Witam wszystkich

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Mnie storczykomania dopadła jesienią. Kupiłam 2 kwitnące jeszcze falusie z przeceny, troche przechodzone, ale udało sie je uratować. Później jeszcze 2 po kwitnieniu. Teraz mają juz spore nowe liście, a z uśpionych oczek puszczają pędy kwiatowe. Poźniej dokupiłam 2 sabotki. I tym sposobem, po trochu zrobiło się 5 falusiów, 2 sabotki i 2 cymbidium, które były u mnie wiele lat i to hodowane w zwykłej ziemi do kwiatów. Cud, że przeżyły. Gdyby nie ograniczenia finansowe, to wykupiła bym pół kwiaciarni.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

A mnie dopadła jesienią 2004 roku. też sie od Phalaenopsisa zaczeło. Wtedy nic nie wiedzialam o storczykach, bo interesowałam się zwykłymi kwiatami. Moja kolekcja zaczeła rosnąć, sporo storczyków padło.Aa teraz mam tyle co mam i marzę jeszcze o kilku :)
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Adamanno piękne storczyki na początek :D zwłaszcza ten drugi falenopsis urzekł mnie pięknym, nasyconym kolorkiem :mrgreen: przeczuwam, że Twoja kolekcja się niedługo powiększy :D tak juz bywa - jak kogos dopadnie - to już nie ma rady :twisted: mnie dopadło w lutym tego roku - znalazłam w jakiejś gazetce artykuł o storczykach - postanowiłam kupić jednego różowego falka ... dziś mam ich 5 i 2 dendrobia :twisted:
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

W ramach hopla nieszkodliwego, czyli storczykomanii, dziś Wojtuś mi sprezentował białe cudo.
Chciałam wkleić fotkę, ale coś mi fotosik odmawia posłuszeństwa.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

byłam na zakupach .... i wrócilam z kolejna bidulą ktorej ktoś obciął łodyżke kwiatową :evil: :evil: ale przemówil do mnie kolor kwiatów .... mam nadzieje ze bidula w niedługim czasie wypusci jakąś nowa odnożkę kwiatową, na moje malo fachowe oko nie wyglada na zalaną i ma dość dorodne liście co mam nadzieje dobrze rokuje na przyszlość... ale jak bedzie zobaczymy :roll: :roll:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

było jeszcze kilka o pięknym kolorze kwiatów i chyba wiem co za mna bedzie chodzic w następnej kolejności hiihi ale nie zdecydowalam się(pomimo niewysokiej ceny) bo nie bardzo widzialy mi sie ich liście - jakies takie kropkowane (i nie byl to ich urok - tzn cecha wrodzona hihihi) albo korzenie pozostawiajace wiele do życzenia :roll: :roll: :roll:
Chcialabym żeby moim roślinkom bylo u mnie dobrze i żeby kiedyś w przyszlości jeszcze raz zakwitły :)
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

:( :cry: :cry: smutno nikt mnie nie odwiedza :roll: :roll: .... wiem wiem wszyscy w pracy..... może wieczorem ktoś wpadnie :P
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Odwiedza :) Tylko niekoniecznie zostawia ślady :)
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Jejku, jaki śliczny białasek!
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Podziwiam Twoje storczyki tylko nie zawsze zostawiam ślad, jak to Madzik ładnie ujęła :lol:
O tej porze to raczej ;:40 , a na ;:136 wpadnę wieczorkiem :wit
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Piękny ten nowy białasek :P :P :P ja tez się skusiłam ostatnio na nowego storczyka :D choroba storczykowa postepuje hehehe :lol: widzę, że Ciebie też wzięło :P
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

piękny ten biały Phalaenopsis!
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

ciesze się że Wam tez się podoba.... może on i biedny , może ma niewiele kwiatów na dodatek ktos mu zrobil bubu :evil: bo z tak odciętej lodyżki to nic nie wyrosnie ... ale ten kolor .... przemowil do mnie od pierwszego wejrzenia..... a chroba storczykowa ..... ech postępuje , postępuje ........ czuje się ciężko chora :lol: na kolejny kolorek do kolekcji hiihii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”