To co najlepsze - szarotka w kuchni

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
przemo1669
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4054
Od: 27 cze 2011, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Elu ale za to jaki efekt końcowy tej pracy
Moi koledzy się o to bili nawet :;230
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Przemku - róże super. Niezwykle dekoracyjne. Chyba mogą stanowić dodatek do mięsa?
Awatar użytkownika
przemo1669
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4054
Od: 27 cze 2011, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Aniu dziękuję ;:196 do sałatek, do mięsa do ziemniaków itp... do wszystkiego, ważne, aby je dobrze wkomponować
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

I smakują trochę jak frytki, jak rozumiem?
Awatar użytkownika
przemo1669
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4054
Od: 27 cze 2011, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Aniu w połowie między frytkami, a chipsami, ale polecam posypać je papryką w proszku wtedy będą smakowały jak chipsy paprykowe
Awatar użytkownika
ewkapaw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3611
Od: 10 sty 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Przemku róże piękne . Wielkie brawa ;:138
Pozdrawiam EWA
Spis linków
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Przemku róże przepiękne. Można się pokusić i spróbować zrobić chociaż łatwo nie będzie na pewno. ;:173
Elcia żeberka na pewno wypróbuję, bo u mnie wszyscy je lubią. Najczęściej robię w miodzie, ale Twoje, czytając przepis wyglądają obiecująco. :D
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

szarotka66 pisze: Jolka jeśli możesz i nie jest to tajemnicą rodzinną to podaj przepisy na to z truskawkami, masę serową do bułeczek i te rogaliki, na pewno ktoś będzie chciał wypróbować, a ja na pewno. ;:180
CIASTO Z TRUSKAWKAMI,SZYBKIE;

1szkl.mąki tortowej
1szkl mąki ziemniaczanej
5 jajek
1 margaryna stopiona(lub szkl.oleju)
1 łyżeczka proszku do piecz.
1 szkl cukru
cukier wanil.

Białka ubić,dodać cukier.Ubijać,dodać żółtka.Dodać przesiane oba rodzaje mąki i resztę składników.Wymieszać łyżką.Wlać do blachy wyłożonej papierem do pieczenia.Na wierzch położyć sporo truskawek.Wielkie-przekroić.Ja truskawek daję dużo,tzn że prawie nie widać ciasta.Ale raczej 1 warstwę.
Piec ok 30-40 min w temp 180*
Można robić z truskawkami mrożonymi.Nie trzeba rozmrażać owoców!

Posypać pudrem.Pachnie cudownie.Moje dzieci uwielbiają.

ROGALIKI KRUCHO-DROŻDŻOWE Z MASĄ KRÓWKOWĄ.

1kg mąki
4 jajka
5dkg drożdży surowych
łyżeczka proszku do piecz.
pół szkl kwaśnej śmietany
2 szczypty soli
2 łyżki cukru
200g masła(margaryny)-i tu dylemat,bo nie jestem pewna,ale może być około 400g.
Przepis zmodyfikowałam i nie wszystko przeprawiłam.A nie pamiętam już jak robiłam :oops:
Bo ja tak trochę na ''oko'' robię.Na wyczucie w dłoniach ;:224

Drożdże mieszamy ze śmietaną.Mąkę przesiewamy dodajemy jajka i stopioną margarynę,drożdże i resztę składników.Wyrabiamy ciasto,by odstawało od dłoni.Odstawiamy do wyrośnięcia.

Robiłam 2 wersje-1 gotujemy normalny budyń,studzimy i wkładamy do rogalików
2.Kupujemy puszkę mleka skondensowanego gotowanego(tzw.masę krówkową)

Gdy ciasto podrośnie,dzielimy na 8 części.Każdą część wałkujemy osobno (po kolei)na okrąg grubości ok.pół cm.placek dzielimy na 8 trójkątów (tnąc placek ''na krzyż'').Na obrzeża trójkątów dajemy po łyżeczce zimnego budyniu,lub po płaskiej łyżeczce masy krówkowej.Mi ta puszka masy akurat wystarcza na to ciasto.Nie trzeba kłaść więcej,bo masa podwaja objętość pod wpływem temp.

.Zwijać rogaliki (do środka koła).I zakręcić rogi,by nadzienie nie wypłynęło.Piec ok 15 min w temp.180*.Posypać pudrem.

Smacznego ;:138

Co do masy serowej do bułeczek,to przepisu nie dam ;:131 .A to dlatego,że ja po prostu biorę ser( taki swojski zwykle),i resztę daję na wyczucie,tzn cukier z 1 jajko i z łyżeczkę skórki pomarańczowej(bo sama robię i lubie).To wszystko miksuję,albo łyżką rozcieram.Ser raczej wychodzi gęsty.

