Książki o roślinach, ogrodach i ...

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Polecam tą książkę o piwoniach:

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PM68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 275
Od: 12 gru 2009, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik
Kontakt:

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

RHS Encyclopedia of Conifers. A Comprehensive Guide to Cultivars and Species. Aris G. Auders, Derek P. Spicer. Kingsblue Publishing 2012. ISBN 9781907057151

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Długo oczekiwana, monumentalna i bardzo zacna pozycja, której ukazanie się na rynku powinno stać się wydarzeniem wśród rzeszy iglakomaniaków i nie tylko. Swoim profesjonalizmem, objętością a przede wszystkim pięknymi zdjęciami odsuwa w cień nieco już wysłużoną encyklopedię Gemerenów. Opisano ponad 615 gatunków, 8000 odmian ilustrowanych ponad 5 000 zdjęć. O skali przedsięwzięcia niech świadczy fakt, że wśród odmian znaleźć można zarówno osławionego Spring Fire jak i wiele odmian czeskich i polskich, przy opisach których współpracowało kilku polskich szkółkarzy. Opisy może ciut skromne, ale konkretne i dla większości czytelników zupełnie wystarczające sprowadzają się do podania wyróżniających cech morfologicznych odmiany oraz jej pochodzenia. Jestem pełen uznania dla przepięknych ilustracji, co jeszcze raz chciałbym podkreślić. Czyżby więc ideał ? Być może na teraz tak, choć osobiście wobec takiej rozmaitości form i przeogromnej ilości odmian wśród iglaków zaczynam tęsknić za dziełem opartym nie na porządku alfabetycznym ale na wspólności cech bądź ich zastosowaniu w kompozycji ogrodu, co wydaje mi się powinno być bardziej interesujące dla projektantów bądź nie-kolekcjonerów.
Cena pokaźna (prawie 200 eur) ale z pewnością adekwatna do jakości wydania i zakresu wiadomości
choć dla wielu zdaję sobie sprawę, ilość roślin jaką można by kupić za tą sumę będzie ogromnym dylematem. Objętość 2 tomów - ponad 1500 stron.

pozdrawiam,

Mariusz
Awatar użytkownika
mirror
50p
50p
Posty: 98
Od: 19 lip 2012, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Witam, potrzebuje ksiazki (nie koniecznie nowej) o roslinach domowych, chcialbym zeby zawierala ona wyrazne zdjecia i miala opisanych sporo gatunkow..tak zeby wszystko bylo w jednym...zainteresowala mnie pozycja podana przez was ,, PIELĘGNUJEMY ROŚLINY POKOJOWE Wolff Jurgen ,, Teraz mam pytanie... jakie informacje zawiera ta ksiazka? bo to ze ma duzo zdjec juz wiem, ale czy znajde w niej opis kwasnosci gleby do poszczegolnych gatunkow roslin,podlewanie, i inne wazne informacje czy tylko krotkie opisy ?? :D
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

A może Ktoś mi doradzi coś o książkach. Szukam książki o drzewach i krzewach która ma przede wszystkim masę dobrych fotografii jaką mi polecicie?? Dodam że mam już sporo pozycji ale odczuwam niedosyt :roll:
stasgor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 gru 2012, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Książka na temat uprawy kwiatów doniczkowych

Post »

Dzień dobry

Mam nadzieję, że nie powielam tematu, ale szukałem podobnego i nie znalazłem.

Potrzebuję Waszej porady. Poszukuję książki na temat uprawy kwiatów doniczkowych, którą będę mógł podarować w prezencie mamie. Moja mama jest osobą starszą (69 lat), kochającą kwiaty i do niedawna posiadającą piękne kwiaty. Niestety od około 1,5 roku, praktycznie wszystkie kwiaty zaczęły jej "padać" i to bez względu na rodzaj, gatunek, miejsce postawienia, nawet te balkonowe nie rosną tak jak dawniej. Próbowaliśmy kwiaty ustawiać w różnych miejscach, próbując znaleźć te, w których będą się czuły najlepiej, próbowaliśmy różnych innych sposobów, ale nic nie pomagało.

Mama nie korzysta z internetu, dlatego niestety nie wchodzi w opcję przeszukiwanie poradników i forów w sieci.
Pomyślałem, że prezent na święta w postaci dobrego poradnika, książki opisującej wiele popularnych gatunków kwiatów, ich choroby, miejsce gdzie powinny stać, jak podlewać, przesadzać, rozmnażać itd pomoże mamie w wyhodowaniu nowych kwiatów, a może i rozwinie jej pasję.

Pytam Was więc, czy znacie książki, które możecie szczerze polecić? Jestem z małego miasta, gdzie jest 1 pozycja w księgarni, która mnie, laikowi się nie podoba. W internecie wybór jest znacznie większy, ale co wybrać? Jaka książka najlepsza?

Pozdrawiam i serdecznie dziękuję z odpowiedź.

