Opowieści z mchu i paproci

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

:wit Jestem też działkowiczką od nie dawna i w naszą działkę włożyliśmy ogrom pracy ,ale jak się chce to wszystko można ,podziwiam wasz zapał i chęci żeby z niczego zrobić coś ,każda nowa rzecz stworzona przez was będzie cieszyć a jak pojawią się roślinki i kwiatki to wynagrodzą wam wszystko,pozdrawiam i życzę owocnej pracy
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Dzięki Gracha za odwiedzinki i słowa wsparcia. Odwzajemnie się wizytą u Was.
To jest chyba jedna ze wspanialszych emocji danych człowiekowi kiedy może się cieszyć ,,stworzeniem" czegoś z niczego , kwitnącego i pachnącego ogrodu tam gdzie do niedawna było śmietnisko. Praca piękna i ze wszech miar pożyteczna - i tego się będę trzymać :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Kiedyś byłam na Zawarciu w Gorzowie jak moja córka mieszkała na ul.śląskiej i spacerowaliśmy obok działek może to akurat tam masz działkę.Teraz córka mieszka na Manchatanie i tam też blisko są działki,spacerujemy z wnukiem i podziwiamy gorzowskie ogrody
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Grażynko ! mieszkamy w globalnej wiosce jak znów się potwierdza :)
Ja swoją działkę mam przy ul. Kasprzaka to jest na wylocie z Gorzowa na Sulęcin - Córcia z pewnością będzie wiedziała gdzie to jest na wprost Bamy kawałek za stacją Shella. Skoro Twoja córka mieszka w Gorzowie to z pewnością często tu bywacie. Może kiedyś będzie okazja się spotkać?
Zachodniopomorskie zaś, a dokładnie Koszalin to moje rodzinne miasto :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

:wit Ewo.Dopiero Cię znalazłam.Widzę że wreszcie się odważyłaś pokazać swoje królestwo.Będę zaglądać ;:170
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Dzięki Aneczko! To co dotychczas pokazałam trudno nazwać królestwem, ale muszę zdradzić, że to były wspominki. Niestety nie prowadziłam dokumentacji fotograficznej bo nie wiedziałam, że znajdę się na takim fajnym Forum. No to teraz nastąpi podróż w czasie. :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
olgawro
200p
200p
Posty: 236
Od: 21 paź 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witam bardzo dużo pracy i potu włożyliście w doprowadzaniu działki do użyteczności ,ale efekty widać.Z biegiem czasu będzie coraz piękniej ,ja też od roku jestem zakręcona moją działką i bez niej życ nie mogę.Smutno mi bo w zeszłym tygodniu mialam Panów Włamywaczy ,którzy narobili szkód i ubyło mi parę narzędzi.Ekipy złodziei chodzą jedna za drugą.No ale dość narzekań zapraszam na swoją działeczkę serdecznie pozdrawiam i życzę dużo zdrówka i siły do pracy w ogródku :wit
Awatar użytkownika
DuczekiOsia
1000p
1000p
Posty: 1621
Od: 10 sie 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

I ja tu dotarłam i z miłą chęcią zostanę :D kawał roboty już wykonany, widać efekty i ziemia jak ładnie to napisałaś odzyskuje swoja godność ;:138 widzę że wyzwania dla Was to tez radocha i frajda będę kibicować z całych sił

Obrazek
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Olga, Lodzia ! Witam Was serdecznie . To bardzo miło kiedy mnie ktoś odwiedza, a jeszcze jak zachęca i pochwali jak Wy to już szczyt przyjemności :)
Wy same też od niedawna gospodarzycie na swoich działeczkach więc tym bardziej Wasze pochwały nie są puste bo Wy naprawdę wiecie co piszecie. Dziękuję i zapraszam jak najczęściej ;:180 ;:168
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witaj Ewo, widzę, że jesteś na początku swojej ogrodniczej drogi.
Masz bardzo dużo do zrobienia. Czasem trudno komuś zabrać się do pracy, ale widzę, że Ty się nie zniechęcasz.
Dobrze, że masz pomoc. Samej bardzo ciężko.
Trzymam kciuki za dalsze odgruzowywanie działki
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

:wit

Ewuniu ,wszyscy cie dopingują , nie jeden z nas zaczynał od ugorku po rajski ogród. :heja

Na forum znajdziesz wiele fajnych pomysłów i inspiracji :uszy :uszy
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Dziękuję Gosiu, Teresko za odwiedziny. Forum jest rzeczywiście niewyczerpanym źródłem świetnych pomysłów :) Ale przecież nie tylko Teresko. Tylu życzliwych ludzi naraz nie spotkałam nigdzie. Wszyscy tu rozumieją, a co najważniejsze AKCEPTUJĄ swoje roślinne chciejstwa, co owocuje często całkowicie bezinteresowną pomocą w urządzaniu ogródków i masą gratisów- dla wielu może zwyczajnie nieosiągalnych. W takim miejscu człowiek po prostu dobrze się czuje i przyciąga go ono jak magnes po kilka razy na dzień :)

Ale powracając do moich wspominków:
przyszedł też czas na porządki w altance. Trafiła mi się całkiem fajna, murowana ze stryszkiem i nawet nietoperzami :)
Podłoga była w stanie złym , resztki desek mebli znów kupa śmieci.....
Ale kiedy to wszystko wynieśliśmy.....
Obrazek (to tylko część, z której jeszcze coś można było wykorzystać, reszta spłonęła na ognisku :) )

kiedy pomalowałam ściany i kupiłam wykładzinę na podłogę...zrobiło się całkiem przyjemnie :)
Obrazek
nawet M przy zakładaniu wykładziny biegał w samych skarpetach hi, hi - choć nikt Go nie zmuszał

C.d nastąpi, a teraz jadę na działeczkę bo pogoda dziś cudna (znaczy słoneczna) choć troszkę zimno, ale zamierzam kopać ziemię pod trawniczek więc nie zmarznę :)

Jak myślicie mogę jeszcze posiać trawkę? Zapowiadają przymrozki, ale to chyba jak zwykle tylko na wschodzie więc może żeby powstrzymać chwasty ? Co radzicie Kochani ?..........
Do miłego uwidzenia :wit
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

No niestety :( Jak szybko pojechałam, tak szybko wróciłam. Pogoda jesienna jest bardzo kapryśna. Rano świeciło słońce , a teraz niebo zaciągnęło na siebie szarą zasłonę i płacze, płacze, płacze.
Ma chyba jakąś deprechę jesienną :wink: :lol:
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”