SZKODNIKI róż

ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Confidor 200 SL, Mospilan 20 SP. Przeczytaj koniecznie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=529&start=0
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Dziękuję ;:196 Na pewno przeczytam! Po stokroć dziękuję :D

Pozdrawiam

chatte
basa gabriela

Post »

Chatte dobry jest też stary ale wypróbowany środek Owadofos 540 EC działa kontaktowo i żołądkowo,wnika do rośliny(wgłębny)jedyna wada to IIIklasa toksyczności ale pomaga, roztwór robisz o stężeniu 0,15% tzn. na 1l. 1,5ml środka i po robalach .Jeśli masz sporo róż lub masz zamiar mieć ich więcej poszukaj w księgarniach lub centrach ogrodniczych książki ,,Ochrona róż,,wydawnictwa PLANTPRESS ja swoją kupiłam w Castoramie prawie wszystko jest a na dodatek z tyłu wykaz środków na choroby i szkodniki i w jakim stężeniu robić oprysk,sa też zdjęcia kolorowe pokazujące choroby i szkodniki więc można porównać z tym co się ma.


Pozdrawiam.Gabi.
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Róże - szkodniki róż

Post »

... i nie wiem, co.
Wygryzione są dziury w liściach, a zwłaszcza młodziutkie pędy, które nie zdążyły się nawet rozwinąć :cry: i pąki. W ten sposób róże nie tylko nie zakwitną, ale się więcej nie rozwiną :(
W dzień oględziny nic nie dały, szkodnika nie znalazłam. Podejrzewałam ślimaki (wyłażące wieczorem) ale nie ma śluzu na liściach.
Co to może być? Jak mam walczyć, skoro wroga nie znam?
Poradźcie, co robić.
niecierpek
100p
100p
Posty: 113
Od: 22 sty 2007, o 10:16
Lokalizacja: małopolska

Post »

Jeśli do tego w górnych, miękkich częściach pędów są wygryzione dziurki, to będzie nimułka różana. Ale czym to zwalczyć? Ja słyszałam, że tylko obcięciem i spaleniem tej części pędu.
zbyszR
50p
50p
Posty: 91
Od: 30 sie 2007, o 10:00
Lokalizacja: katowice

Post »

obciąć, spalić a krzew opryskać jakimś pyretroidem (Karate, Decis)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
żaża
200p
200p
Posty: 460
Od: 28 lut 2008, o 18:45
Lokalizacja: w podkarpackiem

Post »

To prawdopodobnie jest ogrodnica niszczylistka, pooglądaj róże w słoneczny dzień - małe niepozorne chrząszcze.
Nimułka nie gryzie liści tylko je zwija, a ślimaki o dziwo omijają różane liście.
Edyta
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Post »

To nie będzie nimułka, bo róże nie mają zwiniętych liści.
Byłam wczoraj w nocy z latarką, żeby dorwać szkodnika, ale nic na różach nie siedziało - może dlatego, że padał deszcz? W dzień też pusto.
Porobiłam zdjęcia przed chwilą, widać wygryzienia (chociaż nie za bardzo ostre te zdjęcia :oops: ):
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post »

U mnie to samo.Wygryzione dziury i pełno małych, zielonych(bardzo ładnych) robaczków ( na oko z rodziny chrząszczy).Maja jakiś 1 cm długości.Od tygodnia leje i nie mam jak poporyskać róży.Otrzepuje ją tylko codziennie.Ale są ich dziesiątki!
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Post »

nemezja pisze:U mnie to samo.Wygryzione dziury i pełno małych, zielonych(bardzo ładnych) robaczków ( na oko z rodziny chrząszczy).Maja jakiś 1 cm długości.Od tygodnia leje i nie mam jak poporyskać róży.Otrzepuje ją tylko codziennie.Ale są ich dziesiątki!
To u Ciebie przynajmniej widac robale, a u mnie nie - dopóki nie wiem co je pożera, nie wiem, jak walczyć. I z czym :(
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Proponuję oprysk Mospilanem 20 SP czyli chemia.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
żaża
200p
200p
Posty: 460
Od: 28 lut 2008, o 18:45
Lokalizacja: w podkarpackiem

Post »

Kocurku u mnie tak samo zobacz, łapałam i uśmiercałam, a potem zrobiłam oprysk na mszyce i część z nich też zniknęła.
Obrazek
a nie znajdziesz ich, bo żerują w słoneczne ciepłe dni, a teraz u nas zimno i leje, gdyby się dziś przejaśniło, to spróbuj poszukać są małe do 5-6 mm i brązowe. Nie siedzą tylko na różach ale i na innych roślinach.
Nemezjo zielona to kruszczyca złotawka
I zapraszam na wątek różany
Edyta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”