Truskawkki cz.2

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Adrian89
Zostaw ją tam gdzie jest, i niech tak sobie będzie aż do końca jej żywota albo truskawek
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Mam pytanie - muszę w tym roku przesadzić truskawki na inne miejsce , jedyny problem to taki,że one w tej chwili owocują, ponad połowa jeszcze kwitnie i zawiązuje owoce... czy lepiej zaryzykować i przesadzić je teraz czy poczekać aż skończą owocować? W tamtym roku ostatnie owoce zbierałam w połowie listopada, w tym roku w zależności od zimy myślę,że też będzie to przełom października i listopada - czy to nei za późno na przesadzanie?
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2423
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Truskawki - cz.2

Post »

SandraABC pisze:muszę w tym roku przesadzić truskawki na inne miejsce , jedyny problem to taki,że one w tej chwili owocują,
Jeśli ta odmiana wypusza "wąsy" to zrób z nich młode sadzonki a swoją drogą jeśli wiesz to napisz jaka to odmiana - moje już dawno przestały owocować :(
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Wąsy były w tamtym roku - masa ..porozdawałam trochę kilka się ukorzeniło. W tym roku jak na złość może z 4 sadzonki , ale kwitną też te z tamtego roku,więc szkoda mi ich wyrzucać na rzecz młodych sadzonek.

Pojęcia nie mam co to za odmiana bo sadzonki przywiózł mój wujek z Austrii niestety bez opisu .
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawki - cz.2

Post »

SandraABC
Jeżeli chcesz przesadzać to już teraz. Postaraj się je przenieść razem z bryłą ziemi.
Przesadzone w listopadzie, mogą nie zdążyć się zaaklimatyzować do pierwszych mrozów.
brak polskich znaków
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Majs dzięki za odpowiedź ufff znowu mniej roboty wiosną :)
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze 2 pytania :
1. Co najlepiej dać pod truskawki? Obornik w granulacie może być czy za mocny jak na zimę?
2. Coś atakuje mi liście na krzaczkach.Czy czymś to pryskać czy może to po prostu jakieś zmiany na które nie mam wpływu? Aktualnie wyglądają tak:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawki - cz.2

Post »

SandraABC
Jeżeli chcesz je przesadzać to na nowym miejscu możesz przekopać troszkę suszonego, ewentualnie po przesadzeniu rozsypać niewielką ilość w międzyrzędzia. Warunek jest taki, że trzeba to zrobić już, jeżeli chcesz poczekać to nawóz może im tylko zaszkodzić. Powtarzające powinny być nawożone wiosną i min.2X podczas owocowania- najlepiej dolistnie.
To na listkach to grzybek Diplocarpan earliana, powodujący tzw. czerwoną plamistość liści. Atakuje liście, łodygi kwiatostanu i działki kielicha.
Walka- tu są jakieś ekologiczne opryski może coś znajdziesz
http://pl.wikibooks.org/wiki/Ekoogrodni ... C5%9Blinne , czy jest tam jakiś skuteczny? Nie wiem.
Chemia to Signum i Pomarsol.
Pozdrawiam.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Jutro kończę przekopywać nową grządkę pod truskawki więc raczej przesadzę je na dniach.
Awatar użytkownika
piotrek7725
200p
200p
Posty: 368
Od: 20 cze 2012, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Dobra wszyscy byście tylko sadzili te truskawy a ja chcę wiedzieć jak się ich pozbyć. Sytuacja wygląda tak: mam stare truskawki które są już dzikie owoce wielkości poziomki a nie truskawki po prostu do likwidacji, co z tym zrobić po prostu przekopać czy wypryskać? jaki środek możecie doradzić na wypryskanie truskawek wraz z perzem i innymi korzeniowymi?
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Raczej wyrwać i najlepiej spalić.
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawki - cz.2

Post »

piotrek7725
Jak tylko przekopiesz to na 100% wiosną będziesz je miał odnowa :)
Albo wykopać- ekologicznie
Albo chemicznie Raundapem i przekopać jak wyschną.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
piotrek7725
200p
200p
Posty: 368
Od: 20 cze 2012, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Dobra Raundap był tylko na duże powierzchnie więc nie opłacało mi się go kupować, za to zainwestowałem w Kosmik 360SL chyba powinien być ok?
A jak to się robi na dużych plantacjach? I czy spalenie ich opryskiem a po uschnięciu przekopanie nie zgromadzi w ziemi chorób?
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”