Gdyby ktoś robił te moje wynalazki i zrobil zdjęcia,to bardzo proszę o wstawienie ;:108

Przemku róże cipsowe tak piękne,że aż żal jeść ;:224 ;:138
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Znalazłam zdjęcie rogalików.Wyjdą trochę mniejsze niż tu.Polecam-szczególnie z masą.Wbrew pozorom-robi się szybko i są pycha ;:108

Obrazek
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Joluś ja bardzo chętnie wypróbuję te Twoje rogaliczki. :tan Wyglądają tak apetycznie, że aż mi w brzuchu zaburczało. :;230
To może i ja napiszę też coś na słodko. Ciasto mega smaczne, błyskawiczne i ekonomiczne :uszy
Placek maślankowy

5 szkl mąki, 1 1/2 szkl cukru, 4 jajka, 1 szkl oleju, 2 szkl maślanki, 1 duże (podwójne) op. cukru waniliowego,
4 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia

Osobno w dużej misce wymieszac wszystkie suche składniki ciasta: mąkę, cukier, cukier waniliowy i proszek do pieczenia.
W drugiej misce zmiksowac jajka z maślanką i olejem. Mokre składniki wlac do suchych i zmiksowac na gładkie ciasto.
Będzie dośc gęste. I teraz można:
- upiec takie jakie jest,
- na wierzch posypac kruszonkę i upiec,
- 3/4 ciasta wylac na blaszkę, ułożyc dowolne owoce i zalac resztą ciasta,
- 3/4 ciasta zostawic jasne, do reszty dodac kakao i też upiec z owocami,
To ciasto piekłam też układając na nie masę makową i starte osączone jabłka, dodawałam do niego dowolne bakalie,
a także posypywałam wierzch wiórkami kokosowymi i płatkami migdałowymi.
Jednym słowem jest to przepis dla tych co lubią pokombinowac. ;:215
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
izabela14
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 lut 2012, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

To ja już wiem co upiekę na niedzielę-rogaliki z masą krówkową-dziękuję :D
Moja nieuleczalna choroba, cz.2
poszukuję ,sprzedam
Miłość Boga nie polega na tym,żeby chronić nas przed nieszczęściem ,ale na tym,że obiecuje być przy nas ,kiedy nas dotknie
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Oj dziewczyny same rarytasy , do tego łatwe i proste do zrobienia i o to chodzi. Rogaliki super, a maślankowy placek to będzie można zaraz wypróbować, bo mało pracochłonny. Zachęcam do wstawiania przepisów i fotek gotowych dań.

Ja na kolację proponuję:
Tosty z pieczarkami
chleb tostowy
0,5 kg pieczarek
1 średnia cebula
20 dag sera
sól, pieprz, łyżka oleju
Pieczarki umyć (ja nie obieram) pokroić w plastry podsmażyć na oleju. Dodać pokrojoną w kostkę cebulę, wszystko przesmażyć. oprawić solą i pieprzem. Chleb tostowy ułożyć na blasze do pieczenia, skropić delikatnie olejem, ułożyć na każdą kromkę farsz, przykryć plasterkiem sera, zapiekać przez 10 min w temp 200*C. Pyszne z ketchupem lub ulubionym sosem. Obrazek
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
Nolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 28 maja 2012, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: To co najlepsze - szarotka w kuchni

Post »

Na pewno smaczne, robiłam podobnie z bułeczkami kajzerkami, tylko jeszcze z dodatkiem kiełbaski. Smakuje jak pizza, a wymaga mniej nakładu pracy i czasu. to ja może podzielę się sposobem na pyyyszny obiadek z karkówki.
Karkówka z ziemniaczkami
karkówkę pokroić na niezbyt cienkie plastry, posypać przyprawami (najlepsza jest przyprawa do grilla) odstawić. Obrać ziemniaki, większe przekroić, wrzucić do garnka z osoloną wodą i ugotować na półtwardo. To ważne, nie mogą być za miękkie. W czasie gotowania się ziemniaków plastry karkówki obsmażyć na patelni na lekko złoty kolor i przekładamy równą warstwą na blaszkę, w której będziemy zapiekać. Odlewamy ziemniaki, lekko podsuszamy. Jeśli jest miejsce, to w garnku, jeśli nie, to przekładamy ziemniaki do miski i polewamy niewielką ilością oleju i posypujemy ulubionymi ziółkami i potrząsamy, żeby ziemniaczki pokryły się warstewką oleju. Ja najczęściej uzywam tymianku lub ziół prowansalskich. Tak przygotowane ziemniaczki wykładamy na karkówkę i wstawiamy do piekarnika. Pieczemy aż ziemniaczki ładnie się zarumienią. Przepis wypróbowany dziesiątki razy. To jedeno z niewielu dań przy których nikt z moich domowników nie marudzi przy jedzeniu :D
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”