Hobby nr 2: kaktusy - truskafka85

ODPOWIEDZ
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Hobby nr 2: kaktusy - truskafka85

Post »

Witam wszystkich,

do tej pory na forum wpadałam okazjonalnie, jak mnie wujek G. pokierował w poszukiwaniu konkretnych informacji, do działu z kolekcjami jednak nie zaglądałam. Przedziwnym zrządzeniem losu trafiłam również i tutaj. Pooglądałam, ze dwa posty skrobnęłam, i stwierdziłam, że ja też chcę .... mieć swój wątek :twisted:. No ale od myśli do czynu to jeszcze kawałek, szczególnie, że moja motywacja została chyba na wakacjach. :roll: W końcu się zebrałam w sobie i kliknęłam "nowy temat". To tyle jeśli chodzi o kwestię formalną, teraz kwestia zasadnicza czyli te kłujące chwasty .... kaktusy ;:202.

Wszystko zaczęło się od mojego brata (raz mu się coś udało :P), bo przyniósł jakiegoś kolucha z biedronki, ten biedak stał tak sobie na parapecie kilka lat, pozazdrościłam i po jakimś czasie dokupiłam mu kumpla w mikołajowej czapce, a później tata na dzień kobiet kupił mi jeszcze jeden ... nazwijmy to "okaz", i tak ta trójca sobie stała ... bo wzrostem tego nie mogłam nazwać, warto zwrócić uwagę na fachowość z jaką dobrałam podłoże ;:170

zresztą zobaczcie sami ;:219
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Po tym jak ta kulista mammillaria zakwitła zapragnęłam mieć więcej ... ale o tym później .... trzeba stopniować napięcie.
Fakt, że mi się kaktusy zaczęły podobać, choć kwiatków szczerze nie znoszę:P zmusił mnie do poszukania informacji jak się tymi chwastami opiekować i sytuacja wyżej pokazanych zaczęła jawić się w nieco jaśniejszych barwach ... już nie parapet a balkon :P, już nie torf tylko coś chudszego, już nie podlewanie jak paprotki tylko rzadziej ... jak kaktusy... no i zasłużony wypoczynek zimą ;:19

Teraz mogę powiedzieć, że wyglądają nieźle.... aż cud, że przeżyły 8-)
Obrazek Obrazek Obrazek

na teraz to tyle

Zachęcam do komentowania, przesiadywania, pytania, dyskutowania... to Wy będziecie tworzyć ten wątek :)

pozdrawiam
Asia
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Kolejna krajanka na Forum. ;:333

Cieszę się, że zdecydowałaś się na założenie swojego wątku. Bo na obserwacji widywałem Cię często. :wink:

Pokazuj swoje rośliny, pytaj, oglądaj, komentuj i pisz - bo widzę masz do tego smykałkę. :)

Dobrze, że nas wciąż więcej...
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Witamy :wit ...no to już po Tobie kochana...przepadłaś rejestrując się tutaj.... :;230
Bardzo ładna Mammillaria celsiana ;:108
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Witaj na forum, ja tam już w oddali widzę całkiem niemałą gromadkę ;:138 nawet Haworthia załapała się ;:oj a kolekcja ;:136 ja już jestem tego pewna, będzie się powiększać i powiekszać i powiekszać ;:108
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Witaj :wit
Początek fajny, przyjemnie się Ciebie czyta, ale mało zdjęć :lol:
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Dzięki za dobre słowo, to chyba jedyne forum, które poczytuję, na którym jest tak rodzinnie i nie daje się odczuć wyższości jednych nad drugimi. :tan
Cieszę się, że się podoba, na pewno będę produkowała elaboraty (od czasu do czasu, coby nie zamęczyć czytaczy), bo wyrażanie się w dwóch słowach już mi się znudziło :twisted:
W kwestii zdjęć to maaam, maaam .... kilka. :twisted:
Chcecie więcej?
Dodam jeszcze dla porządku, że to "grupowe" zdjęcie zostało wykonane na początku 2009r., czyli w sumie nie tak dawno i jest chyba dobrym przykładem na to jak zmiana warunków wpływa na rośliny.

aaa i Lubelszczyzna rządzi 8-)

no to jeszcze jedna fotka z zaświatów ... albo dwie ...

Mammillarria karwinskiana sp. nejapensis i jej pierwsze kwiatki (2009)
Obrazek

A to kolejne nabytki, bo przeca te trzy sieroty tak same sobie stać nie mogły ... jak szajba to do oporu :twisted:

Ferokaktusy, bliźniaki, do dziś nie wiem jak im dokładnie na imię, z zestawu ostał się ino mniejszy z nich i sobie jakoś radzi, ale nie powiem żeby ukorzenienie go było łatwe
Obrazek

do zestawu dorzucę jeszcze jedną roślinę która jest ze mną prawie od początku
Mammillaria microhelia, w chwili obecnej nico się rozrosła
Obrazek Obrazek

a i jeszcze jeden chwast, nie lubię go ale czekam, aż się sam zabierze z tego świata (fotka również z 2009r.)
Opuntia microdasys
Obrazek
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Jak dla mnie to możesz pisać i pisać i pisać ;:215
truskafka85 pisze:a i jeszcze jeden chwast, nie lubię go ale czekam, aż się sam zabierze z tego świata
To mnie ubawiło :;230 Ale powiem Ci, że mam tak samo. Sumienie nie pozwala wyrzucić i też czekam. Jak na złość, żadnych widoków, żeby chciała się zebrać i odejść po dobroci :wink:

