu mojego ! To prawda, że czasem lepiej jest tworzyć coś od początku, ale prawdę powiedziawszy trochę nas to przerasta. Może byłoby łatwiej gdyby nie był tak duży a my trochę młodsi...
Mimo wszystko cieszy nas ogromnie i spędzamy na działce każdą wolną chwilę.
Zapraszam Cię serdecznie !
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
variegata
1000p
1000p
Posty: 1991
Od: 24 sie 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakole Dolnej Wisły

Re: Mufka - ogrodowe marzenia...

Post »

Piaskowa koleżanka :wit
Z ciekawością czekam na kolejne części tej dobrze zaczynającej się opowieści ;:108
Dom na wsi i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta- pasja i miłość. Pozdrawiam. Magda.
Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz.IV
Tak, lubię koty ;)
Awatar użytkownika
constancja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1367
Od: 5 sie 2012, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Mufka - ogrodowe marzenia...

Post »

Weszłam z ciekawości, bo lubię nowe wątki i .... początki historii. Ale kiedy zobaczyłam ten cudny, żółciutki piach to poczułam się jak u siebie i postanowiłam..... zostaję.

To mamy Madziu kolejną towarzyszkę do zabaw w piaskownicy. :D
Gdzieś w Borach-wątek ogrodowy Bory Constancji - Bory Tucholskie w obiektywie
Pomieszanie z poplątaniem czyli nerwowe ręce Constancji spis tematów
FAQ: canon EOS 450D + ob. canon (18-55) Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Mufka - ogrodowe marzenia...

Post »

Och, kolejni mili goście :wit
a już martwiłam się, że nikt do mnie na te piaski nie trafi !
Tak, tak, widzę Madziu i Ewo, że możemy założyć wspólną piaskownicę ;:306 Pomysł przedni, bo co innego można zdziałać na naszych poletkach, jak nie babki z piasku i w dodatku w dużych ilościach ! To jedyne udane efekty prac ziemnych !
Gdy pytałam męża dlaczego kupił mi wymarzoną działkę /niespodziankę/ z taką ilością piasku, to z radością skomentował, że miał nadzieję mnie tym zniechęcić od rycia jak krecik w ziemi... I tu się, niestety zawiódł :;230 Ryję dzielnie, pomimo bólu w krzyżach i baardzo miernych rezultatów i jak dotąd ciągle jeszcze marzę o ogrodzie pełnym pachnących, kolorowych rabat -
po prostu jestem niepoprawną optymistką :D
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
constancja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1367
Od: 5 sie 2012, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Mufka - ogrodowe marzenia...

Post »

Mufko, nie bądź taka skromna. :D Odwiedziłam Twoją wizytówkę i wiem, że masz się czym pochwalić. ;:204 I zdrowo zazdroszczę bo ja jestem daleko za Tobą w tyle.

Pokazuj, pokazuj. Już nie mogę się doczekać. :wit
Gdzieś w Borach-wątek ogrodowy Bory Constancji - Bory Tucholskie w obiektywie
Pomieszanie z poplątaniem czyli nerwowe ręce Constancji spis tematów
FAQ: canon EOS 450D + ob. canon (18-55) Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mufka - ogrodowe marzenia...

Post »

Witaj :wit tez obejrzałam Twoją wizytówkę , ba nawet z rozpędu posta napisałam i juz za to dostałam po głowie,więc teraz grzecznie wpisuję się w wątku
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”