Otwarcie sklepu ogrodniczego

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Sebastian1686
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 7 sty 2013, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Otwarcie sklepu ogrodniczego

Post »

Ja z okolic Mińska biorę ziemie i korę :) Tylko trzeba sprawdzać co przywożą bo raz dostałem elegancki substrat a 2raz glinę.
Oprócz tego mam podłoża firmy Kronen i HoLLas.
Jeśli chodzi o Stare Babice to pierwsze słyszę ale może coś jest. Na pewno można zakupić na Broniszach i w Warszawie na giełdzie w cenie hurtowej ale i w ilości hurtowej.
Jako że jestem z drugiej strony to z producentami nie pomogę. Jedynie Wieliszew tam kupuje część sadzonki ale do produkcji, ale na pewno sprzedają też gotowy towar.
Z mojej okolicy mam producentów hortensji, róż, traw ozdobnych, drzewek owocowych, sam zajmuje się rabatówką i bylinami oraz trochę dla zajawki roślinami egzotycznymi i tu mogę pomóc.
A pytaliście skąd chemie ja osobiście kupuje od producenta który nie sprzedaje w fabryce tylko ma hurtownie i oprócz wyrobów własnych mają co dziwne produkty konkurencji. Mogę wysłać namiary. A jeśli mogę spytać kiedy startujecie?
Aneta_123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 sty 2013, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Otwarcie sklepu ogrodniczego

Post »

Sebastian1686 pisze: Z mojej okolicy mam producentów hortensji, róż, traw ozdobnych, drzewek owocowych, sam zajmuje się rabatówką i bylinami oraz trochę dla zajawki roślinami egzotycznymi i tu mogę pomóc.
A pytaliście skąd chemie ja osobiście kupuje od producenta który nie sprzedaje w fabryce tylko ma hurtownie i oprócz wyrobów własnych mają co dziwne produkty konkurencji. Mogę wysłać namiary. A jeśli mogę spytać kiedy startujecie?
Mamy zamiar wystartować około marca - kwietnia:) A w którym miejscu w Warszawie jest giełda?
Właśnie poszukujemy producentów chemii i rabatówek, więc jeśli można bardzo proszę o namiary :)
Z racji małego budżetu nie wygramy z konkurencją (przynajmniej początkowo) szerokim asortymentem, dlatego chcemy znaleźć towary, których w innych ogrodniczych brakuje, chociaż to coraz trudniejsze.
Zdajemy sobie sprawę, że będziemy w pracy od rana po zmrok nawet w niedziele, ale chęć pracy dla siebie i w branży ogrodniczej jest silna i praca nam nie straszna:) tylko pozostaje jedyna obawa czy za taką kwotę będziemy w stanie odpowiednio zatowarować, wyposażyć i rozreklamować sklep
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Otwarcie sklepu ogrodniczego

Post »

Wydaje mi się, że rozpoczęcie działalności powinniście planować na połowę marca. Jak przyjdzie wiosna, to często już w połowie marca jest ruch na działkach (po prostu patrzeć na prognozę pogody, ale być przygotowanym). Na początek to oczywiście nasiona warzyw, kwiatów, cebulki kwiatowe, cebula dymka, ziemia i podłoża do siewu, włókniny, folie oraz nawozy. Byliny, kwiaty w doniczkach oraz drzewa i krzewy to kupuje się trochę później, ale oczywiście trzeba reklamować, że będzie ogromny ;:138 wybór.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Re: Otwarcie sklepu ogrodniczego

Post »

jode22 połowa marca? to o miesiąc za późno, ruch zaczyna się już w połowie lutego.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Otwarcie sklepu ogrodniczego

Post »

Tak, ale w sklepach w mieście (nawet od początku lutego :) ). Poza miastem, to jak ludzie zaczynają wyruszać na działki ;:63 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Otwarcie sklepu ogrodniczego

Post »

E tam ja mieszkam poza miastem a zakupy już pomału robię ,bo jak by mi przyszło kupować na raz wszystko w marcu to bym nie dała rady finansowo.
Aneta_123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 sty 2013, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Otwarcie sklepu ogrodniczego

Post »

ja najchętniej ruszyłabym już dziś:) ale trzeba pozałatwiać jeszcze wiele spraw no i może postarać się o dofinansowanie z urzędu pracy (pani w informacji o dotacjach unijnych powiedziała, że nie będzie już naborów na otwarcie działalności w mazowieckim w 2013 roku ...). Może ktoś z Państwa uzyskał dotacje z urzędu pracy, to w ogóle w praktyce jest realne aby dostać na sklep?
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 801
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Otwarcie sklepu ogrodniczego

Post »

Właśnie Bronisze (rynek hurtowy) jest koło Babic.

