Ogródek przydomowy cilantro

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Czy kostka w tej ścieżce z pierwszego zdjęcia ,tak po prostu leży na tej włokninie?
Nie jest związana cementem lub innym spoiwem?
Czy te kostki nie rozsuną się w trakcie użytkowania? :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Jestem zachwycona Twoim ogródkiem. Już teraz wygląda cudownie, Nie mogę sobie wyobrazić, jak to będzie z tyloma nowymi roślinkami. Glicynia niesamowita, nigdy tak wielkiej nie widziałam. A i bratki radują oczy swym pięknem. Jak zresztą wszystkie rośliny.
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
cilantro
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 9 maja 2008, o 13:55
Lokalizacja: Kraków

Post »

Jesienią przycinałam wisterii tylko zbyt wybujałe końce pędów a wiosną pakuję pod kamienie, płożące się po ziemi gałązki , podsypuje trochę ziemi i mam nadzieje że po roku będzie można odciąć tak rozmnożoną sadzonkę! Smiać mi się chce, bo nie wiedziałam, ze dzięki wisterii poznam moich dalszych sąsiadów, ludzie zatrzymują się przed domem i zagadują, a co to za drzewko, a gdzie można kupić, dzisiaj pewna pani poprosiła mnie o kawałek gałązki, będzie próbowała ją ukorzenić, nie wiem czy to możliwe ale oczywiście nacięłam parę sztuk. Obrazek
Inne rośliny kwitnące w maju:
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nie dość, że obrabiamy również teren przed posesją (dlaczego nie, toć to nasza działka) to jeszcze mamy w planie pozbyć się trawnika na całej długości ogrodzenia, zamieniając go na podobny kamieniołom.
cilantro
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 9 maja 2008, o 13:55
Lokalizacja: Kraków

Post »

Karo, właśnie pytałam mojego męża jak ma zamiar unieruchomić cegły, z których ułożył ścieżkę, odpowiedział, że czeka na pomysły :lol: , tak naprawdę, chodzimy nią i się jakoś trzyma, będzie obsadzona trawami i jałowcami , poza tym natężenie ruchu jest niewielkie...

A tu dawna rabata bylinowa, teraz będzie całkiem inaczej, ale kiedy?
Obrazek
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Witaj :D
pięknie wygląda glicynia rozciągnięta na płocie :shock: i nie dziwię się ,że wzbudza takie zainteresowanie :lol: a ten rózowo kwitnący to kasztanowiec :?: bo ja też mam takiego ale mój jeszcze nie kwitnie :( :roll:
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Pięknie. Wszystko wygląda naprawdę zachwycająco. A te kamienie......dodają niesamowitego uroku i same w sobie są niesamowite.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Pomysły pewnie masz i podpowiesz i razem zdecydujecie...
Ja nie ośmieliłaby sie zabierać głosu w tej sprawie ale pytać ,komentować tak ,to mogę bo sama jestem "sobieradkiem " i pewnie bym coś kombinowała jednak podpowiadać nikomu nie śmiem nawet.
Myślę,że kiedy temat dojrzeje podzielisz się z nami doświadczeniem,prawda?
Pozdrawiam Ciebie i Twojego pracowitego męża :D :D :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
bożena170365
500p
500p
Posty: 777
Od: 17 lut 2008, o 22:48
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Post »

Witam .Nie będę oryginalna jeśli powiem,że roślinki masz przecudnej urody.Szczególnie urzekła mnie wisteria,też muszę sobie kupić,moja zimą przemarzła-była w doniczce .Gratuluję pomysłów, a przy tym zmysłu estetycznego
Pozdrawiam, Bożena
Zapraszam do mojego ogrodu
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=12693
cilantro
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 9 maja 2008, o 13:55
Lokalizacja: Kraków

Post »

To różowo-kwitnące to jest kasztanowiec, co roku ładniej kwitnie, teraz ma już ok. 4 metrów wysokości, czyli nadchodzi czas na przycięcie kończyn, co zrobię zaraz po przekwitnieniu.
Obrazek
Trawnik, ten co został:
Obrazek
Skarpa pod balkonem po latach prób i błędów , ostatecznie obsadzona została irgami, kosodrzewiną a paprocie pojawiły sie same...
Obrazek
Teraz kwitnie tamaryszek, roślina z kosmosu:
Obrazek
Na obwódkach wszystkie duże rośliny, są systematycznie przycinane, tutaj modrzew, nieco już skarłowaciały a nad nim kokornak, świetne pnącze wędrujące wysoko, na czubki drzew, w lecie dopiero będzie sens go fotografować : Obrazek
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Post »

Witaj !Po tej przemianie to dopiero będzie pięknie,chociaż nie wiem dlaczego to robisz ,boi tak było ślicznie.Wisteria godna podziwu ,a ile może miec lat ?Będę z przyjemnością do Ciebie zaglądac jak sobie poczynasz.Pozdrawiam i zapraszam.
cilantro
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 9 maja 2008, o 13:55
Lokalizacja: Kraków

Post »

Wisteria ma ok. 7 lat, kwitła po 2 roku od wsadzenia, chyba po prostu lubi suche słoneczne stanowiska...
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Witam cię cilantro!!! Ciekawy ogród , przepiękna wisteria ( ilu letnia ?) i wiele jeszcze się dzieje nowego.Już jestem ciekawa jak będzie wyglądał zakątek prowadzący do paproci z nową układanym chodnikiem :) czekam na relacje zdjęciowe :)
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam cilantro, masz piękną dużą działkę i cudowny ogród, normalnie bajka. Chciałbym mieć taką powierzchnie wokół swojego domu, ale to tylko marzenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”