Opadające kwiaty storczyka

ewelokiwk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 19 paź 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Witam ponownie

Zrobiłam dziurki w doniczkach. Dziś opadło resztę kwiatów ze storczyka, a także listek. Ale widzę, że korzonki zmieniają swoją barwę. Myślę, że wiem jakie powody były opadania jego kwiatów. Nie tylko przelanie, ale także zmiana miejsca położenia. Do tej pory stał on w kuchni. A przeniosłam go z dala od okna na regał w pokoju. Doczytałam także, że kwiaty nie powinny stać obok misek z owocami- tak też przez ostatnie dni się działo. ,Nie wiem czy dobrze myślę ale wilogotność powietrza zwiększa też mokry ręcznik na grzejnikach. Taki też umieściłam;) mam nadzieję, że moje storczyki odżyją. Tylko czy kuchnia to odpowiednie miejsce? Tam jest niestety tylko odpowiedni poziom światła. Na oknach pokojowych niestety wszystkie kwiaty marnieją;/ bo jest to chlodne i ciemne miejsce:(
Awatar użytkownika
Patrycja91
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2012, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Doszłaś do bardzo dobrych wniosków "ewelokiwk".
Możesz też umieścić storczyki na tackach wypełnionych keramzytem i zalanych wodą. Kładziesz je na mniejszej, odwróconej "do góry nogami" podstawce, to też zwiększa wilgotność powietrza. Widać to na zdjęciu w linku, który wysłałam Ci ostatnim razem.
Z mojej wiedzy wynika, że storczyki mogą stać w kuchni - nie ma żadnych przeciwskazań. Jeśli to ma służyć ich wzrostowi, co sama stwierdziłaś, to nie pozostaje Ci nic innego, tylko przeniesienie ich z powrotem na stare miejsce.
Pozdrawiam.
Patrycja - storczykomaniaczka :)
=>Moja storczykolandia<=
ewelokiwk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 19 paź 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Ciesze się, że moje myślenie w tej sprawie idzie w dobrym kierunku, bo to znaczy, że coś wreszcie zaczynam łapać.
oczywiście chce tak zrobić z tymi podstawkami tylko najpierw muszę wybrać się po owy kermazyt, czy jak się to nazywa ;:oj
Storczyki wróciły na swoje miejsce pare dni temu, ale to nie uratowało niestety kwiatów. mogę tylko teraz je pielęgnować nawilżać powietrze i czekać na efekty:).
ewelokiwk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 19 paź 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Jestem zrozpaczona... nie moge obecnie zrobić zdjęć. Ale u mojego storczyka zaczynają żółknąć liście:((
Może go jednak podlać wydaje mi się, że ma już wystarczająco sucho:(
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Lepiej jakbyś jednak mogła zrobić zdjęcia bo ciężko powiedzieć co mu jest. Może być tak, że po prostu storczyk zrzuca starego liścia, może być jakiś wirus albo zalany stożek wzrostu
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Trzon tego storczyka wygląda jakby miał zgniliznę albo jakiegoś grzyba. Najlepiej to teraz wymoczyć go w Previcurze, poobcinać wszystko co zgniłe i puste, zasypać delikatnie cynamonem i pozwolić mu wyschnąć a następnie włożyć do nowego podłoża.
ewelokiwk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 19 paź 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

ZeskrobalaM TEGO troszke i nie jest to glębokie. A co myslisz o oprysku z czosnku slyszlam, że w takich sytuacjach pomaga?

korzonki są w dobrym stanie także mam nadzieję, że jeszcze coś z niego będzie. Malo było ich do obcięcia.
Awatar użytkownika
rosarita
500p
500p
Posty: 794
Od: 9 gru 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

ewelokiwk pisze:ZeskrobalaM TEGO troszke i nie jest to glębokie. A co myslisz o oprysku z czosnku slyszlam, że w takich sytuacjach pomaga?

korzonki są w dobrym stanie także mam nadzieję, że jeszcze coś z niego będzie. Malo było ich do obcięcia.
Nie słyszałam żeby wywar z czosnku pomógł na grzyba. Raczej ludzie czasami stosowali taki wywar na ziemiórki. Grzyb lub wirus to ciężka sprawa i wywar sobie z nim nie poradzi.

Pokaż nowe zdjęcia.
ewelokiwk
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 19 paź 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Rodzaj preparatu: wyciąg,
Jak przygotować: 75g ząbków roztartego czosnku zemleć, zalać 0,5 L wrzacej wody i odstawić na 6h i, nie rozcieńczać,

Miejsce zastosowania: na rośliny,
Działanie: pomaga zwalczać takie szkodniki jak mszyce, połyśnica marchwianka, wielkopąkowiec porzeczkowy, przędziorki oraz liczne choroby bakteryjne i grzybowe,
http://imageshack.us/photo/my-images/52 ... 24003.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/17 ... 24002.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/22 ... 24001.jpg/

Poszukam w takim razie jakiegos sklepu ogrodniczego, jestm po przeprowadzce takze nie wiem gdzie co jest jeszcze;( ale ddzis wybiore sie na zwiady.
Awatar użytkownika
BEATA55555
200p
200p
Posty: 393
Od: 22 wrz 2008, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Kwiaty i pąki opadają bo mają mało światła i na to rady brak.
madzeska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 lis 2012, o 22:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

BEATA55555 pisze:Kwiaty i pąki opadają bo mają mało światła i na to rady brak.
Bzdura.Moje stoją na parapecie i te najmniejsze pąki usychają i odpadają.Natomiast drugi,który stoi 15 cm dalej też na parapecie ma się bardzo dobrze.
misiu235
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 23 kwie 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Opadające kwiaty storczyka

Post »

Bo drugi jest penie dalej od kaloryfera - mi kwiaty z reguły usychają i odpadają z przesuszenia (kaloryfer), lub przewiania (nałogowa palaczka :( )- palę na balkonie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”