W. o...zwierzętach gospodarczych cz.2

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
jack539
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 lis 2012, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

No jak będę miał możliwość to zamieszczę zdjęcia moich kóz, zwykłe barwne uszlachetnione. Ich mleczność nie jest za wysoka, ale i tak je lubię. Nioski zaczynają się dopiero nieść.Jeśli chodzi o kurnik z allegro to też je oglądałem, muszę przyznać że trzeba je ocieplić.Doświadczenie z królikami też mam spore, hodowałem je przez 10 lat i pisaliście , że dajecie jabłka ja bym tego nie robił bo biegunka murowana. Do hodowców kóz zimą zalecam podawanie pni bzu czarnego lub jego gałązek ze względu na naturalny kwas foliowy kozy w tym momencie powinny być kotne, a to im służy.
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Felciu będę ok.21,muszę wieczorem pogonić do łożek moje aniołki i może też znajdę chwilkę na moje ulubione forum,z góry dziękuję za poradę! ;:196
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Iwonka i Wszyscy nowi forumkowicze :wit
Jak chcesz zaznaczyć imię/nick konkretnej osoby: XXXXX to w górnym lewym rogu, pod nazwą działu kliknij na pierwsze okienko B i wpisz tam imię/nick. Posty można edytować, bodajże w ciągu pół godziny, w tym celu klikasz na prawe, dolne okienko edytuj, na ekranie wyświetli się twój post, możesz dowolnie robić poprawki lub dopiski, po tym klikamy na wyślij. Również można zobaczyć jak będzie wyglądał nasz post po wysłaniu, klikając w okienko podgląd, obok "wyślij" :wit

Odpowiedzi i obiecane zdjęcia później ... bo, własnie, synową zawieźli na porodówkę ;:4, ręce mi drżą i serce wali, żałuje, że nie mogę być przy dzieciach, bo jak syn zadzwonił kilka minut temu z poczekalni to głos miał taki, jak by miał za chwile przytomność stracić. Och, wiem, że piszę nie o zwierzętach, sorki adminie, ale nie mogłam się powstrzymać, emocję zżerają ;:55 ;:201
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Ałłą będzie dobrze! życzę szybkiego rozwiązania synowej!
felcia24
200p
200p
Posty: 234
Od: 6 lut 2011, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

felcia24 pisze:Wyśle wiadomość na pw.wieczorem :wit
A jednak napisze na forum - przecież po to jest byśmy się dzielili wiedzą - a nie szeptali na ucho :oops:
iwona1974 pisze:

Felciu napisz mi otym twoim sposobie na tą chorobę wątroby u indycząt,jeśli możesz oczywiście :wink: będę wdzięczna
To skuteczny środek na schorzenia przewodu pokarmowego kur i indyków -drobiu
Około 10 dkg. pietruszki (korzeń i nać) -chwile pogotować dodać 2 ząbki czosnku i troche mleka
Mleko wiejskie - kupne,nie działa jak należy ! Podawać do picia przez kilka dni (ja dawałam przez 3 dni i było ok.)tylko ten wywar. Im więcej kur,tym więcej proporcji składników.
Jak u mnie,skuteczne na 100%
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Felciu dziękuję za lek dla kur,bo indyków nie mam. Miałam jedną kurę chorą na wątrobę. W pewnym momencie zaczęła kuleć (nogi jej się gięły) wyczytałam o chorej wątrobie (przeroście). Musiałam zabić kurkę , a ponieważ dostał ją pies ugotowaną po zabiciu, oskubaliśmy i otwarliśmy miała ogromną wątrobę! Potem wyczytałam, żeby dawać kurom do wody do picia lekarstwo na wątrobę. Poszłam do apteki kupiłam jakiś hepatil czy coś w tym rodzaju i po dwie tabletki codziennie rozpuszczałam w wodzie. Kury to piły i następne już nie miały takich objawów. Dawałam im często dziurawiec do pogryzania.
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Felciu,dziękuję ci bardzooooo!mogę podzielić się z tobą i innymi miłymi forumowiczami na temay chowu gęsi(rosną mi olbrzymki po7-8kg.i problemów z krowami(cudowne zwierzaczki,niech złamie nogę ten,kto mówi "głupia krowa")pozdrawiam-Iwona
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Tak mi miło Ałło,że odezwałaś sie do mnie :D Nie martw się ,na pewno wszystko pójdzie dobrze,niebawem zobaczysz wnuczusia lub wnuczusię,jak ja uwielbiam takie noworodki,są takie słodkie i nieporadne ;:167 .Trzymam za przyszła mamusi,e kciuki :uszy .
ja mam troje dzieci,13,10 i 7 lat i są najmilszym,co mogło mnie spotkać w życiu,no i mojeSłońce kochane-mężuś także.Pochwal się maleństwem,jak już będzie na świecie koniecznie.Teraz już nie przeszkadzam...babciu! ;:173 Iwona
felcia24
200p
200p
Posty: 234
Od: 6 lut 2011, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Maska ------- iwona1974
Nie ma za co :) Twoja porada z tym hepatil/em też może się przydać .
Iwonko -małe dzieci mały kłopot, duże dzieci....... Coś o tym wiem ,najmłodsza ma 14 a mam ich 4
Gąsek mieć nie będe -małe podwórko,krowy ani tyle-brak obory.Chociaż krowa u mnie być powinna-
codziennie kupuje 3 litry mleka i 2 kostki sera białego. Córki tylko nabiał -małżonek mięsko :D

