Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Też zrobiłam 176 ;:108 , ale zmodyfikowany do wersji yellow, z żółtych pomidorów ( kupna lima) i żółtej papryki, z dodatkiem curry i pieprzu cayenne, reszta dodatków smakowych jak w przepisie. Polecam, bo warto ;:333
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

muszę zapamiętać tą yellow

ale mam pytanie z innej beczki - co dodajecie do gara do pomidorów na zupę pomidorówkę, chcę zamrozić trochę przecieru bez skórek i pestek
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Tula chcę wykorzystać Twój przepis 103. bardzo stary, włoski przepis na przecier z pomidorów na zupę pomidorową, będzie ok? jakoś tak na oko wyliczyłam:
- 5 kg dojrzałych pomidorów (najlepsze z dużą ilością 'mięsa')
- 3 duże dojrzałe czerwone słodkie papryki
- 1 duża cebula
- 2-3 ząbki czosnku
- duży pęczek bazylii
- duży pęczek natki pietruszki
- 1 mały seler naciowy
sól do smaku.
Zrobić chcę tak jak radzi Slawgos :
pomidory myję, wycinam szypułki i kroję na ćwiartki. Małymi porcjami wrzucam do garnka i pod pokrywką gotuję około 10 minut na małym ogniu (chodzi o to, żeby pomidory puściły sok tylko). Następnie zawartość gara przesypuję na durszlak i czekam, aż obcieknie (Slawgos nie obciek tylko odciek ;:173 ). Robię w ten sposób z całością pomidorów..Następnie pomidory lądują w garze i dopiero następuje ich gotowanie.

Do gotujących się pomidorów wrzucę pokrojoną paprykę, zielsko, zmiażdżony czosnek i zeszkloną cebulę. Potem wszystko przepuszczę przez maszynkę do 'mięsa' i przetrę. Będzie ok?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Romaszko Twoje małe korniszony z koperkiem (trochę po mojemu)
Obrazek
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 4057&hilit zrobiły furorę, pyyyszne, dziękuję :wit
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Mam pytanie,czy ktoś robił przetwory z gruszy azjatyckiej.Owoce jeszcze są bardzo twarde i nie wiem, czy dadzą się jeść na surowo.Więc wszystkie rady dla mnie będą cenne.
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Lobuzka, zrobiłam bakłażany w oliwie i ratatouille wg Twoich przepisów DZIĘKI OGROMNE ;:196 ;:196 ;:196
Ratatuille od razu załapało się na obiadek, jest przepyszne :tan
Bakłażanki w oliwie jeszcze nie próbowane, nabierają mocy urzędowej :D
Zrobiłam część w słupki tak jak radziłaś i część pokroiłam w plastry, zgrillowałam i dalej tak jak w Twoim przepisie, za parę dni degustacja :D
Jeszcze raz dzięki i za przepisy i za rady ;:168
Pozdrawiam, Dorota
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

zuzia55 nie wiem czy lubisz marynowane, ale przepis sprawdzony przeze mnie i nie tylko, gruszki b.dobre. Z tym, że ważne są te przyprawy i zalewa
185. Gruszki marynowane
- 2 kg gruszek
Przyprawy:
- goździki
- cynamon kora
- skórka z cytryny
- pieprz ziarna
- ziele angielskie ziarna
Zalewa:
- 0,4 l wody
- 50 dag cukru
- 0,05-0,10 l octu 10%
Do marynowania można przeznaczyć wszystkie gatunki gruszek - zdrowe, dojrzałe ale twarde

Gruszki umyć, obrać, przekroić na połowy i wydrążyć gniazda nasienne.
Mniejsze gruszki można pozostawić w całości.
Gruszki obgotować krótko w wodzie z minimalnym dodatkiem kwasu cytrynowego, żeby nie ciemniały

- technicznie to ja robiłam tak, że zanim zaczęłam obierać to przygotowałam naczynie z wodą wymieszaną z kwaskiem i obrane gruszki w to wrzucałam, od czasu do czasu nimi ruszałam, potem obgotowałam

Do słoików włożyć gruszki, po kilka goździków, ziaren pieprzu i ziela oraz kawałek cynamonu.
Przygotować zalewę. Gruszki uzupełnić zalewą i pasteryzować ok 25 min.

Kiedyś mi się chciało i zrobiłam pare słoików takich gruszek ale ozdobnych czerwonych - po obraniu wrzucałam do soku z buraków, podobno można też w czerwonym winie (zamiast wody) z kwaskiem i w tym obgotowałam króciutko. nawet je specjalnie ozdobnie wydziergałam jak już były bez skórki ;:224 , no może nie aż tak fachowo jak tu bo nie miałam narzędzi do carvingu ale i tak to był gruszki na specjalną okazję
Obrazek
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Pięknie muszą wyglądać tak spreparowane owoce w zalewie ;:224

Mam teraz nieco rajskich jabłuszek. W tym roku urosły nieco większe i słodsze niż zwykle. Czy ktoś z Was ma sprawdzony sposób na zatrzymanie ich smaku na zimę ? W zeszłym roku robiłam w zalewie octowej (słodkiej), ale nie było chętnych do jedzenia wśród moich domowników :wink:
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1869
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Moja mama robiła z rajskich konfiturę. Pamiętam połówki takich mini jabłuszek. :D
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Powiem szczerze, że rajskie jabłuszka bym sobie darowała, zostawiłabym ptakom na zimę
Ewentualnie kandyzowane...ale pracy przy tym tyle że chyba skórka nie warta wyprawki
danaa
200p
200p
Posty: 485
Od: 13 sty 2012, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

moniko!!! ;:180 Podziwiam Twoje zdolności rzezbiarskie!!! i wyjątkową cierpliwość zwłaszcza dla tak "ulotnych" dzieł jakimi są jabłka i gruszki w marynacie!!! Przecież to chyba szkoda było zjeść!!! Kto byłby na tyle nietaktowny (nie wiem czy to najlepsze określenie?), żeby zjadając zniszczyć takie cudeńka!!!
A nawiasem, do czego "używacie" takich rarytasów oczywiście tych nierzezbionych? Jako deser, do sałatek ....?
Pozdrawiam - danaa
Pozdrawiam - Danuta

Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam :-)!
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Dzięki Moniś za przepis ;:196 ,dodatki mi pasują,owoce w occie też lubię,więc będę robiła.Kuszą mnie też,te rzeżbione.Najprościej,to chyba jakimś zakrzywionym nożem można by je wydziergać?,mam też czerwony ocet,co zostaje z zalewania śliwek,to będą też czerwone.
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

cantati pisze:Lobuzka, zrobiłam bakłażany w oliwie i ratatouille wg Twoich przepisów DZIĘKI OGROMNE ;:196 ;:196 ;:196
Ratatuille od razu załapało się na obiadek, jest przepyszne :tan
Bakłażanki w oliwie jeszcze nie próbowane, nabierają mocy urzędowej :D
Zrobiłam część w słupki tak jak radziłaś i część pokroiłam w plastry, zgrillowałam i dalej tak jak w Twoim przepisie, za parę dni degustacja :D
Jeszcze raz dzięki i za przepisy i za rady ;:168
Cantati polecam się na przyszłość :uszy

Mam nadzieję , że bakłażaniki będą smakować, pierwszy słoik prawie skończony :wink:

U mnie też szykuje sie kolejna porcja ratatouille, dzisiaj podebrałam bakłażany, pomidory, tylko z cukinią kiepsko ;:224
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”