Efektywne mikroorganizmy EM Cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

mikrobia pisze: Wielu forumowiczów zaczęło od bokashi, a przyznam szczerze, że to "wyższa szkoła jazdy".
Ojej! A ja właśnie też chciałam go na początek zrobić. :oops:

Jeszcze mam pytanie w sprawie wody - pisze, że EMa należy sporządzić z dodatkiem wody źródlanej, a jak takiej nie ma to odchlorowanej wodociągowej.
Na działce mam wodę źródlaną, ale z dużą zawartością żelaza. Z której lepiej w tym układzie korzystać?
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Woda do em-farming

Post »

heh, najlepiej pół na pół wtedy będziesz miała pewność, że jest ok
Mam nadzieję, że wiesz, jak odchlorować wodę?
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Tak. Wiem ... :wink:
Należy nalać wodę do naczynia, zostawić ją na 12 godzin i w tym czasie
chlor odparuje...

Mam pytanie - zrobiłam "kurację" mikroorganizmami w zeszłą sobotę.
Niestety temperatura w ostatnim dniach spadła i mogło tam być ok. 3 stopnie.
Czy w tym układzie powinnam w najbliższym czasie wszystko powtórzyć czy
jednak jakoś to zadziała ?
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Temperatura

Post »

Spokojnie, niska temperatura spowolniła na pewno rozwój mikroorganizmów, ale nie była w stanie zaszkodzić im na tyle, aby trzeba było powtórzyć zabieg.
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Post »

Witajcie! Oszalałam na punkcie EMA. Na pierwszy ogień poszedł staw,truskawki i szklarnia.
Dalej drzewka owocowe a teraz kolej na ozdobne.Zakupiłam namnożone EM i EM5.
Ponieważ moje szaleństwo trwa zaledwie trzy dni to myślę ,że na efekty przyjdzie trochę poczekać.Będę informować na bieżąco o zauważonych zmianach o ile takowe będą.
Pożytek dodatkowy tego szaleńtwa jest taki,że w ciągu tych kilku dni nadrobiłam sporo zaległóści na mojej bardzo zaniedbanej" panderozie",bo posiadanie tego cuda dodało mi ducha walki i wizji pięknego ,ekologicznego ogrodka warzywnego i zdrowego sadu.
Boję się porażki ze zbyt wielkich nadziei związanych z tymi organizmami jako,że wiedza na ten temat u mnie jest tylko forumowa.
-pozdrawiam zwłaszcza mikrobie bo to główna sprawczyni mojego zauroczenia.
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Witaj Karool! Dawno tu Cię nie było :wink: .
Widzę, że mikroorganizmy potrafią zadziałać różne cuda :lol: .
Ciekawa jestem, jak zużytkowałaś EM przy truskawkach.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Post »

Witaj Wisienka! Rzeczywiście dawno nie pisałam ,zresztą jak widać po ilości postów nie należę do najaktywniejszych forumowiczów ,choć lubię się dzielić doświadczeniem czy czymś dobrym co może innym przynieść korzyść.
Wracająć do Twojego pytania truskawki potraktowałam proporcją następującą :0.7 l EMa na 10l czyli polewaczkę wody.naokoło 1 ar truskawek poszły dwie polewaczki.
Teraz zaglądam jak nawiedzona na to wszystko co zostało zlane lub spryskane i oczekuję cudu.
Trochę pogoda na EMy nie bardzo bo podobno za ciepłó też niedobrze.
-pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
mikita
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 28 maja 2008, o 09:54

Post »

Ja wykorzystałam Em-y do "zaprawienia" nasion trawy. Zrobiłam eksperyment i w jednym miejscu posiałam nasiona bez żadnej zaprawy. I hmmm te niezaprawiane wyrosły szybciej i trawa jest gęstsza. Pewnie to przypadek, ale zniechęcający. Spryskałam też warzywniak, ale ponieważ to moj pierwszy rok "ogrodnictwa :D " więc nie wiem, jak byłoby bez tego nawożenia. Poza tym dziwi mnie jedno, czytałam tutaj, że namnożone EM-y mają dwa tygodnie ważności, a na butelce była data ważności do 206... któregoś :shock:
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Karool - widzę, że zrobiłaś taką mocniejszą mieszankę.
Ja wolałam zrobić słabsze. I może dlatego nie widzę żadnego efektu? A może po prostu
po pierwszym zastosowaniu trudno oczekiwać cudów?
W każdym razie nie zniechęcam się.
Noce nie są jeszcze za gorące (przynajmniej u mnie), więc chyba mimo wszystko temperatura dalej jest odpowiednia?
Muszę wrócić do lektury na ten temat.

Mikito - faktycznie dziwne. I to, że nasiona niezaprawione lepiej urosły (może stężenie nie było odpowiednie, albo czas moczenia?),
i ta data. Wszędzie czytam, że namnożone Emy mają 10-14 dni ważności.
Może w jakimś niesprawdzonym miejscu je kupowałaś?
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
mikita
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 28 maja 2008, o 09:54

Post »

Nie wiem:( Stężenie było OK, czas moczenia też. Siałam najszybciej jak się dało (nie czekałam, aż wyschną zupełnie- może błąs :? ). Poczekamy:) EM-y mają pomóc nie tylko przy wschodach, ale tez później, będę porównywać na bieżąco. EM-y kupilam w gosp.ogrodn. podanym na stronie internetowej EM-ów (tutaj podawanej).

