Hobby nr 2: kaktusy - truskafka85

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

truskafka85 pisze:No bAAA!!, i do tego to samo zdrowie (tylko jak się człowiek wciągnie to zaczyna dużo kosztować ;:145)
No nie wiem czy samo zdrowie, po majowej przejażdżce jestem już na zwolnieniu 4 miesiące ;:138 , Polecam
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

banditoo pisze:
truskafka85 pisze:No bAAA!!, i do tego to samo zdrowie (tylko jak się człowiek wciągnie to zaczyna dużo kosztować ;:145)
No nie wiem czy samo zdrowie, po majowej przejażdżce jestem już na zwolnieniu 4 miesiące ;:138 , Polecam
ja po lipcowej, dopiero jutro wracam do pracy :P
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

To coś kruciutko :twisted: .Ja ciągnę 182 dni
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

no cóż, jak bym chciała to bez problemu dostałabym więcej tylko ... nie chcę, lubię swoją pracę 8-) (a moje konto lubi normalne przelewy z roboty a nie jałmużnę z zusu)
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

no zus nie jest hojny, na szczęście mi pracodawca dopłaca za to że siedzę 8-) . A cóż ci ten wredny rower uczynił
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

rower nic, kierowca samochodu osobowego po wielu ;:136 przerwał mi wycieczkę, na szczęście nic poważnego mi się nie stało, rower ucierpiał bardziej, ale tego tematu nie chciałabym ciągnąc na forum
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

To dobrze że nic ci się nie stało. Jestem ciekaw jak forum wpłynie na zwiększenie twojej kolekcji, pewnie też będziesz musiała chodzić do psychologa jak wszyscy oprócz mnie :twisted:
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Bardzo podoba mi się Twój wątek, choć nie masz, lub dotychczas nie pokazałaś, roślin z kręgu moich zainteresowań. Przyjemnie, jak ktoś lubi, a do tego jeszcze umie dużo i ciekawie pisać.
truskafka85 pisze: Echinopsisy z klatek schodowych zbieram do dziś ;:123
:lol: U mnie pod którymś blokiem, ktoś posadził dorodną kępę E. eyriesii do gruntu pod drzewami :shock: I tak się zastanawiam, co zrobić, bo przecież one zimy w ten sposób nie przetrwają. Odczekam z miesiąc i jak nadal tam będą to tak sobie myślę, że pójdę z łopatką i wiaderkiem i uratuję biedaki. Tylko, co ja z nimi zrobię, kiedy ja ich nie chcę. Reflektowałabyś? :lol:
truskafka85 pisze:W między czasie rodzice dokupywali jakieś potworki ale o nich za jakiś czas....CDN...
Brzmi ciekawie, więc czekam ;:65
banditoo pisze: No nie wiem czy samo zdrowie, po majowej przejażdżce jestem już na zwolnieniu 4 miesiące ;:138 , Polecam
I tu jest sedno Twoich problemów, Jacuniu. Po prostu brakuje Ci roboty, dlatego ostatnio tak leciuchno bije Ci na dekiel :lol:
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Krajanka elokwentna! Nie tylko się dobrze rośliny ogląda ale i czyta. :)
banditoo napisał(a):
Zapomniałem dodać że tu wszyscy oprócz mnie mają żółte papiery ;:170
Zapominiałem dodać, że jeden z nas ma żółte papiery. Dobrze się maskuje ale... Uważaj na niego... ;:170
sokolica napisał(a):
brakuje Ci roboty, dlatego ostatnio tak leciuchno bije Ci na dekiel :lol:
Podpisuję się pod tym stwierdzeniem z pełną odpowiedzialnością. ;:204
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

o zdrajcy, nie wstyd wam tak oczerniać wasz głos rozsądku ;:209
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

