Ranczo wita! Moja pierwsza działka.Lamia.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dużo pracy przed Wami. Ja swoją działkę zagospodarowywałem od podstaw i wiem ile trzeba wysiłku i czasu ... . Jestem pewien, ze pod koniec sezonu już Wasza działka będzie piękna. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
osman71
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 28 paź 2007, o 20:28

Post »

Ja też kupiłem cos podobnego 2 lata temu, a nawet może w gorszym stanie. Na działce nie było dosłownie nic za wyjątkiem pokrzyw i trawy na wys ok metra i jednej śliwy. Nie wspomnę o altanie, instalacjach itp. Ale za to teraz pięknie się to wspomina przy grillu, czy piwku. Życzę wytrwałości, a na pewno wszystko sie uda zrobić!
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Post »

lamia - masz na prawdę ładny kawałek ziemi i wcale w nie tak najgorszym stanie. Wejdź do mojego ogrodu - odsyłacz w podpisie - i zobacz ile można zrobić w dwa miesiące. My naszą działkę wydzierżawiliśmy dokładnie:
Obrazek

hihi, sama nie wiedziałma dokładnie kiedy :) dobrze, że są suwaczki :)

przy odrobinie zapału, dużej dawce samozaparcia i jeszcze większej dawce pracy zrobicie ze swojego kawałka świata przepiękne miejsce! Pozdrawiam!
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
Awatar użytkownika
izabella1004
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3631
Od: 18 kwie 2008, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnio-pomorskie

Post »

Lamia
masz bardzo ładne miejsce z którego można coś zrobić.Mój ogród kiedyś wcale nie wyglądał lepiej,dużo pracy czeka ciebie,życzę powodzenia
Pozdrawiam Iza
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Dzień dobry wszystkim!

Zamiast iść spać po nocnej zmianie to ja buszuję po forum :)

Kupiłam w kwietniu clematisa Daniel Deronda.Stał trochę w pojemniku w domu bo nie miałam dla niego miejsca w ogrodzie,bo działka nie była jeszcze na tyle uprzątnięta bym mogła myśleć gdzie go wsadzić.No i ten biedaczek mi zwyczajnie usechł... :(
Obcięłam go nisko i stał jescze trochę,liczyłam że odbije...no i odbił :)
W związku z tym mam pytanie...
Czytałam dużo o tym jak sadzić że drenaż potrzebny i tak dalej ale mam wątpliwości co do obornika....
Nie posiadam kompostu więc czy może być obornik kupiony w sklepie ogrodniczym w workach jak ziemia ogrodowa? Można czymś takim podsypać bezpośrednio?Wiem że kurzak jest bardzo mocny i może spalić ( te mądrośći na forum zdobyłam mądrala he he :))ale widziałam w sklepie obornik bydlęcy chyba i jeszcze jakiś.Czy takie coś się nadaje?Chciałabym tego clematisa wsadzić już w sobote do ogrodu by znowu się nie zmarnował w tym pojemniku.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Bardzo mi zależy na odpowiedzi odnośnie tego obornika,może ktoś z forumowiczów się ulituje i doradzi?
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Post »

Lamio, witaj!

ja się nie orientuję, bo ze mnie ogrodnik, jak nie powiem co, ale spróbuj zadać pytanie w dziale diagnostyki roślin.
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

cocinnella dziękuję za chęci...

Szkoda że nikt nie zabrał głosu w tej sprawie.
Kupiłam obornik krowiak chyba suszony,mam wątpliwości co do zastosowania i nawet nie wiem jakie proporcje mam zastosować...ale cóż Danielek Deronda wyląduje za chwilę w ogrodzie i na spód podsypię tego krowiaka.Co bedzie to będzie....
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Weekend minął bardzo pracowicie na działeczce.Zrobiłam oprysk mojego młodziutkiego trawniczka bo przestałam panować nad ostrożniem.Musiałam się wspomóc STARANE.Mam nadzieję że to coś pomoże,chociaż na ulotce pisze że ostrożeń jest średnio wrażliwy.Jeśli nie zlikwiduje ostrożnia to chociaż inne chwasty...

Moja działeczka zaczyna wyglądać już bardzo ładnie.Wypieliłam moje dwie rabatki.Pięknie kwitnie łubin i 2 irysy(słownie dwa) :)

Obrazek

Obrazek


A teraz kilka zdjęć z serii przed i po...

Altana przed...
Obrazek
I po...
Obrazek


Widok z boku przed...
Obrazek
I po...
Obrazek

Studnia przed...
Obrazek

I po...

Obrazek
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Mógłby mi ktoś doradzić co to za robactwo zjada moje róże?
Są to takie małe zielone gąsienice i to chyba one robią w liściach takie dziurki.
Kupiłam środek KARATE ZEON 050CS czy to mi pomoże?Robala nie udało się sfotografować ponieważ mój aparat nie daje rady ze zbliżeniami :(


Obrazek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Opryskaj tym preparatem. Zniszczy wszystkie szkodniki na różach. :lol: Ja stosuje Mospilan 20 SP. Jest preparatem najnowszej generacji - niszczy wszystkie szkodniki Jak podają jest bezpieczny dla środowiska, pszczół, selektywny dla fauny pożytecznej.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Post »

witaj!!
jakie ogromnę różnice widać :shock: ;:154
robi się pięknie
z chęcią będę tu wpadać i obserwować poczynania :)
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Dziękuję Andrzeju.Szkoda że wcześniej nie wiedziałam o twoim preparacie.Ale na przyszłość mi si przyda.Dziś wieczorem zrobię oprysk Karate.Mam nadzieję że da się uratować te róże bo nawet nie wiem jaki kolor kwiatów mają bo są na rabacie po poprzednich właścicielach...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”