Co do konkurencji, to przy wylocie z Wawy, na Trakcie Lubelskim, zaraz przy Płowieckiej, 2 sklepy ogrodnicze,
Stara Miłosna, co prawda przy jezdni w kierunku Wawy, na tyłach Biedronki.
W Zakręcie, jadąc do MM po lewej stronie coś się pojawiło w zeszłym roku i już zwinęło, może tylko na zimę.
Przed Konikiem, po lewej stronie dość spore - Aura.
Po drodze kilka szkółek krzewy / byliny / rabatówka.
W koniku Starym 2 punkty ziemia, kora, w jednym z nich dodatkowo kruszywa, sprzedaż na ciężarówki ale też w jednym z nich na worki.
Przed samym Mińskiem Ogród i Dom z b. dużą szkółką w Sinołęce.
Zaraz po tym Castorama i jeszcze 1-2 punkty w samym Mińsku.
Pozdrawiam,

J
czandar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 lut 2013, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Otwarcie sklepu ogrodniczego

Post »

Witam

Podepnę się pod temat, ponieważ planuję otwarcie sklepu ogrodniczego
Przedstawię moją sytuację. W 2011 zacząłem swoją przygodę z ogrodnictwem świadczenie usług ogrodniczych głownie zakładanie trawników plus wykonywanie nasadzeń. Pierwszy rok jak wiadomo brak renomy to i mało chętnych i z cen trzeba było zejść.
Drugi rok już dużo lepiej parę większych ogrodów z projektów.
W tym roku chciałbym otworzyć dodatkowo punkt sprzedaży roślin. Mam do dyspozycji działkę ok 60 arów w niezłej lokalizacji w Rzeszowie. W tym roku pewnie będę musiał postawić jakąś większą altanę aby podłączyć prąd na działkę ( działka niezabudowana i na razie nie ma innej możliwości chociaż już mam Warunki Zabudowy dla działki).
Pierwsze pytanie czy Państwo na moim miejscu starali się postawić namiot handlowy i w nim prowadzić sprzedaż akcesoriów ogrodniczych, czy w pierwszy roku postawić wyłącznie na rośliny i poznać ten rynek.
Realny termin otwarcia punktu to kwiecień. Na pewno będę na targach ogrodniczych Gardenia w Poznaniu i tu będę chciał nawiązać jakieś kontakty handlowe choć już wstępne rozeznanie po szkółkach w okolicy robiłem. Prosiłbym jeżeli ktoś miał styczność o padanie sprawdzonych szkółek z dobrymi cenami i roślinkami .
Będę wdzięczny za jakieś sugestie i porady.
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Ktoś z BHP, sanepidu lub coś w tym stylu

Post »

Cześć
Już nie raz pomogliście mi tutaj. Pomagacie w sprawach ogrodniczych ale nie tylko, znalazłem pomoc w sprawach budowlanych, w sprawach biurokracji, księgowości. Może znajdzie się i ktoś tutaj, kto zna się na przepisach BHP czy sanepidu.

Tak w skrócie, chciałbym otworzyć sklepik ogrodniczy w swoim budynku gospodarczym, jego wysokość to 2,6 m. Czy w tym wypadku mogę tam urządzić sklepik? Czy ze względu na to, że nie ma 3,3m ani 3m muszę zgłaszać to do jakiegoś organu, mimo, że nie będę na razie zatrudniał pracowników.
Pomoże ktoś? :)
Awatar użytkownika
PATRYK
100p
100p
Posty: 120
Od: 6 lut 2019, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Sprzedaż materiału roślinnego

Post »

Cześć. Pracuje i mam umowę na czas nieokreślony i chciałbym sprzedawać rośliny. Czy muszę wtedy zakładać działalność gospodarczą? Jak to wygląda od strony prawnej?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21735
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Otwarcie sklepu ogrodniczego

Post »

Przydatne mogą być Ci dyskusje w wątkach

Sprzedaż roślin z ogrodu a prawo
Jak to jest ze szkółkami
Szkółka krzewów początki
Szkiółka ogrodowa jak założyć
i wiele podobnych tematów znajdziesz tutaj
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Roksana25
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 sty 2021, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomocy zakładam firmę ale co i jak ???!!!

Post »

Witam.
A więc tak szukam wszelkich informacji na temat zakładania działalności . Moja działalność będzie opierała się głównie na zakupie roślin nie będę ich produkowała .
W swojej ofercie planuje umiesci rosliny ale także meble ogrodowe itd.
Z GORY przepraszam za pytania które dla niektórych mogą wydawać się banalne ale nigdy nie miałam z tym doczynienia na roślinach się znam są moją pasją ale całe sprawy formalne to czarna magia a więc zaczym
1.Jakie podatki będę musiała odprowadzać
2Czy muszę posiadać paszporty roślin jeżeli tak to na jakie rośliny
3.Czy na start potrzebuje kasę fiskalna
4.Czy księgowa zrobi za mnie cała papierkowa robotę typu daje jej wykazy miesięczne ile sprzedałam faktury z zakupów i oblicza mi ona ile mam zapłacić podatków .
Mam wiele pytań które mogę się wydawać banalne ale informacje w internecie są tak rozbiegane że już nie wiem co jest 5.
I o każdą informację która może mi się przydać
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”