Nawożenie roślin ogrodowych,dyskusje ogólne

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
greggis
50p
50p
Posty: 60
Od: 22 mar 2008, o 13:43
Lokalizacja: Jarocin

Post »

Osmocote zaczyna dzialac w temp. ok 20 stopni wiec na wiosenne nawozenie "startowe" nie nadaje sie zbytnio. Warto wiec użyć np. Azofoski lub Yara Mili
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

A najbardziej warto użyć naturalnych nawozów:
Super "osmocote", czyli wiórów rogowych, mączki kostnej, suszonego obornika. guano, etc.

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=10550
zimab
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 mar 2008, o 21:57

Nawożenie wiosenne

Post »

z tego co zdążyłam przeczytać w różnych czasopismach ogrodniczych,to wiem że roślny mają różne wymagania nawozowe.najbardziej zależało mi żeby dowiedzieć się które rośliny potrzebują wapna.już dużo wiem,ale jeszcze nie wszystko.do reszty zastosuję metodę prób i błędów i może nie będzie tak żle.ale dzięki za zainteresowanie.
zimab
misiek830
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 maja 2008, o 18:52
Lokalizacja: Sochaczew

Nawożenie Azofoską

Post »

Witam wszystkich serdecznie jestem nowym użytkownikiem i proszę o pomoc mianowicie mam pytanie związane z nawożeniem kwiatów i iglaków w moim ogrodzie czy może mi ktoś powiedzieć czy można rozpuszczać azofoską w wodzie i podlewać nią kwiaty czy też trzeba ją tylko podsypywać pod kwiat lub krzewy ozdobne? :P
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Można :) Można i tak, i tak, ale to zależy: dlaczego, po co, w jakim okresie wegetacji, jakie rośliny, jaka ziemia, czy i kiedy były nawożone, czym, co chcesz osiągnąć itd.

Może zaczniesz używać naszej Wyszukiwarkizanim znowu zdasz pytanie tzw. fundamentalne? Np. wpisz hasło "trawnik", albo hasło " nawozy", czy "Azofoska", czy czego tam szukasz. I nie pytaj o "wszystko na temat jakiśtam", bo na tak zadane pytanie nie da si ę odpowiedzieć. Jeśli masz taki generalny problem, kup sobie jakieś grubaśne podręczniki, a na forum pytaj raczej o konkrety (odnoszę się do twoich wątpliwości z innych wątków). Jak sobie wyobrażasz porady na temat "wszystko o wszystkim"?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Oldmike
100p
100p
Posty: 111
Od: 13 cze 2007, o 20:46
Lokalizacja: Łódź

Post »

Azofoska nie jest rozpuszczalna w wodzie. Chyba, że mowa o paru tygodniach.
Do podsypywania nadaje się akuratnie.

Pozdrawiam
Michał
misiek830
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 maja 2008, o 18:52
Lokalizacja: Sochaczew

Post »

to ja jużteraz nic nie rozumie jedni piszą tak a drudzy tak
Oldmike
100p
100p
Posty: 111
Od: 13 cze 2007, o 20:46
Lokalizacja: Łódź

Post »

misiek830 pisze:to ja jużteraz nic nie rozumie jedni piszą tak a drudzy tak
Dwie osoby, dwa zdania. ;-) Jeżeli masz azofoskę wrzuć kilka kulek do wody i spróbuj rozpuścić. Mnie się nie udało a na potwierdzenie

http://www.florovit.pl/media/KCHP_azofoska.pdf

strona 4


Michał
misiek830
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 maja 2008, o 18:52
Lokalizacja: Sochaczew

Post »

Ale iwesz co ja kupiłem ostatnio azofoską pilistą i wczoraj wieczorem sprubowałem ją rozpuścić i podlałem kwiaty dziś rano nic na ziemi nie ma białego więc chyba sie dobrze rospuściła zobaczymy jakkie będą tego efekty


Dzięki za ten poradnik wiele ciekawego z niego sie dowiedziałem piszą w nim że rozpuszczalność w wodzie jest trudna ale nie zabraniają tego więdz jeżeli będzie działała pozytywnie to tą pylistą bedę prubował dalej rozpuszczać i powiadomię cię o efektach jszcze raz dzięki trzymaj sie. 8)
Oldmike
100p
100p
Posty: 111
Od: 13 cze 2007, o 20:46
Lokalizacja: Łódź

Post »

misiek830 pisze:Dzięki za ten poradnik ....
Poradnikiem, to bym tego nie nazwał. ;-) Jeżeli chcesz zasilić szybko daj nawozy łatwo rozpuszczalne lub w płynie. Teraz wszystko rośnie i potrzebuje dużych dawek azotu i potasu o innych makro i mikroelementach nie wspominając.
Polifoskę dawałem w marcu a azofoskę jak pędy kwiatowe się tworzyły. Teraz tylko wieloskładnikowy w płynie na liścia ozdobne/drzewa lub saletra wapniowa lub amonowa (łatwo rozpuszczalne) pomidory/ogórki.

Powodzenia
Michał
Awatar użytkownika
asienka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 31 sie 2008, o 15:30
Lokalizacja: Gliwice

Nawożenie, kiedy

Post »

Jak zykle ja laik szukałam w tematach czegoś dla mnie, ale jakoś nie znalazłam odpowiedzi, bo to co piszecie to dla mnie często wyższa szkoła :)

Zrobiłam już prawie porzadek na działce, szkoda że aura mało dopisuje.

Chciałam zapytać kiedy nawozi sie ziemię pod trawnik, i kiedy sie sadzi trawkę :)

Czy ziemię pod kwiatki traktuje się jakoś specjalnie ?

mam dośc pokaźny kompostnik, wiec na pewno go użyję ale kiedy teraz czy na wiosne ??
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Nawożenie, kiedy

Post »

asienka pisze:kiedy nawozi się
Głównie w czasie wegetacji uzupełnia się niedobory makro i mikroelementów. Im intensywniejszy wzrost roślin ( wiosna-lato), tym więcej pobierają substancji odżywczych z gleby :)

Wapnowanie gleby - wykonuje sie je zawsze jesienią...

Także uzupełnianie niedoborów fosforu i potasu - te pierwiastki bardzo powoli rozchodzą się w glebie



asienka pisze:Czy ziemię pod kwiatki traktuje się jakoś specjalnie ?
To zależy od potrzeb - każdy typ gleby ma swoją specyfikę i wymaga trochę innych zabiegów...
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Nawożenie, kiedy

Post »

asienka pisze: kiedy się sadzi trawkę
Musisz to uzgodnić z firmą, która produkuje trawniki; rownież doradzą Ci jak przygotowac podłoże.
asienka pisze:Czy ziemię pod kwiatki traktuje się jakoś specjalnie
Trzeba ją tak potraktować, by doprowadzić do stanu jakiego potrzebują dane rośliny- czasem nic nie trzeba robić, czasem rozluźnić(dodać torfu czy piasku), czasem wzbogacić w substancje organiczne, czasem zmienić odczyn, czasem nawozić...
Jaką masz ziemię i co konkretnie chcesz sadzić?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”