Romaszko
Jak ja Ci zazdroszcze ;:168 mnie taki zaszczyt nie spotka :wit brak syna ;:223
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Ałła, co się dzieje z noworodkiem, martwię się coś długo do nas nie piszesz
Awatar użytkownika
iwona1974
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 lis 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Felciu,a na ile litrów wody ta mikstura dla indyczątek?A o problemach z nastolatkami też już coś wiem,moja panna ma 10lat i swój światopogląd :wink: na razie jakoś dajemy radę z mężusiem,ciekawe jak długo? ;:14 Z synka jestem b.dumna,dobry z niego chłopak,ma 13lat i zero problemów jak na razie,a 7latka to wielka przylepa mausi ;:204 .A z tym synem,to też fuksa miałam,bo mam 3siostry,zero brata a one mają same..córki,czyli ja jedna mam syna ;:108 .A co do krówek to rzeczywiście by wam się przydała,na taką sporą rodzinkę,ja sama robię twaróg i masełko,mamy teraz3krowy i jałówkę,było5,ale ze względów zdrowotnych musiały być sprzedane do ubojni. Pozdrawiam cię cieplutko-Iwona

-- 24 lis 2012, o 10:11 --

Ałło,i jak z maluszkiem,urodziło się?już od rana zaglądam na nasze forum i nic :cry: Mam nadzieję,że wszystko jest w porządku,na pewno!a ty pewnie odsypiasz zarwaną noc ;:19 ,w końcu nie codzień czekamy na narodziny takiego SKARBA ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Jeszcze nie mamy dzidziusia?
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych

Post »

Mam wnusie!! ;:138 :heja Urodziła się wczoraj, wieczorem. Ma na imię Liliana, mamusia się czuje dobrze, gorzej z tatusiem :;230 jest w szoku po porodowym :;230 Poród był nie całkiem łatwy, bo mamusia jest szczuplutka jak szczypiorek a dziecko urodziło się 4 kg. 200 gr. Jestem szczęśliwa, musimy mieć więcej kóz, żeby Fasolka (tak nazywam ją od momentu, jak zobaczyłam pierwsze zdjęcie z USG :D ) miała dużo zdrowego nabiału.

Iwonko jestem pod wrażeniem twojego gospodarstwa i ...prasowania gęsi ;:333 super pomysł! Ja takim sposobem wydłużam lub skracam rękawy swetrów.

Marysiu nie mam polskich korzeni, pochodzę z prorosyjskiej części Ukrainy, Dniepropietrowska, dla tego na pobyt stały musiałam czekać aż 10 lat, a syn 15 lat ;:14 Myślę, że pomocną dłonią w nauce języka polskiego, były dla mnie książki, bez których nie mogę żyć a które czytałam na początku ze słownikiem i encyklopedią :roll: No i oczywiście mam włączony program, który poprawia błędy :;230 ale czasami coś jak wpiszę po polską-rosyjską-ukraińsku to nawet ten program baranieje i nie wie, co mi doradzić :;230 Najgorsze w tej sytuacji jest to, że po rosyjsku już nie umiem poprawnie się wysłowić a po polsku jeszcze dużo mi brakuje.

Felcia czy ta pietruszka do mikstury może być suszona? Czy tylko świeża. Nie wiem, czy dobrze się doczytałam, kurom też można ją dawać?
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”