banditoo pisze:To dobrze że nic ci się nie stało. Jestem ciekaw jak forum wpłynie na zwiększenie twojej kolekcji, pewnie też będziesz musiała chodzić do psychologa jak wszyscy oprócz mnie :twisted:
Złego diabli nie biorą. :twisted:
Jeżeli na forum dorwę kogoś, kto ma na zbyciu moje kaktusowe marzenia, to może się zwiększy, a może coś posieję ... zobaczę... czasu do zastanowienia się mam dość
Do psychologa z tego powodu to się raczej nie wybieram, z beznadziejnymi przypadkami nie ma wiele do roboty, a zamknąć w zakładzie się nie dam :twisted:
sokolica pisze:Bardzo podoba mi się Twój wątek, choć nie masz, lub dotychczas nie pokazałaś, roślin z kręgu moich zainteresowań. Przyjemnie, jak ktoś lubi, a do tego jeszcze umie dużo i ciekawie pisać.
:;230 żeby to moja pani od polskiego widziała 8-)
Spoko loko, jeszcze się wątek nie skończył, baaa mam nadzieję, że będzie się prężnie rozwijał, bo coś tam jeszcze stoi i rośnie kolczastego, może akurat coś Ci się spodoba ;:173
Za echinopsisa podziękuję, wracam do pracy to i klatki schodowe z powrotem zacznę zwiedzać :P
hen_s pisze:Cytuj:
banditoo napisał(a):
Zapomniałem dodać że tu wszyscy oprócz mnie mają żółte papiery ;:170

Zapominiałem dodać, że jeden z nas ma żółte papiery. Dobrze się maskuje ale... Uważaj na niego... ;:170
don't worry ... nie z takimi wariatami dawałam sobie radę, choć fakt, ci utajeni są groźniejsi... trzeba zachować czujność 8-)

To co może jakieś zdjęcie?

Z tego co wcześniej napisałam wynikało jakoby w 2009r stały u mnie 3 kaktusy na krzyż a to nie prawda bo stało ich co najmniej 8 :roll:, niestety nie wszystkie cieszą moje oczy do dziś. Niektórym być może odrobinę pomogłam w przeprowadzce, na tamten świat, ale większość to jednak same z siebie.

Do tego malutkiego zbiorku dołączyła w tym pamiętnym roku.
Parodia penicillata
Obrazek
oraz Mammillaria decipiens której kwiatki miały bardzo ładny zapach
Obrazek

No i prawie zapomniałam o nie-kaktusie
niezidentyfikowana Hawortia
Obrazek

Obie niestety kwitną sobie już po drugiej stronie, to są w sumie dwa nieodżałowane kłujaki które straciłam. Najpewniej przez własną głupotę.

Na koniec mała zbioróweczka, żeby zakończyć temat 2009.
Obrazek

cdn...
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

truskafka85 pisze:rower jest nr 1 ... mało trafny wybór zestawu zainteresowań bo oba w zimie są jakby niedostępne :evil:
Zawsze pozostaje rowerek stacjonarny, otwarte okno by w głowę wiało i National Geographic by mieć jakieś widoki :wink: Zimowa wersja "rowerowania" jak znalazł :)
truskafka85 pisze:po trzecie gapienie się na te chwasty odpręża
Z tym się w pełni zgadzam :) Często właśnie w celu odreagowania, wyciszenia się siadam sobie na balkonie z kolczastymi i patrzę co tam u nich ciekawego. Często towarzyszy mi jakaś książka i okulary przeciwsłoneczne by nie oślepnąć od bieli kartek.

Coraz więcej nowych wątków, coraz więcej do czytania i coraz więcej czasu trzeba siedzieć na tym forum :) To niebezpieczne, bo obcowanie z ludźmi tutaj zalogowanymi objawia się:
a) niepohamowanym rozrostem kolekcji
b) zapadnięciem na chorobę "chciejstw"
c) czystą, zdrową zazdrością
d) chorobą stawów szczęki, gdyż częste jej opadanie skutecznie wyniszcza zawiasy
e) wytrzeszczem oczu

itd, itp. Ale jakby nie patrzeć bardzo fajny tutaj klimat i bardzo dobrze, że grono się powiększa :)
Po tych kilku słowach wstępu rzeknę i ja - Witaj na forum!
A niezidentyfikowany Ferocactus to obstawiałbym, że to Ferocactus gracilis.
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
Spy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1860
Od: 25 lip 2009, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

No, no ciekawie tu u Ciebie truskawko. Witaj :wit
Pozdrawiam. Krzysztof.
/Pustynni Strażnicy/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”