Ihasiowy mikroskopijny skrawek raju.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ihasia
500p
500p
Posty: 600
Od: 19 maja 2008, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bawaria

Ihasiowy mikroskopijny skrawek raju.

Post »

Wszyscy macie przepiekne ogrody.. siedze dzien w dzien i przegladam, podziwiam i marze o tym by kiedys miec swoj wspanialy piekny ogrod.

"Grzebaniem w ziemi" zarazil mnie moj tesc. Mial piekna dzialke w Kamienczyku kolo Serocka.
Jezdzilismy tam z mezem na wakacje i widzac jak tesc skoro swit wychodzi na ogord i wraca poznym wieczorem- zaczelam chodzic za nim.Krok w krok.
Podpatrywalam, pytalam pomagalam.. wrociwszy do domu plakac mi sie chcialo bo mialam tylko balkon. Pozniej jednak musielismy sie przeprowadzic do innego miasta i szukajac mieszkania( do wynajecia niestety) szukalam czegos gdzie bedzie chocby metr na metr ziemi.
Udalo sie- moze nie tyle mieszkanie mi sie spodobalo jak sam fakt ze ma taras i malusi mikroskopijny wrecz skrawek ziemi.
Bylam w siodmym niebie!
Natychmiast z pomoca tesciowej wzielam sie za robote. Oczyszczanie rabatek, sprzatanie.
Oj szalalysmy od switu do nocy!
gdy tesciowa wyjechala rozmyslalam co by tu jezcze zrobic zeby powiekszyc sobie "szczescie". I wymyslilam. Wysepke.
a teraz troszke fotek- nie najpiekniejszych bo kwiatow malo jeszcze kwitlo- na dniach wrzuce nowe.



Tak wygladalo jak sie wprowadzilismy jesienia 2006


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wielu z tych roslinek wogole nie znalam z nazwy i upodoban.

Tu rok 2007 wczesna wiosna

Na poczatek powitanie jak nalezy z czapka w dloni i flaszka w drugiej- od najmlodszego milosnika zieleni :lol:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Prezent od tescia dwie borowki i dwie maliny- jedna borowka i jedna malina niestety mi padly..

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Moj pierwszy krokusik

Obrazek

Tu przekopywalam mala lopateczka swoja wysepke - ziemia katastrofa- bryla- a jak popada to glina.
Obrazek Obrazek

Moi mali pomocnicy- rozkruszali brylki ziemi i na bok odrzucali tyle trawy ile im sie udalo- oczywiscie wszystko z wlasnej inicjatywy:-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Reszta fotek jutro bo padam ze zmeczenia.
Mam nadzieje ze was nie zanudzam- wiem ze to nic wielkiego ale dla mnie to bardzo wazny skrawek ziemi:-)
dobranoc!!!
Awatar użytkownika
muminek
200p
200p
Posty: 462
Od: 26 mar 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post »

Mnie się podoba :) Takie fajne wyjście z tarasu na zieloną trawkę i rabatki koło domu :) Wrzucaj, Aguś kolejne zdjęcia :)
Awatar użytkownika
grazyna45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 304
Od: 3 maja 2008, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post »

Agnieszko-super,Za sama wytrwalość w dążeniu do wymarzonego skrawka ziemi-juz dałabym Tobie złoty medal,za podglądanie teścia podczas pracy ogrod. drugi medal a trzeci za osiągnięcia.Proszę Cie -marzenia się spełniają,ale trzeba marzyc.Podejrzewam,ze za kilka lat będziemy podziwiac Twój ogród. W moim zyciu bylo tak samo jak u Ciebie i wszystko sie spełniło.Zapraszam do mnie grazyna45
Awatar użytkownika
ihasia
500p
500p
Posty: 600
Od: 19 maja 2008, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bawaria

Post »

Mam pytanie co zrobic by z ziemi nie robila sie skorupa.. co chwilke ja wzruszam rozdrabniam recznie ogromne grudki ziemi. macie jakies sposoby? podsypuje rowniez kompostu i mieszam z reszta ziemi an tyle na ile potrafie. Codziennie podlewam moje rabatki.
będę wdzieczna za pomoc:-)
Awatar użytkownika
ihasia
500p
500p
Posty: 600
Od: 19 maja 2008, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bawaria

Post »

Tak wygladal moj skrawek jak odebralismy klucze od mieszkania- busz!
Obrazek

Nasza pierwsza malinka

Obrazek

Rhododendron mojej corci- dostala od tatusia w prezencie:-)

Obrazek
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

ihasia pisze:Mam pytanie co zrobic by z ziemi nie robila się skorupa.. co chwilke ja wzruszam rozdrabniam recznie ogromne grudki ziemi. macie jakies sposoby? podsypuje rowniez kompostu i mieszam z reszta ziemi an tyle na ile potrafie. Codziennie podlewam moje rabatki.
będę wdzieczna za pomoc:-)
Tam, gdzie ma być grządka kwiatowa, zdejmij trawę.
Potem na czarna ziemię wysyp ok.10cm piasku grubego, rzecznego, tyle samo kompostu lub torfu/ obornika.
Przekop razem przynajmniej na głebokość łopaty.

