Dracena - żółknięcie liści i inne problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

:D To ekstra ja też mam do kwiatów dobrą rękę nawet potrafię z nimi rozmawiać i dlatego wiem co im potrzeba a resztę wiedzy mam z fachowej literatury chociaż ja zajmuję się głównie palmami to ogólnie dużo wiem o kwiatach domowych. Pozdrowionka i porozmawiaj koniecznie z dracenami a na pewno cię wysłuchają jak obdarzysz je czułością one odpowiedzą tym samym. pa.
Awatar użytkownika
finnuala
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 gru 2006, o 10:08

Post »

Basia pisze:Trudno mi powiedzieć o dracenie Sylwii, ale w ciągu trzech dni nie pojawia się żółte liście nawet jeśli Pioro podlał solidnie. Byłoby to możliwe, gdyby ona była już zalana w kwiaciarni.
Owszem w jego wypadku przesadzenie rośliny z usunięciem całej luźnej ziemi jeśli taka jest też jest rozsądnym wyjściem.

Mam podobny problem ze swoją draceną. Mama poradziła mi j trochę przesuszyć. Mam nadzieję, że roślinka wydobrzeje. W taim razi mampytanko: co ile dni mam ją podlewać??
Kocham zakręty na drodze...Zawsze zastanawiam się co jest za kolejnym i idę dalej...
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Nie ma takiej możliwości by powiedzieć ci, że masz podlewać co 2 lub co 7 dni.

Ty widzisz jaka jest ziemia w doniczce. Wkładając rękę do doniczki możesz sprawdzić czy w niższych warstwach jest wilgotno czy nie. Jeśli wilgotno to w danym dniu nie podlewasz, jeśli suchawo to podlewasz.
teletubis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 3 lut 2007, o 20:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

Wspaniały pomysł z tym odmładzaniem. A czy mogę obciąć jukkę 50 cm nad ziemią? Roślina ma około 2m i zostawiłem ją siostrze, zdaje się, że udało się jej ja przelać. Stan nie jest jeszcze katastrofalny, ale liście 'przyklapły'
[Kuba] [no quote yet]
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

M0żesz tylko licz się z tym że młode juki jakie wyrosną z pnia będą mniej efektownie wyglądać jak z wiekiem same zaczną powoli od miejsca wybicia zrzucać liście( bo tak może się zdarzyć) bo zostanie Ci pinek z wyrastającymi pinkami i zielonymi wierzchołkami. Lepiej jest obciąć krócej bo dół możesz zawsze zakryć innymi kwiatami, a pozostały pinek też możesz przecież pociąć i będziesz miał po ukorzenieniu kolejne juki na pniach.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja jestem po to by pomagać innym ale bezinteresownie a jakbym założył pogotowie roślinne to każdy pomyślałby że chcę zarobić na tym kasę a ja to po prostu kocham i dlatego też między innymi jestem na tym forum. :D :D :D :D
Ifek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 mar 2007, o 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Zwijające się liście draceny

Post »

:(
Czy ktoś z Was spotkał się z taką dolegliwością draceny: liście zaczeły się zwijać. Wygląda to jak gdyby roślinka miała za suchę ziemię ale to nieprawda. Czy jest możliwe by przyczyną takiego procesu była zbyt duża ilość wody w ziemi (dracena nie żółknie). Dotyczy to trzech dracen przesadzonych na początku lutego. Czy zbyt niska temperatura mogła tak zadziałać (wyłączone ogrzewanie na miesiąc temp. wewnątrz w okolicach 16 stopni), albo niewłaściwa ziemia tj. użyłam uniwersalnej.
Nie jestem pewna jaki to rodzaj draceny, ma duże szerokie jednokolorowe liście. kształtem przypomina palmę (szczególnie ta największa jeszcze mająca się dobrze - inna ziemia, inny czas przesadzenia)
Jeżeli macie pomysł co zrobiłam nie tak to czekam na info i poradę.
;-)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jeśli możesz wklej zdjęcia draceny(liści usychających, zdrowych, całej rośliny i ziemi) obejrzymy, stwierdzimy, poradzimy. I jeszcze jedno poproszę Admina by przeniósł ten temat do "Wszystko o dracenach" tam dodaj zdjęcia i tam też odpowiem.
Ifek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 mar 2007, o 12:15
Lokalizacja: Warszawa

cd draceny

Post »

dziękuję za odpowiedź. Postaram się umieścić zdjęcia. Nie do końca biegle poruszam się po tych wszystkich temetach więc nadal piszę w tej samej kategorii tematycznej. Nie udało mi się znaleźć tematu draceny. Może zbyt niecierpiwie podeszłam do tej czynności : )
Dzisiej wieczorkiem zrobię zdjęcia i spróbuję je zamieścić.
Na razie : )
;-)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dobra dawaj te fotki w tym temacie nic nie przenosimy. :D :D :D
Ifek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 mar 2007, o 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Post »

cześć
próbuję zamieścić zdjęcia, na koniec maila okaże się co z tego wyjdzie :lol:

Obrazek

Tak sie zwijają liście, (zdjęcie powyżej),

Obrazek

Na zdjęciu powyżej jest dracena, kórej nie zmieniałam ziemi, i jeszcze w miare dobrze wygląda :wink:


Obrazek

i ponownie zwijające się liście.Dolne partie liści opadły w dół, smętnie zwisają.
Nie udało mi się zamieścić zdjęcia całej draceny, ze względu na rozmiar pliku.(za wysoka rozdzielczość, obracane itd)
Nabieram przekonania że to nadmiar wody tak zadziałał. Patyczkiem porobiłam dziury w ziemi,dochodzące do dna doniczki, żeby podsuszyć ziemię w dolnych partiach doniczek.
Pytanie czy to wystarczy, i czy draceny mają szansę wrócić do poprzedniego wyglądu :?:
pa ifek :D
;-)
Ifek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 mar 2007, o 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Udało mi się w końcu zamieścić większe zdjęcia, na których można coś więcej zobaczyć :D


Obrazek

a to można jeszcze powiększyć

Obrazek

Pozdrawiam Ifek :)
;-)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Moim zdaniem jest to czysto zielona odmiana Draceny wonnej Vctoria
( hodowana odmiana kolorowa w domu w zbyt jasnym miejscu powraca do barwy naturalnej czysto zielonej), uważam że ma zbyt intensywne światło w miejscu w którym stoi, ziemia wysycha zbyt szybko bo jest posadzona w ceramicznej lub glinianej doniczce( + działanie słońca) przez co pewnie za często podlewasz i mogłaś je delikatnie przelać, szkodników żadnych nie widać na tych fotkach, woda do podlewania zbyt twarda bo widać zasolenie ziemi,temp. raczej nie powinna im zaszkodzić chyba że była to nagła zmiana lub stały draceny przy otwartym oknie przez jakiś czas co mogło spowodować oziębienie dracen w tym bryły korzeniowej. Według mnie to mogą być przyczyny zwijania się u Twoich dracen liści. Może jeszcze ktoś ma inną teorię i coś innego napisze lub dopisze do tego co ja napisałem. :D :D :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”