Iochroma australe

Rośliny doniczkowe
x-ni-a
---
Posty: 885
Od: 5 sie 2009, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Iochroma Australe zakwitła

Post »

Ja nawożę takim 20-20-20 i na liście owszem wpływa świetnie, niedługo roślina będzie mojego wzrostu. :lol:
polanko a czym Ty karmisz swoje?
Awatar użytkownika
polanka
100p
100p
Posty: 159
Od: 19 gru 2009, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Iochroma Australe zakwitła

Post »

Nelu nie bardzo przykładam się do systematycznego nawożenia i dogadzania moim roślinkom. ;:7Mam ich zbyt dużo i do tego różnych, nawożę tym, co wpadnie mi w ręce. Na początek dostały trochę azofoski, potem florowit, magiczna siła do pomidorów zmieszana z magiczną siłą do powojników, teraz do pelargonii.
Datury i iochromy dostały też czasem nawóz do datur. W ogrodzie nie muszę stosować nawozów, bo ziemia żyzna, to to co kupiłam poszło do donic.
Takimi mieszankami nawoziłam wszystkie moje tarasowce i domowe. ;:108
Kiedy człowiek zabije ostatnie zwierzę i spali ostatnie drzewo - przekona się, że pieniędzy nie można zjeść.

Wątek wymienny http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=67891" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Bogdan Sz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 313
Od: 25 wrz 2008, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Iochroma Australe zakwitła

Post »

Witajcie pomóżcie nowicjuszowi,kupiłem nasiona Iochromy bez instrukcji wysiewu,jak to robiłyście pozdrawiam Bogdan :wit
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Iochroma Australe zakwitła

Post »

Możesz pokazać jak wyglądają nasiona Iochromy?
Wysiewać powinieneś w lutym/ marcu ale chciałabym zobaczyć jak wyglądają.
Moja roślina pochodzi z sadzonki kupionej na allegro nie mam więc doświadczenia w jej sianiu
a ^znawcy^ jakoś nie zabierają głosu w tej sprawie. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
polanka
100p
100p
Posty: 159
Od: 19 gru 2009, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Iochroma Australe zakwitła

Post »

No, cóż znawcą nie jestem, ale odpowiem.
Jak dobrze pamiętam nasiona są drobne.
Pisałam wcześniej, że wysiewałam pod koniec listopada. Nic specjalnego nie robiłam z nasionami.
Posiałam płytko, zwilżyłam ziemię i przykryłam kapturkiem z woreczka foliowego.
Stały na parapecie południowym pod którym jest grzejnik. Temperatura zmienna, w dzień ciepło (bo pali się w piecu)w nocy chłodniej.
Cieplutko, widno i wzeszły. Wiosną to już były spore roślinki.
Tego samego lata nieśmiało zakwitły.
Teraz też różniste nasionka w ziemi, ale ja to taka niecierpliwa jestem. :;230
Kiedy człowiek zabije ostatnie zwierzę i spali ostatnie drzewo - przekona się, że pieniędzy nie można zjeść.

Wątek wymienny http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=67891" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Iochroma Australe zakwitła

Post »

Dzięki polanko ;:196
I już wiadomo,że możesz siać teraz Bogdanie :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iochroma australe

Post »

Coś wątek mocno przysnął, czyżby wszyscy się pozbyli "Iochrom'? Ja też się obudziłem po sezonie (taka musztarda po obiedzie), ale warto w każdym momencie coś skrobnąć na jej temat. (Nie wiedziałem, że taki wątek istnieje na forum i trafienie na niego zajęło mi rok!!! ;:306
Moja już była w piwnicy na zimowisku, ale zauważyłem, że zawiązała sporo nasienników, więc żeby spokojnie dojrzały przyniosłem do domu, żeby było jej jaśniej i cieplej i żeby spokojnie nasienniki dojrzały... :D
Właściwie pierwszy sezon mojej przygody z nią i już mi się podoba. Potwierdzam wszystko co do tej pory było napisane na jej temat, jedynie z ukorzenianiem mam kłopot, bo zajmuje jej to dwa razy więcej czasu niż patyków datur. O ile dojrzeją nasiona spróbuję jeszcze siewu, może będzie bardziej skłonna do współpracy. Takie wychowywanie od zera zawsze mnie absorbowało i wiele można się nauczyć obserwując siewki i potem dorosłą roślinę, no i w efekcie trudniej później ją wywalić - bo szkoda... :;230

Tak jeszcze kwitła u mnie z początkiem października :

Obrazek

A tak się prezentuje na dzisiaj - wysoka na 70 cm. i ostro poprzycinana na sadzonki (formować ją zacznę w przyszłym sezonie):

Obrazek

Sądząc po wielkości nasienników, podejrzewam, że trzeba będzie siać przez lupę, ;:306 bo zapewne nasionka mikroskopijne - no nie wiem, zgaduję, jak wysypią, podzielę się spostrzeżeniami...
Jeśli ktoś jeszcze ma 'Iochromę Australe' to chwalić się, trzeba rozruszać ten wątek, bo 'mini datura' tego warta... ;:172
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”