Glina - trzyma wilgoć, obornik/ kompost - zmieniają strukturę, rozluźniają cząstki gliny.
U mnie po dwóch latach stałego użyźniania gliny, w kilku miekjscach mogę już sadzić rośliny tylko w rękawiczkach :-)
Be zużycia łopaty.
Jak w angielskim filmie ogrodniczym, w którym gleba jest żyzna, miękka i lekka.
Świetna dla bylin, ale drzewa i krzewy niestety mają korzenie niżej - w zimnej, ciężkiej glinie.
Awatar użytkownika
ihasia
500p
500p
Posty: 600
Od: 19 maja 2008, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bawaria

Post »

Dziekuje Ci Hanka:-) nie wiem jak to sie stalo bo laik przeciez ze mnie ale gdy kuüpilismy dzieciom piasek rzeczny do piaskownicy... to podkradalam i mieszalam z ziemia i kompostem- tak na chlopski rozum wydawalo mi sie ze moze to cos da? tyle ze malusio tego piasku mialam- teraz juz wiem ze Dzięki temu i ziemia i roslinki beda mialy sie lepiej! Dziekuje raz jeszcze!!!
Awatar użytkownika
ihasia
500p
500p
Posty: 600
Od: 19 maja 2008, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bawaria

Post »

no i stalo sie- pod wplywem tego forum wzielam sie wczoraj za przekopywanie mojego skrawka- troszke go sobie powieksze:-) będę wklejac kolejne fazy powstawania rabatki:-) od jutra zaczne konkretnieksze przekopywanie:-)
Arleta
50p
50p
Posty: 69
Od: 10 maja 2008, o 19:13
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Widzę że jesteś totalnie zarażona bakcylem ogrodnictwa. Możliwości na rozwój są bo widzę na zdjęciach jeszcze sporo ziemi. Wrzucaj fotki będę śledziła twoje poczynania. Miło patrzyć jak z nijakiego miejsca powstaje coś przyjemnego dla oka i duszy.
Życzę powodzenia pozdrawiam
Zapraszam na spacerek po moim ogródku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=13523" onclick="window.open(this.href);return false;
Arleta:))
Awatar użytkownika
ihasia
500p
500p
Posty: 600
Od: 19 maja 2008, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bawaria

Post »

Arleta niestety to blok wielorodzinny i ziemia jest nie moja. Ja moge tylko kolo mojego tarasu cos sobie posadzic dalej niestety juz nie:-(
Awatar użytkownika
ihasia
500p
500p
Posty: 600
Od: 19 maja 2008, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bawaria

Post »

dzisiaj zrobie zdjecia pierwszego etapu reorganizacji:-)) powaznie brzmi - a ja po porstu dorobilam sobie kawaleczek ogrodka pod pomidorki:-) i zamierzam jeszcze sobie przekopac troche trawnika pod inne jedzonko:-)

Wsadzilam kraweznik ogrodowy ktory udalo mi sie taniutko kupic. Nie jest zbyt piekny ani reprezentacyjny ale jest- moj:-)
Awatar użytkownika
ihasia
500p
500p
Posty: 600
Od: 19 maja 2008, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bawaria

Post »

Chcialam wrzucic nowe fotki.. ale niestety fotosik nie dziala:-(((
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Hiiihiih, skoro "samoistnie" mieszałaś Aguś, piasek z zimią, to znaczy,
że ogródkowanie masz we krwi, tj. w genach. :lol:
Trzecie oko i instynkt więcej Ci mówią, niż forumowe czytelnictwo. :-)
Jak się tak dalej będziesz rozrastała, to może zarządca pozwoli Ci poszerzać tereny wokó i uczyni Cie Naczelnym Ogrodnikiem Osiedla ?
Warto go o to spytać.
Może ma środki na nasadzenia zielone wokół domów i coś Ci zrekompensuje?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”