Ściółkowanie rabat

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marzka
100p
100p
Posty: 113
Od: 11 sie 2009, o 11:27
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Dziękuję za odpowiedź...
No moj okaz juz też dość duży, ale nie aż tak, więc skoro Tobie się udało to i ja spróbuję :)
Martwię się tylko, że muszę go przesadzić w mniej słoneczne miejsce i boję się, że straci na urodzie mając słońce tylko do 13tej i potem pod wieczór....


Jeszcze pytanie - czy runianka szybko się rozrasta i czy jest w miarę dekoracyjna cały rok? Zamiast tego jałowca, pod iglaki muszę coś innego, ale to miejsce jest bardzo "na widoku " i chciałabym by było cały czas ładnie...
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Polecam żwir ;:108
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Ale tylko płukany bo inaczej można zmienić odczyn gleby.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

I dodam również z małym kamyczkiem :) tylko dość gruba warstwa,bo chwasty też przerosną :) chyba,że agrowłókina.Dodać można jak wieksze pole do popisu kilka dużych kamieni porośniętych mchem.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
wisteria
200p
200p
Posty: 235
Od: 30 lip 2011, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Halinów k/Wa-wy

Re: Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Marzka ja trochę nie rozumiem. Masz jałowiec na miejscu w którym wygląda pięknie i chcesz go przesadzać?
Ja bym obcięła, dosyć ostro, żeby w kilku przyszłych sezonach znowu się mieścił i miał kolorowe odrosty które lubisz.
Możesz ścinki ukorzenić i wypróbować w innym miejscu. ;:3
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Ja preferuję agro i żwir ;:333
Awatar użytkownika
Marzka
100p
100p
Posty: 113
Od: 11 sie 2009, o 11:27
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Pod iglaki to ja wolę jednak roślinki jakieś lub korę. Zresztą u mnie już i tak dużo "kamiennych" kompozycji bo wybieram wszystkie kamienie jak gdzies przekopuję ziemię i wykorzystuję je do ozdoby ... :D

A co do jałowca - to fakt, myślałam, zeby jednak przyciąć i go tam zostawić, bo wiem że te piękne końcówki pędów przeciez odrosną, ale ...w tym drugim miejscu, nie musiałabym ciąć bo to dużo większy kawałek ziemi, poza tym... tam własnie potrzebuję czegoś co porośnie i będę miala z głowy chwasty i zagospodarowywanie kolejnego miejsca ;)
paula8305
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 28 mar 2012, o 08:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Okrywanie rabat na zimę, ściólka, kora, Eko-Lignite i inne

Post »

Witam!

Ja właśnie zastanawiam się nad kupnem węgla brunatnego.Robię sobie ok 13 m na 1m szeroką rabatę wzdłuż dróżki z różami okrywowymi.Na początku chciałam kupić agrowłókninę i posypać ją korą ale w programie tv usłyszałam że wbrew pozorom podsypywanie róży korą nie jest dobrym pomysłem(nie służy im odczyn kwaśny) i najlepiej sprawdza się właśnie węgiel...
I ma takie pytanie-czy pod ten węgiel można wyłożyć agrowłókninę ?

Pozdrawiam!
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Ponieważ chcę w na wiosnę usunąć geowłókninę a boję się jednak że spod samej kory będą wychodziły chwasty , szukając rozwiązań wyczytałam gdzieś żeby pod korę zamiast wspomnianej geowł. rozłożyć kartony lub czarne gazety , zanim się rozłożą ( nie szkodząc roślinom ) chwasty z braku światła i tlenu znikną pod tymi kartonami - czy coś komuś wiadomo na ten temat ?
duduś
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Duduś, kartony są świetne. Sprawdziłam w tym roku. Jednak nigdy nie dojdziesz do sytuacji, że chwasty przestaną rosnąć. Niektóre nasiona zachowują w ziemi zdolność kiełkowania przez dziesiątki lat. A wiatr, owady i ptaki przenoszą inne nasiona. Oczywiście kartony i kora ograniczą ich ilość.

Dobrze jest stosować niemalowane kartony, gdyż farby mogą zawierać toksyczne składniki.
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Okrywanie rabat na zimę, ściólka, kora, Eko-Lignite i inne

Post »

Zastanawiam się - oglądając zdjęcia w inter. - czy okrycie samą białą agrowłókniną wystarcza ? Przecież to jest tylko narzucony worek a pod spodem jest pustka - powietrze - czy pod włókninę nie należy dać np. gałęzi sosny , czy jednak sama wółkn. wystarcza?
duduś
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

Mam jednego Jałowca płożącego ... odmiana jakaś nana. Bardzo drobne igły i bardzo ładny zielony kolor. Próbowałem go ukorzenić (ścinałem końcówki) i nie wyszło.
Jest rozłożony na korze która leży na agrowłókninie. Mimo że mógłby się tak ukorzenić (jak inne rośliny) to nie chce. A chciałbym go zreplikować :) Potrzebuje ok 20 sadzonek.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co zamiast kory pod iglaki?

Post »

wpisuje sie żeby nie zgubić wątku a że mam dużo roślin nasadzonych a kora zbyt droga by wszędzie ją wysypać więc myślę o posadzeniu tych jałowców
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”