Dzień dobry

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
bezzia
50p
50p
Posty: 66
Od: 10 wrz 2012, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów,lubuskie

Dzień dobry

Post »

Czytam Was od kilku tygodni. Czas żeby się przedstawic i zacząc się udzielac. Zacznę od przedstawienia siebie i swojej ferajny.
Mania kwiatków doniczkowych (na razie nie balkonowych)ogarnęła mnie stosunkowo niedawno-nie minął jeszcze rok a zgromadziłam już kolekcję ponad 50 różnych (zaczynałam od zera) i nie jest to chyba moje ostatnie słowo w tym temacie ;:172

Mam 4 palmy (areca,chemeadora,livinstonia,cocos nucifera),2 różne calathee,2 różne trzykrotki,2 różne peperomie, 2 fiołki afrykańskie,zamioculkas,kroton,syngonium,kaktus koralowy,kaktus wielkanocny,mamilaria,amarylisa,hibiscusa,gardenie,szeflerę,epipremium złociste,difenbachię,zanokcicę,cissusa,yuccę,sanderianę i kilka innych dracenowatych,których typów nie znam, bo etykiety nie były aż tak szczegółowe,hedera,kilka phalenopsisów, kilka sukulentów oraz w wersji mini: wilczomlecz,cyklameny,polyscias,szeflera,skrzydłokwiat i storczyki.

Ogólnie to "wina" tych niedobrych biedronek, netto i tesco,że mają takie czasami ceny i przeceny, ze eeh,na jednym kwiatku w jednym podejściu sie nie konczy ;:170 . Wiem, wiem, w Waszych dyskusjach pojawiają się niepochlebne opinie o kondycji takich supermarketowych kwiatków, ale ja sobie doskonale z tym radzę,bo już wiem,w którym dniu tygodnia przychodzą nowe dostawy do której sieci i robię szybki objazd i mam okazy niezmaltretowane przez niefachową obsługę, tarmoszenie przez oglądających klientów itp.

Kiedyś byłam antytalenciem kwiatowym i nietroskliwym leniem, a teraz nie wiem jak ja w ogóle mogłam miec tak "łyse" mieszkanie i wzruszam się, że ten czy owen kwiatek chyba lubi u mnie byc skoro przyrastają mu nowe liście lub nawet kwitnie. O moich kwiatkach mogłabym nawijac na okrągło i tylko chyba Wy potraficie to zrozumiec,bo moi bliscy patrzą na mnie trochę jak na nieszkodliwą wariatke ;:224
:wit
Awatar użytkownika
wosiek67
500p
500p
Posty: 829
Od: 26 lut 2012, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Dzień dobry

Post »

Witaj wśród ludzi pozytywnie ześwirowanych :wit ;:138
Historia magistra vitae
Pozdrawiam Wojtek
bebeluch
1000p
1000p
Posty: 3525
Od: 26 gru 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dzień dobry

Post »

no witam :wit jak widać o kwiatkach umiesz nawijać a nawet je przedstawiłaś a siebie nie :;230
ja jestem zakręcona bylinowo do parapetowców dopiero dojrzewam i sprawdzam które ze mną wytrzymają
Mędrzec potrafi uczyć się nawet od Głupca. Głupiec nie uczy się nigdy.
bezzia
50p
50p
Posty: 66
Od: 10 wrz 2012, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów,lubuskie

Re: Dzień dobry

Post »

bebeluch pisze:no witam :wit jak widać o kwiatkach umiesz nawijać a nawet je przedstawiłaś a siebie nie :;230
ja jestem zakręcona bylinowo do parapetowców dopiero dojrzewam i sprawdzam które ze mną wytrzymają
To jak tam mam z parapetowcami (fajne określenie ;:172 ) , że sprawdzam, które ze mną wytrzymają i dlatego mam w swoim repertuarze przegląd kilkumiesięcznej oferty ze sklepów,które mam po drodze :D i nie mam jakiegoś szczególnego ukierunkowania (na razie) co do typów.
Najbardziej lubię oczywiście te, które mnie polubiły ;:168 a taka gardenia czy storczyki to mnie do "szału" doprowadzają ;:223 i na przetrzymanie mnie biorą (oj oj , co ja sobie cierpliwość wyrobię przy tym hobby oj oj)

Fakt, w ferworze zapomniałam SIEBIE przedstawić ;:131 Jestem "dziarską" trzydziestką z lekkim ADHD ;:65 -uprawiam a to rolki a to narty a to konie a to jogę. Pożeram książki, chadzam pasjami na filmy niekomercyjne do DKF. Co jakiś czas szukam nowego hobby i tegorocznym odkryciem, po długich poszukiwaniach okazało się morsowanie ;:108 oraz kwiatki doniczkowe ;:215
Awatar użytkownika
kety
200p
200p
Posty: 200
Od: 13 maja 2012, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dzień dobry

