Tamaryszek (Tamarix)- pielęgnacja, cięcie,ukorzenianie pędów

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Judyto tamaryszka możesz ciąć co roku zawsze po przekwitnięciu.Prowadzisz go tak wysoko jak sobie zaplanujesz.Ostatnio skróciłem gałąź o grubości 8 cm i już wypuszcza mnóstwo nowych pędów. Ostatnie cięcie powinno przypadać na koniec sierpnia . :D :D :D
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Oj dzięki Grześ za szybką reakcję :) Zatem zostawię go w tym roku w spokoju..niech g...rz od ziemi odrośnie :wink: coby go lepiej z badyla widać było :lol: kompletnie sobie nie radzę z zielskiem wszędobylskim...hihi :oops:
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Tamaryszek

Post »

Od dłuższego już czasu staram się ukorzenić tamaryszka. Niestety coś mi nie wychodzi.Ten w wodzie puścił korzonki ale zgubił wszystkie ''listki'' Drugi w ziemi też zgubił listki i chyba ma korzonki. :? martwi mnie ,że w tej części nadziemnej nic się nie dzieje. jak myślicie,czy czekać ,czy wyrzucić i kupić sadzonkę w sklepie? :roll:
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Tamaryszka najlepiej rozmnaża się z sadzonek zdrewniałych, chociaż ja rozmnażałam też z półzdrewniałych sadzonkowanych w czerwcu z pędów niekwitnących.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Dziękuje za odpowiedz. Wiedziałam, że zawsze można na was liczyć.
:P
Spróbuje, więc w czerwcu znowu. ;:138
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Najpierw spróbuj wczesną wiosną z sadzonek zdrewniałych , jak sie nie uda to dopiero w czerwcu z półzdrewniałych :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Tamaryszek

Post »

lucy09 pisze:Ten w wodzie puścił korzonki ale zgubił wszystkie ''listki''
Drugi w ziemi też zgubił listki i chyba ma korzonki.
Jak to nie wychodzi? Skoro są korzonki, to jak najbardziej ci "wyszło" :) Ten z wody daj do ziemi, a z tym w ziemi poczekaj z wyrzucaniem do wiosny, pewnie bujnie w górę zgodnie z kalendarzem, przecie teraz na zimę żadna roślina ogrodowa nie wygląda dobrze, wiele gubi liście, a wszystkie przygotowują się do snu zimowego. Nie trać nadziei, na razie jesteś na dobrej drodze. Trzymam kciuki :D
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Zrobię tak jak radzisz Nalewko. Na wyrzucanie zawsze jest pora, a może on naprawdę poczuł jesień dlatego tak się zachowuje? :lol: Ale i tak w marcu spróbuję znowu, i w czerwcu też. Ależ będę miała tamaryszków!!!!!!!
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Nalewka ma 100% rację! Ukorzeniłaś dwie sadzonki i teraz wypada tylko poczekac na wiosne, aż zaczną puszczać listki :D
A ja ukorzeniłam swój pierwszy tamaryszek z sadzonki pobranej w maju, a następne - jakoś w srodku lata, jak mnie naszło, zeby uciąć gałązkę, bo za długa była :roll:
bartusiiiek
50p
50p
Posty: 79
Od: 3 gru 2007, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

a nie wiecie przypadkiem czemu pedy tamaryszka sa takie twarde?? Chcac uciac galazki grubosci olowka trzeba sie niezle nagimnastykowac z sekatorem, a co dopiero jak roslina ma ped grubosci ok 5cm??-tylko piłka


pozdr
bartusiiiek
Awatar użytkownika
ania k
200p
200p
Posty: 205
Od: 4 lis 2008, o 10:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Ja też mam z przypadku własne tamaryszki drobnokwiatowe. W kwietniu 2008 r. miałam po prostu okazję pobrać ze ślicznego wielkiego okazu kilka gałązek z piętką. Wsadziłam je bezpośrednio w ogrodową ziemię, zanurzając uprzednio w ukorzeniaczu. Przykryłam je górną połową 5l butelki po wodzie mineralnej (taka mała szklarnia). Otwór po korku przesłaniam częściowo kamieniem. Potwierdzam przy tym metodę Trapera.
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Niestety tamaryszek mi usechł. Wczoraj go wyrzuciłam. Wkrótce będę próbować znowu.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Postaraj się rozmnożyć tamaryszek przez naginanie pędów w ziemi. 100procent pewności że się uda. :D :D :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”