Phalaenopsis henrykus cz.3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku, doczekałam się wreszcie na to zjawiskowe, jagodowe kwitnienie. Jestem znów pod ogromnym wrażeniem nie tylko kwitnień, ale
Twojego fotograficznego talentu ;:177 . I nie jest to kokieteria. ;:63 ;:63 ;:63

Jagodowemu Dendrobium to chyba pomalowałeś tylne płatki na perłowy odcień (tak wyszło na 1 zdj.)

Niespodziankę od Halinki pokazałeś z niesamowitą głębią ostrości. Aż mnie korci sprawdzić jakim aparatem fot. dysponujesz (?)
Halinka to potrafi człowieka obdarować - sama wiem coś o tym ;:108

Bordowy falenopsis w którymś tam wcieleniu pewnie zrobi się cały biały z odrobiną bordowych efektów dla urozmaicenia :D .
Jednak w tym obecnym bardzo mi się podoba , zwłaszcza w zbliżeniu.

A 'zastój' w naszym dziale też mnie smuci. Tęsknię zarówno za tymi którzy odeszli, jak i za tymi, którzy się już nie udzielają z różnych powodów.
Sama mam również b.mało czasu na luksus relaksu przy ;:101, a i pokazać nie zawsze jest co... :wink:
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Twoje zdanie, że mało nas na forum trochę mnie zasmuciło ale sama wiem po sobie,że czas nieubłaganie szybko płynie. Sama mniej się udzielam, nie pamiętam, kiedy ostatnio wklejałam jakieś zdjęcia do wątku ale czas urlopowy, zmiany w życiu, prace ogrodowe a raczej wykopaliskowo-porządkowe w ogrodzie (m.in. tworzenie niewielkiego oczka/poidełka oraz całkowita zmiana koncepcji ogrodu) powodują,że po prostu jestem tu tylko na chwilę. Jednak gdy tylko widzę wpisy w Twoim wątku (i nie tylko bo mam kilka ulubionych) od razu zaglądam. Na pisanie zaś często brakuje mi czasu. Już dziś podpieram brodą klawiaturę a nosem wystukuję literki tak jestem padnięta. Napisałam jednak kilka słów - trochę jako odpowiedź na Twoje skargi a trochę jako usprawiedliwienie samej siebie. Idzie jednak zima a z nią więcej czasu więc może uda mi się nadrobić pokazując jakieś kwitnienia, zaległe lub bieżące bo zdjęcia są ale już wklejanie to obecnie dla mnie ciężka praca. Pozdrawiam ciepło i jak możesz to podaj na Pw swój adres - obietnica czeka na wysyłkę :D
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku, ależ jestem zaskoczona tą dedykacją, aż się ;:171 Przyznam, że bardzo się cieszę i oby tak dalej ;:138 ;:108
Piękne storczykowe kwitnienia pokazujesz, że już nie wspomnę o jakości fotek ;:138 ;:215
Gratuluję i powodzenia ;:109 ;:79
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku witam się i ja w trzeciej części Twojego wątku. Ja nie zaglądam, bo nie lubię, ale dlatego, że czasu mało. Za dużo na głowie, tym bardziej teraz latem gdzie i ogród czeka i pies na spacer. No i radość z ładnej pogody nie pozwala siedzieć przy komputerze.

Piękne nowe nabytki dendrobiowe. Bardzo lubię dendrobia, wszystkie :)
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Witam się wczesnojesiennie :wink: Prawda, zastój tu ostatnio okrutny, ale cóż, sama się nie udzielałam, to nie wypada narzekać. Pewnie wkrótce zaczną się powakacyjne powroty na forum i będzie nas trochę więcej; ja też tęsknię do dawnego ruchu ;:145

Henryku, jagodowy jest po prostu zjawiskowy, uwielbiam go! Nie wiem jak Ty to robisz, że potrafisz idealnie oddać jego odcień- ja tego nie potrafię w żadnym świetle i o żadnej porze dnia :D Cudo!!! Mój zaczął mocno marnieć jakiś czas temu, padała psb za psb'ą- myślałam, że już po nim, ale przeniosłam na przeciwną stronę świata i chyba się dźwiga, jest 1 mały przyrost. Ale do kwitnienia mi daleko daleeeko, dlatego naprawdę jestem pod wrażeniem, że potrafisz doprowadzić go do kwitnienia, i to nie 1wszy raz przecież! Chapeau bas! ;:63 Mnie dendrobia wciąż przerażają :lol:

Pozostałe kwitnienia cieszą oko i nie tylko oko; fajnie, że się roślinki nie poddają ;:333
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Może pora trochę się przypomnieć? :)
Nie bardzo jest czym ale coś jestem winien kilku osobom a nie chciałbym uchodzić za niewdzięcznika. :oops:
Te dwie fotki to "dorobek" ostatnich miesięcy:

Obrazek

Obrazek

. . . nie cały dorobek,zapomniałem o Masdevalliach.Nawet nie wymienię co na tych fotkach jest.Za dużo by pisać.

