Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
ufolka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 9 lis 2010, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Witam :)
szukam przepisu na kukurydzę taką, żeby potem można było dodać do sałatek itd. Może ktoś z was robi taką?? Wczoraj zebraliśmy dwa kosze i chciałabym poprzerabiać, trochę zamrożę a resztę fajnie by było zrobić w słoiczki do sałatek :)
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

No to jeszcze poczekam.Albo zrobię i tak i tak.Dla sprawdzenia.A może pojawi się Ania Kozula i nam "łopatologicznie" wyjaśni.Coś mi się wydaje,że nie pomyliła wagi żelatyny.Chyba ten "beton" potrzebny jest do dłuższego przechowywania.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4555
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Mam pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczek w kwiestii przetwórstwa.
Czy sok z jabłek ze skórką starty w sokowirówce i zapasteryzoawny (bez cukru) wytrzyma do zimy?
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1872
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Bufo-bufo pisze:Czy sok z jabłek ze skórką starty w sokowirówce i zapasteryzoawny (bez cukru) wytrzyma do zimy?
Problem jaki może powstać ( o tym gdzieś słyszałam) to, ze sokowirówka zbytnio napowietrza sok i może się psuć. Myślę, ze rozwiązaniem byłoby dość długie gotowanie go by powietrze uszło, ale wtedy traci się cenne witaminy. A może sok zamrozić?
ufolka pisze:szukam przepisu na kukurydzę taką, żeby potem można było dodać do sałatek itd.
Ja zawsze robiłam tak: gotowałam kukurydzę, potem ścinałam ziarno przy samej kolbie i mroziłam. Najlepiej na tacy i później zsypywać do pojemników by była sypka. Idealna do sałatek, zupy itp.

Tak przy okazji: pyszna zupa: zwykła jarzynowa + sporo kukurydzy + sporo papryki pokrojonej w kostkę. Zaprawiona mlekiem lub słodką śmietanką.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Maraga pisze:..Coś mi się wydaje,że (Ania Kozula) nie pomyliła wagi żelatyny.Chyba ten "beton" potrzebny jest do dłuższego przechowywania.
Coś mi się też tak wydaje :D Jak przeliczyłam to mi wychodzi że żelatyny będzie 5x więcej niż w przepisie na opakowaniu, ale pomidor to mnóstwo wody i jest go dużo no i jest zalewany..beton nie wyjdzie :D
Podobny przepis tu zanalazłam, też jest 10dkg żelatyny na trochę ponad litr płynu http://o-pysznym-jedzeniu.bloog.pl/id,2 ... caid=6f202
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1872
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

I jeszcze żelatyna jest pasteryzowana, więc może traci na wartości (normalnie to nie można jej gotować).

Ja zrobiłam zgodnie z przepisem - 10dkg i "przez Was" poszłam teraz otworzyć słoiczek :D .
Wrażenia?
Galaretka ma twardość w sam raz. ;:215
Dla mnie troche za kwaśne. ;:219 Czuję kwas, a nie smak.
Pomidor w buzi oblazł ze skórki i ta przykleiła mi sie do podniebienia. Myslałam, że mnie szlag trafi. ;:161
To zdecydowanie nie dla mnie przepis. ;:185

Zrobiłam keczup 176 i jest genialny! ;:215
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

177. KUKURYDZA KONSERWOWA

6 szkl wody
2,5 łyzki soli
3 łyżki cukru
Kolby kukurydzy wcześniej obgotować, wyłuskać, napełnić słoiczki, zalać zalewą. Pasteryzować 90 min, po mniej więcej 36 godz. pasteryzację powtórzyć ~ 40 min.
Przepis sprawdzony, polecam :wit
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

BRZOSKWINKA a jeśliby je obrać? a co z tym kwasem? - może nie dawać octu? napisz jek ten przepis ew poprawić smakowo. kwasu octowego zwłaszcza ja też nie bardzo lubię ..
..
i nie czułaś smaku świeżego pomidora?
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1872
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

monika pisze:BRZOSKWINKA a jeśliby je obrać? a co z tym kwasem? - może nie dawać octu? napisz jek ten przepis ew poprawić smakowo. kwasu octowego zwłaszcza ja też nie bardzo lubię ..
..
i nie czułaś smaku świeżego pomidora?
Smak pomidora czułam, ale smaku zalewy nie. :( Myślę, że ocet można dać, ale odrobinkę, do smaku. Ja dałam ocet winny i też kiepsko.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

No to jestem trochę zniechęcona, tak czułam..od początku zakładałam, że skórka do galaretki musi być zdjęta, bo potem się w tym babrać..czy jak?
Wypróbuję w miseczce w lodówce.
A jeszcze dodatkowe pytanie BRZOSKINKO i Oxalis - jakby zrobić na odcieku z pomidorów do keczupu zamiast wody z octem? Mam ew jeszcze sok po musie jabłkowym do złamamnia smaku zalewy :roll:

(BRZOSKWINKO z mojej wiedzy pasteryzuje się w temp poniżej 100C)
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

monika zrób jeden słoiczek na spróbowanie, nie ma z tym dużo pracy i wtedy sama ocenisz czy Ci smakuje czy nie. Każdy z nas ma inny smak i gust kulinarny, jeden lubi kwaśny smak, inny nie. :wink:
Moim chłopakom smakowało bardzo, a skórka łatwo schodząca z takiego pomidora jest w tej sytuacji normalna, natomiast obranie ze skórek koktajlówek jest raczej mozolne, a po drugie rozpadłoby się to to na miazgę.
Pytałaś o cebulkę. Robiłam dwie tury, do drugiej dałam znacznie więcej cebulki, fajnie chrupie i jeśli ktoś ją lubi to będzie zadowolony.
Odciek z pomidorów jako baza zalewy może mieć sens... tak myślę. :uszy
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Nie pamiętam dokładnie gdzie ,ale czytałam,że musi minąć trochę czasu aby te pomidorki w galarecie Ani Kozuli były dobre.Może za krótki okres był u Asi od zrobienia do otwarcia?
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1872
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze...

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI

Post »

Maraga pisze:Nie pamiętam dokładnie gdzie ,ale czytałam,że musi minąć trochę czasu aby te pomidorki w galarecie Ani Kozuli były dobre.Może za krótki okres był u Asi od zrobienia do otwarcia?
Aaaaaaaaaa! :pogon to co mnie betonem straszycie? ;:oj :;230
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”