Na razie (aż się boję mówić, aby nie zapeszyć), chyba lepiej ma się mój rododendron, dostałam go w opłakanych stanie, biedaczek rośnie w słońcu (nie cały dzień, ale jednak), bo taki urok mojej działki:( I chyba się trochę zebrał po podlaniu EM-ami:)
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

No to musimy się Mikito uzbroić w cierpliwość, nie poddawać i sukcesywnie działać.
Mam jeszcze 2 buteleczki Emów do namnożenia i założyłam, że raz w miesiącu będę nimi
podlewać rośliny, opryskiwać i polewać kompost.
Kupiłam też super bokashi i w następnym tygodniu chcę go wkopać wokół różnych roślin.
I mam nadzieję, że moja gliniasta ziemia, m.in. dzięki efektywnym mikroorganizmom, zamieni się
w piękną próchnicę. :D
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
mikrobia
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 maja 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Syców
Kontakt:

Konferencja o EM

Post »

Witam i zapraszam na konferencję do Lichenia:
W dniach 16-17 czerwca w Licheniu odbędzie się konferencja: „Biotechnologia EM-Farming™ w życiu Ziemi i jej Mieszkańców” pod patronatem dr inż Marka Sawickiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Niestety uczestnictwo w konferencji kosztuje 60 zł, ale warto....Celem konferencji jest zaprezentowanie możliwych naturalnych rozwiązań dla rolnictwa dotyczących regeneracji gleby, podniesienia jakości płodów, poprawy dobrostanu zwierząt i rewitalizacji środowiska. Oczywiście będzie olbrzymie grono osób badających efekty zastosowania EM (naukowcy), jak i praktyków, którzy od co najmniej kilku lat stosują ten preparat w Polsce i za granicą. Więcej informacji na temat konferencji znajdziecie tu:
http://www.em-farming.pl/Konferencja.news.41.html

Po konferencji post usunę :?

Kilka słów odnośnie zaprawiania nasion: rzeczywiście dochodzą do mnie informacje o tym, że są rośliny (czasem dotyczy to wybranych odmian danej rośliny!), które reagują gorszymi wschodami...po pewnym czasie zjawisko to ustępuje i wszystko wraca do normy. Nie potrafię odpowiedzieć dlaczego tak się dzieje, bo jeszcze nikt tego nie przebadał.

Widzę, że Formowicze sobie dużo obiecują po jednym czy nawet kilku podlaniach roślin preparatem z EM......apeluję o cierpliwość i wnikliwą lekturę możliwości mikroorganizmów w obrębie gleby...wówczas nie będzie niepotrzebnych rozczarowań.
Buziaki wielkie dla WAS.
Najlepszym ogrodnikiem jest natura. LD Probiotics apifarma.pl
EM-Foto-Album/mikrobia/
Kupię, sprzedam lub wymienię...
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Efektywne Mikroorganizmy

Post »

Minęło sporo czasu od mojego zakupu i czas opisać parę spostrzeżeń.Szkoda ,że zainteresowanie EMa jest niewielkie sądząc po dyskusji w tym temacie.Nawet mikrobia tu nie zagląda bo post o konferencji jeszcze wisi a obiecała usunąć.
A teraz do rzeczy.Z tymi organizmami jest podobnie jak z cudownymi miksturami dot.naszego zdrowia.Zażywamy,wmawiamy sobie,że pomagają i chcemy w to wierzyć.Tak jest u mnie z mikroorganizmami.
Zaeksperymentowałam na pomidorach w szklarni.Efekt jest taki,że część pomidorów polanych tym cudem jest dwukrotnie wyższa niż te bez.Teraz główkuję czy może w tym miejscu gdzie posadziłam te bez EMa ziemia jest lichsza choć w tym samym rzędzie bo efekt jest oszałamiający,że aż trudno uwierzyć.
Następna rzecz to winogrona.W ubiegłym roku o tej porze już zaczęły mi chorować aż padły całkiem mimo oprysku chemią wedle rad forumowiczów.Teraz na razie wszystko jest ok,choć niemal codziennie je oglądam oczekując najgorszego.Myślę nad profilaktycznym opryskiem wrotyczem ale wtedy nie będę wiedziała czyja to zasługa gdyby nie zachorowały a z kolei szkoda mi ryzykować bo na razie są bardzo okazałe.
Następny temat to staw.Tam wlałam wedle zaleceń Pana Specjalisty,który mi te EMy przywiózł
jednak nie widzę żadnych zmian.Fakt jest taki,że nie bardzo wiem czego należało się w tym stawie spodziewać po wlaniu EMa.
Jeszcze truskawki,kurnik,kompost,drzewka i ozdobne.Zużyłam 80l EMa i pół litra EM 5.Na ile pomogły trudno stwierdzić bo trzeba by mieć więcej porównań na konkretnych poletkach.
Trochę się rozpisałam ale myślę,że zainteresowani mi wybaczą.
-pozdrawiam przeciwników chemii w uprawach! :shock:
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”