Chyba lubisz Mammillarie. Z kilkoma osobami znajdziesz wspólny język.
A że tak nieśmiało zapytam: co jest hobby nr 1?
Awatar użytkownika
mgr_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1467
Od: 24 paź 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemce

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Witam i ja ;:215
Chętnie poczytam twoje elaboraty :lol:
Pozdrawiam
Marek
Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne part 1 part 2
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

rower jest nr 1 ... mało trafny wybór zestawu zainteresowań bo oba w zimie są jakby niedostępne :evil:

mammillarie hmm... lubię, tak jak lubię gymnole .... bo kwitną bez problemów, są łatwe w uprawie, ale na dłuższą metę nudne
ciągnie mnie w stronę sulek, mam kilka ale jeszcze nie zdążyłyśmy się poznać zbyt dobrze
podobają mi się rebucje ... tych mam ledwie dwie (jeśli medio się wyłączy), chciałabym więcej, bo też nie są skomplikowane o ile pamięta się o tej letniej drzemce, no i mediolobivki ze względu na kwiaty ... no i oczywiście rozmiary tych roślinek są fajne, można ich więcej zmieścić na małej powierzchni

allleee jest jeszcze meksyk .... turbiniaki :), tych też nie mam za dużo ale chciałabym mieć więcej ... bo też nie ma z nimi problemów i rozmiar jest mikro

może w przyszłym roku zacznę myśleć o jakimś konkretnym kierunku rozwoju, tzn myślę nad nim cały czas ale się nie mogę zdecydować
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

rower is good ;:333
sulki, rebucje, medio, wcale nie są takie malutkie jak się rozrosną.
Zapomniałem dodać że tu wszyscy oprócz mnie mają żółte papiery ;:170
WITAM ;:209
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Witam i ja :wit
No no nieźle cię wzięło i już się z tego nie wyleczysz :roll: Pozostaje tylko dalszy rozwój choroby :lol:
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
truskafka85
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2012, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

Korzystając z faktu, że większość z Was pewnie w szkole/pracy to ja na spokojnie napiszę kilka słów, no i dorzucę jakieś obrazki, bo bez tego to wątek będzie w reanimacji :P
przemo1413 pisze: No no nieźle cię wzięło i już się z tego nie wyleczysz :roll: Pozostaje tylko dalszy rozwój choroby :lol:
Dzięuję, nie zamierzam się leczyć. Trzeba mieć jakąś pasję, nie ukrywam, że akurat ta ma również pewne psychologiczne znaczenie - uczy cierpliwości, co jest szczególnie potrzebne osobom takim jak ja czyt. w gorącej wodzie kąpanym :twisted:, po drugie sprawia przyjemność, po trzecie gapienie się na te chwasty odpręża a po czwarte nie wiem ale na pewno jest jakieś po czwarte :roll:
banditoo pisze:rower is good ;:333

No bAAA!!, i do tego to samo zdrowie (tylko jak się człowiek wciągnie to zaczyna dużo kosztować ;:145)
banditoo pisze:sulki, rebucje, medio, wcale nie są takie malutkie jak się rozrosną.
na szczęście nie biją rekordów w tej kwestii także jestem spokojna i mam jeszcze trochę czasu
banditoo pisze:Zapomniałem dodać że tu wszyscy oprócz mnie mają żółte papiery ;:170
Co mówisz :!: :?: ;:oj

A tak na poważnie, to marzę o tym żeby wszyscy ludzie, z którymi przychodzi mi się kontaktować mieli taką szajbę jak Wy ;:172

No a tera te fotografie.
Ciąg dalszy historycznego rozwoju mojej skromnej gromadki. 2009 rok to rok pojawiania się pomysłu i kilku małych złodziejsw :oops: ale wiadomo kradzione najlepiej rośnie.
taki tam echinopsik from Wołomin
Obrazek

kawałek Mammillaria gracilis
Obrazek

Echinopsisy z klatek schodowych zbieram do dziś ;:123
W 2009 pojawiło się jeszcze kilka innych nabytków na moim parapecie ale jakoś nie bardzo się polubiliśmy i postanowiły się zabrać....

W końcu nastał 2010 ...to już rozpoczęcie realizacji, a zaczęło się od:
Rebutia muscula i jej kwiatuchy. Poszłam tylko rower z serwisu odebrać, a jak wracałam to po drodze był sklep ogrodniczy, weszłam zobaczyłam kupiłam... i wróciłam po więcej... W sumie to długo nie mogłam z nią dojść do porozumienia ale chyba już się to udało.
Obrazek

za chwilę dołączyły do niej
Mammillaria carmenae
Obrazek

i .... Gymnocalycium baldianum
Obrazek

długo same nie stały bo niebawem do tej szajki dołączył
Oreocereus trollii
Obrazek

i kolejna mammillaria, tym razem
Mammillaria backbergiana
Obrazek

W między czasie rodzice dokupywali jakieś potworki ale o nich za jakiś czas....CDN...
Kaktusowo :twisted:
pozdrawiam
Asia
Awatar użytkownika
pieczarah
500p
500p
Posty: 789
Od: 14 lis 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: hobby nr 2 - kaktusy

Post »

witam :wit oby utrzymał się taki styl pisania w Twoim wątku i będę tu zaglądać nie tylko ze względu na rośliny ;:138
pozdrawiam,ania
kłujące
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”