;:167 Małgosiu,Alu,Dorotko,Dorotko,Patrycjo,Rysiu,Halinko,Asiu ;:167 ;:180

W tym przypadku nie było podziału na dwa fora.Ciągle to jedna wielka rodzina storczykowa.

Ten widoczny kwitnący to od Rysi. ;:196
I w zbliżeniu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I to jedyne moje nowe kwitnienie. :(

Tak na siłę to jeszcze jedno można by zaliczyć do nowych.To ten piegusek poniżej.Kwitł dwoma kwiatami,zrzucił je i wypuścił jeden:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

. . .a to co kwitło kwitnie nadal.Tak prezentuje się "zbiorowo":

Obrazek

Na koniec chyba smutna,bo bez przyszłości,ciekawostka.Kiedyś dorodny storczyk /doniczka 14 cm/ dzisiaj prawie bez liści,stożka wzrostu,ale za to z takim dłuuugim,rekordowym u mnie,pędem.Popatrzcie: :(

Obrazek

Obrazek

Chyba tak się chce ze mną pożegnać. ;:223 :(

Jeszcze dwa słowa w odpowiedzi.
gianna gdybym nie był takim mastodontem to zarumieniłbym się.Niemniej dziękuję.NG jeszcze mnie nie odkrył. :wink:

Asiu jak wyżej,dziękuję,miło mi.Aparat,niestety,bez rewelacji.Gorzej bo już prawie antyk.Stara cyfrówka Sonny.
Oj,chciałoby się lepszy.A tym wybieleniem nie strasz. :wink:

Gosiu, ;:196 już Ty wiesz za co. :)
Może jesień i zima będą łaskawsze i wszyscy znajdziemy więcej czasu i ochoty na pisanie.Może i kwitnień będzie trochę.

Halinko,dziękuję i chyba nigdy nie przestanę dziękować.Dla Ciebie także ;:196 No i pokaż coś może. ;:180

Justynko,teraz będę miał ich więcej,więc zaglądaj,może i kwitnień będzie więcej. :)

Agnieszko,ale wysoko teraz noszę głowę.Taki doświadczony storczykarz i taki wpis.Chyba przeceniasz mnie.
A moje dendrobia?,dziwna sprawa bo nic wielkiego przy nich nie robię.Wszystkie D.P.stoją na wschodnim,kuchennym oknie podlewane jak phale,co 7-10 dni i tyle.No ale tak to już jest,u jednych to u innych tamto... i dobrze,bo ciekawie.Zapraszam,na kolejne / ;:333 /kwitnienia. :)
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Alusia61
200p
200p
Posty: 386
Od: 11 paź 2009, o 22:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku, kolekcja pięknie się odbudowuje :heja
Super. Z czasem znowu nie będziesz wiedział gdzie je wszystkie pomieścić. :wink:
Twój phal. bez stożka wzrostu wcale nie oznacza że tak się z tobą żegna.
Może tylko dziękuje za cierpliwość i niedługo wyrośnie mu bazal kaiki?
Też miałam takie przypadki.
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Alu,oby tak było.Obawiam się jednak,że wcześniej straci wszystkie liście.Nie ma jednego zdrowego. :( Ale czekam.
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Fajnie Henryku, że coś pokazałeś ;:138 (ja też muszę się poprawić, choć póki co u mnie nadal głównie zielono :roll: )
Widzę, że w 'nowym dorobku' przybyły Ci falenopsisy, Dendrobia i w lewym górnym rogu to chyba jakaś katlejka (?), ale mogę się mylić...
Cała gromadka wygląda optymistycznie i mam nadz., że i Twój zapał nie osłabł :wink:
A pokazane kwitnienia, czy bogatsze, czy skromniejsze - zawsze pozostaną cudowne, jeśli chciały nas cieszyć w naszych domach.
Ile uroku ma ten pojedynczy kwiat w drobniutkie piegi :)
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku, obiecuję,że już wkrótce coś pokażę u mnie w wątku. Na razie jeszcze ogród i spiżarka - przygotowania zimowe - pochłaniają całą moją uwagę. Nawet dopiero dziś zobaczyłam,że otworzył się kwiatuszek u Masdevallii. Mam nadzieję, że nie spóźnię się ze zrobieniem zdjęć by Wam go pokazać :oops:

Cieszę się, że tak zazieleniłeś się i że miałam w tym niewielki udział :D
Awatar użytkownika
mis20
1000p
1000p
Posty: 2422
Od: 6 lis 2010, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku i ja melduję się w trzeciej części. Ostatnio czasu u mnie coraz mniej ale nie mogę zgubić Twojego wątku.
U Ciebie jak zawsze piękne kwitnienia, super nowości, a poza tym bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia.
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Pozwólcie,że dzisiaj niestorczykowo,ale chyba warto,choćby tylko dlatego,żeby podziękować Halince-Orange.

Hoja Multiflora.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Phalaenopsis henrykus cz.3

Post »

Henryku, rozumiem Twój zachwyt. Podziwiam też pomysłowość - zrobić origami a potem zawiesić na roślinie, to Tylko Ty mogłeś wpaść na taki pomysł... :;230 :;230 :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”