Post »

:wit Witaj
To Twoje hobby i to lekkie ADHD to dobra para : oj będziesz ćwiczyć cierpliwość, ;:224 oj będziesz :lol: :!:
Z parapetowcami to tak jest ! Trzeba mieć trochę wiedzy i dużo cierpliwości albo rękę, że "wsadzisz miotłę a ona zakwitnie "
Albo i jedno i drugie :;230
Pozdrawiam.
Zuzanna, zakręcona na zielono !
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Dzień dobry

Post »

:wit witaj ;:196
Awatar użytkownika
Krzysia
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 824
Od: 3 lip 2012, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dzień dobry

Post »

Witaj :wit ukierunkowanie to sobie wyrobisz tutaj gdy zarazisz się jedną lub kilkoma kwiatowymi chorobami ;:138 a jest to często nieuniknione gdy oglądasz wątki ;:oj i podziwiasz roślinki
oksi
1000p
1000p
Posty: 1140
Od: 18 lut 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie

Re: Dzień dobry

Post »

:wit na forum,zapowiada się bardzo ciekawie :wit
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=51384" onclick="window.open(this.href);return false; rosliny Oksi.
bezzia
50p
50p
Posty: 66
Od: 10 wrz 2012, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów,lubuskie

Re: Dzień dobry

Post »

kety pisze::wit Witaj
Trzeba mieć trochę wiedzy i dużo cierpliwości albo rękę, że "wsadzisz miotłę a ona zakwitnie "
Albo i jedno i drugie :;230
Kety, no właśnie ja z tych, co przez lata potrafiła kaktusa ususzyć ;:202 ale jakoś mi się pozmieniał charakter czy ki diabeł :evil: i po pierwszych nieśmiałych sukcesach (choć były i wtopy eeh,przepraszam Cię azalio,niecierpku,goździku chiński,lilio) hobby ruszyło z kopyta i się okazuje, że jakoś daję radę albo po prostu się "wyrabiam"

Krzysia, tak tak-oglądanie roślinek innych forumowiczów jest wielce niebezpieczne ;:181 i ukierunkowanie niechybnie mnie dopadnie nie w jednym kierunku ;:224

dziękuję Wam ;:4 za miłe przyjęcie ;:3
Awatar użytkownika
Dorotak
1000p
1000p
Posty: 1648
Od: 4 maja 2012, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: gdańsk

Re: Dzień dobry

Post »

Witaj na forum :wit Poprosimy o foto kwiatuszków :tan
bezzia
50p
50p
Posty: 66
Od: 10 wrz 2012, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów,lubuskie

Re: Dzień dobry

Post »

Dorotak pisze:Witaj na forum :wit Poprosimy o foto kwiatuszków :tan
Dorotak, widzę, że mi łaskawy Admin przeniósł wątek we właściwsze miejsce a tu od razu mogę na legalu fotki dorzucić do wątku. Tak też uczynię ;:108
bezzia
50p
50p
Posty: 66
Od: 10 wrz 2012, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów,lubuskie

Re: Dzień dobry

Post »

Oto moja ferajna. W niektórych przypadkach nie wiem jaka to roślina dokładnie, bo sklepy idą na łatwizne i na etykiecie jest co najwyżej "rośliny zielone mix" ;:72

Mini polyscias i szeflera karłowata
Obrazek

Areca i kaktus wielkanocny (choc sprzedawali jako grudnik)
Obrazek

Cissus rombolistny
Obrazek

Zanokcica i kilka mini sukulentow
Obrazek

Peperomia i cyklamen z tych mniejszych
Obrazek

Dracenowate "cos"
Obrazek

Dracena-typ nieznany,hedera i mini cyklamen
Obrazek

Syngonium i skrzydlokwiat z tych malych
Obrazek

2 calathee
Obrazek

Yucca
Obrazek

kaktus koralowy,mini wilczomlecz,peperomia
Obrazek

dwa fiolki i falek midi
Obrazek

Sanderiana
Obrazek

swiecznik zamieniony na kwietnik ;:215 diffenbachia, rozmnozona trzykrotka i dwie dracenowate bez nazwy :?:
Obrazek

Cocos nucifera
Obrazek

Livinstonia
Obrazek

Trzykrotka
Obrazek

Epipremium zlociste
Obrazek

a teraz prosba o identyfikacje
czy to jest eszynantus :?: :?:
Obrazek

a to filodendron strzepiasty :?: :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
mloda
100p
100p
Posty: 124
Od: 10 wrz 2012, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dzień dobry

Post »

O rany jestem pod wrażeniem, nie wiem co chwalić jakie Ty masz piękne roślinki, będę tu często zaglądać ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”