Stach
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Książka na temat uprawy kwiatów doniczkowych

Post »

Ja mogę śmiało polecic dwie pozycje z których sama dośc często korzystam:

1. Jarosław Rak "Kwiaty w Twoim domu"
2. Barbara Pleasant "Rośliny doniczkowe sekrety udanej uprawy".

Mam też kilka innych, ale myślę, że te mogłyby byc przydatne mamie. :D
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
_fox_

Re: Książka na temat uprawy kwiatów doniczkowych

Post »

stasgor pisze:Dzień dobry Mam nadzieję, że nie powielam tematu, ale szukałem podobnego i nie znalazłem.
Pozdrawiam i serdecznie dziękuję z odpowiedź.Stach
Oj powielasz powielasz ;:108 taki temat wisi na forum i to od kilku lat http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 18&t=10460
stasgor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 gru 2012, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Dzień dobry

A czy ktoś z Was ma książkę pt:

Patrick Mioulane (red.) Rośliny pokojowe Larousse Praktyczna encyklopedia

To jedyna obszerna pozycja w księgarniach w moim mieście, jaką udało mi się znaleźć i jestem nią zainteresowany. Tylko nie wiem, czy jest ona ceniona wśród fachowców. Czy informacje w niej zawarte są prawidłowe.

Pozdrawiam
Stach
stasgor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 gru 2012, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Książka na temat uprawy kwiatów doniczkowych

Post »

Dziękuję za szybką odpowiedź i przepraszam, za powielenie tematu.
elcia1974 pisze:Ja mogę śmiało polecic dwie pozycje z których sama dośc często korzystam:

1. Jarosław Rak "Kwiaty w Twoim domu"
2. Barbara Pleasant "Rośliny doniczkowe sekrety udanej uprawy".

Mam też kilka innych, ale myślę, że te mogłyby być przydatne mamie. :D
Czyli w tych książkach oprócz informacji na temat samych kwiatów, znajdują się praktyczne informacje o podstawowych zasadach czyli: sadzeniu, rozmnażaniu, jak układać ziemię w doniczce, o chorobach, ustawieniu w mieszkaniu itp?
Chciałbym, by mama miała naprawdę porządne kompendium wiedzy.

Po przeszukaniu wszystkich księgarni w Gorlicach znalazłem tylko taką pozycję, która wydaje się posiadać te informacje, ale nie wiem, czy rzeczywiście jest dobra.

Patrick Mioulane (red.) Rośliny pokojowe Larousse Praktyczna encyklopedia

Nie wiem, czy jest ona ceniona wśród fachowców, nie znalazłem żadnej informacji na jej temat w internecie.
Czy ktoś coś wie?

Pozdrawiam i dziękuję
Stach
_fox_

Re: Książka na temat uprawy kwiatów doniczkowych

Post »

Ze swojej strony mogę polecić książkę *Mieszkamy wsród kwiatów* autor: Margot Schubert, Rob Herwig.
Są tam podstawowe wiadomości o wielu roślinach.
X-4-1
---
Posty: 147
Od: 15 sie 2009, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Ja mam kilka książek w pdf-ach, po angielsku
W skrócie
Encyklopedia traw
E. roślin wodnych
E. roślin jednorocznych
E. bylin do cienia- bodajże bez zdjęć
Paprocie ogrodowe
Paprocie drzewiaste
Sukulenty
Rośliny skalne
Sagowce
Klony palmowe
Bonsai- kilka/naście książek
Awatar użytkownika
karminka
200p
200p
Posty: 222
Od: 18 sie 2012, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Dostałam na Gwiazdkę takie oto wspaniałe książki.

Obrazek

Mikołaj wiedział czym mnie ucieszyć :D
Pozdrawiam, Ania.
Awatar użytkownika
Mizu
50p
50p
Posty: 90
Od: 2 gru 2009, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Forum przekopuję już tyle czasu, a tu trafiłam dopiero, jak szukałam informacji o pewnej książce. Czasami ciężko jest ocenić podczas zakupów przez internet, czy ta książka, która zachęciła nas okładką i opisem zawiera naprawdę to, na czym nam zależy. Tak więc świetny temat :D
Mam nieco książek o polskiej florze i faunie, niewiele o ogrodnictwie.
Oto moja najukochańsza książka:
Obrazek

Zawiera opis ponad 500 rodzimych gatunków leśnych.
Obrazek
Obrazek

Opisy i zdjęcia pozwalają mi na zidentyfikowanie roślin ujrzanych i sfotografowanych podczas spacerów.
Inne książki z tej serii (dzisiaj będę jeszcze miała o roślinach synatropijnych, kserotermiczne do kupienia):
Obrazek

A tak wygląda ta o storczykach:
Obrazek

Bardzo sobie z mężem cenimy tę serię. Niedługo wyjdzie książka "Płazy i gady", seria Fauna Polski .Koniecznie kupujemy :D
Mam też leksykony przyrodnicze, ale one nadają się tylko do pooglądania. W identyfikacji nie pomagają:
Obrazek

Z ogrodniczych mam takie:
Obrazek

i jeszcze katalog bylin ZSP (dla mnie przydatny przy zakupach i planowaniu nasadzeń). Książka o roślinach pokojowych zawiera zdjęcie i przejrzysty opis:
Obrazek

A to album o lasach Polski. Bardzo lubię go oglądać do porannej kawy zimą, gdy za oknem ciemności:
Obrazek

Obrazek

Z kilku książek o grzybach, które posiadamy, ta jest najciekawsza i najbardziej przydatna:
Obrazek

A to inne sympatyczne książki o roślinach, zawierające ciekawe historie, z trochę innego punktu widzenia :wink: :
Obrazek
Pozdrawiam, Karina.
Nasz Zielony Zakątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”