Jak walczyć z migreną? ...

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
grazia72
500p
500p
Posty: 767
Od: 24 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Nie wiem czy to przypadek ale ostatnio jak wypiłam 2 kawy w ciągu dnia, to wieczorem migrena jak znalazł ;:174 teraz się boję pić kawę a czasem by się przydało po południu na nogi mocniej stanąć :wit
Pozdrawiam Grażyna
Wszystko co mam
Awatar użytkownika
aleks
100p
100p
Posty: 112
Od: 12 lut 2011, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ślask - bliżej Częstochowy

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Może masz problemy z ciśnieniem? Badałaś?
Cóż,życie...
Monika
grazia72
500p
500p
Posty: 767
Od: 24 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Za zwyczaj mam trochę niskie ciśnienie i kawa dobrze mi robi, tylko że tej drugiej to chyba lepiej nie pić :wit
Pozdrawiam Grażyna
Wszystko co mam
Awatar użytkownika
aleks
100p
100p
Posty: 112
Od: 12 lut 2011, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ślask - bliżej Częstochowy

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

grazia, to tak jak ja :) witaj w klubie niskociśnieniowców, ja wypijam dwie lub trzy kawy dziennie, ale w odstępach kilkugodzinnych; pierwsza ok. 6.00 , potem koło 10-11 - ej, a czasem jeszcze po południu, ale rzadko; ataki migreny zawsze przychodzą nocą, budzę się z potwornym bólem. nigdy jeszcze nie było inaczej, nie mam żadnych zwiastunów, nigdy nie wiem kiedy mnie to spotka, ale zawsze budzą mój niepokój zmiany ciśnienia, silne wiatry (halny w górach) , fronty przechodzące, bo to częste okoliczności towarzyszące, tez tak masz?
Cóż,życie...
Monika
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

To i ja jestem niskociśnieniowcem i odczuwam zmiany pogody.. ale co zauważyłam że odkąd piję dużo wody niegazowanej to mam rzadko ataki migreny a jak juz to słabiej czuję .
Awatar użytkownika
aleks
100p
100p
Posty: 112
Od: 12 lut 2011, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ślask - bliżej Częstochowy

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

no właśnie, woda :!: córka wciąż mi przypomina o piciu wody, ale jakoś wciąż mam "w planach", niby wiem o tym, a jakoś gorzej z realizacją. Pilnuję się tylko, żeby po południu i wieczorem wypić chociaż z pół litra, a Ty ile wypijasz, tak przeciętnie, oczywiście ?
Cóż,życie...
Monika
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Ja zaczynam dzien od wypicia na czczo szklanki wody a tak przez dzień jak się "pilnuję" to ok 2 litrów .
Ze 2 herbaty i kawę lubię zieloną herbatę ,wypijam wieczorem.
Pij najlepiej przed posiłkami staraj się 5 posiłków dziennie 3 podstawowe a 2 takie "przegryzki"
Picie i picie to najlepsze wyjście
Awatar użytkownika
aleks
100p
100p
Posty: 112
Od: 12 lut 2011, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ślask - bliżej Częstochowy

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

o jezu, 2 litry wody wypijasz?
Cóż,życie...
Monika
grazia72
500p
500p
Posty: 767
Od: 24 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Ostatni atak to ewidentna wina STRESU :( Miałam bardzo nie przyjemną rozmowę przez telefon i jak tylko się rozłączyłam od razu migawki ;:223 przez pół godziny nie mogłam nic zobaczyć, od razu wzięłam tabletkę to tylko mdłości bez bólu głowy się obyło.... kawy mogę nie pić, sera i czekolady nie jeść ale jak się nie stresować ... no jak?
Pozdrawiam Grażyna
Wszystko co mam
Awatar użytkownika
aleks
100p
100p
Posty: 112
Od: 12 lut 2011, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ślask - bliżej Częstochowy

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

No to chyba skazane jesteśmy na migrenę do końca życia :cry: Źródło stresu zawsze siedzi w głowie.Najtrudniejsze to skierować myśli gdzie indziej. Dla mnie jedynym sposobem na rozładowanie stresu i wyluzowanie, czyli chwilę relaksu jest ciężka, fizyczna praca w ogrodzie, na podwórku, gdziekolwiek, byle bez ludzi. Tylko że nie zawsze jest to możliwe, bo niestety ten mój powrót do natury to hobby, a poza nim - praca, dzieci, dom.
Cóż,życie...
Monika
Jerome
100p
100p
Posty: 199
Od: 30 sie 2012, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brandenburgia

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Stary kawal jest o bankierach.

Jeden mlody idzie do pracy i targa dwie teczki po jednej na lape i segregator pod pachä. Spotyka starego i ten stary ma tylko reklamöwke z Reala i dwie kanapki.
Mlody möwi do starego "jak ja panu zazdroszcze, kiedy ja tak będę szedl, ja calä wiedze niose w tych teczkach, a pan ma to w glowie
Stary na to " nie synku, ja to mam w du..ie."

I to wlasnie fajne jest, jak mozna isc przez zycie tylko z reklamöwkä z Reala, zero stresu. ;-)

Nie twierdze ze to wykluczy migrene, ale jednä jej przyczyne moze zlikwidowac.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 15&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
aleks
100p
100p
Posty: 112
Od: 12 lut 2011, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ślask - bliżej Częstochowy

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Ja to znam w wersji o nauczycielach: stary i młody nauczyciel :D, ale Twój wniosek jest jak najbardziej słuszny ;:63 szkoda tylko, że tak mało realny ;:174
Cóż,życie...
Monika
Jerome
100p
100p
Posty: 199
Od: 30 sie 2012, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brandenburgia

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Fakt ze malo realny. Ja ponad 40 lat szarpalem sie na pieknym kawalku planety w samym srodku Europy i dopiero bardziej w lewo odkrylem, ze panstwo moze byc przyjazne, urzednik chce zalatwic twoj problem, zawieszenie w aucie wytrzymuje tyle ile napisano w instrukcji, a säsiad nie kosi trawnika w weekendy.
I przestajesz martwic sie o doczesnosc, rozwijasz sie i uczysz tego na co nigdy nie bylo czasu, wiedzac ze piramida finansowa pod nazwä ZUS ( Zanim Umrzesz Sfinansuj) nie obierze cie dokumentnie, oferujac w zamian Wielkie Nic.
Stres powstaje najczesciej gdy nie masz poukladanych spraw na jutro. jeśli masz pewnosc przyszlosci, mozna osiagnac balans miedzy potrzebami ciala i duszy.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 15&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”