Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Mówię Wam ;:108 u mnie działa "kocia sierść!" ;:108
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Ja obecnie katuję swoje krety roztworem gnojówki z pokrzyw, wlewanym do nor :lol:
Na niektóre działa, ale niektóre są tak twarde że nic ich nie rusza :roll:
Pozdrawiam, Maciek.
Sinka
50p
50p
Posty: 68
Od: 4 mar 2011, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Topólka

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Ja chyba usiądę pod jakimś mizernym krzaczkiem i będę chlipać z żalu... wokół hektry pól a w moim maleńkim (500m2) ogródeczku (chyba) nornice zabijają wszystko... kiedy podchodzę do rabat nogi się zapadają w tunele. Zniszczenia ogromne. Były krety ale konie je przegoniły. A te małe rude paskudy trzymają się dzielnie.Kiedy podlewałam maliny ziemia wokół jednej zapadła się i cała woda znikła w tunelu. One ryją nawet w wiklinowych koszach z bratkami. I potrafią wejść do domu. Kot ostatnio mnie wpienił: podlewałam i wypłoszyłam nornice. Pobiegła prosto na kota. Przebiegła po nim i tyle ją widziałam a kot zdziwiony.
Awatar użytkownika
boja53
100p
100p
Posty: 142
Od: 28 maja 2012, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy

Re: nornica lub kret lub ?

Post »

ja stosuję taki oto sposób:drut,a na nim puszka,róże miałam tak obkopane,a gdy zastosowałam ten sposób,po jakimś czasie się uspokoiło,drut usunęłam po ok.miesiącu,na razie mam spokój :) Obrazek
" To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące"
Paulo Coelho
Awatar użytkownika
colli28
500p
500p
Posty: 908
Od: 2 cze 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zach-pomorskie

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Mój mąż zastosowała na krety tabletki lawendowe wkłada do kopca i kreciora nie ma ;:173
Kosiarki
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 1 cze 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: nornica lub kret lub ?

Post »

Częsty problem i największa zmora ogrodników: kret lub nornica, nie ma innych opcji. Puszka na drucie to popularne rozwiązanie, ale niestety czasem nie zdążysz nawet zareagować.
MirekK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 cze 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Zdecydowanie polecam opisywaną wcześniej łapkę w postaci rurki. Nabyłem taką w zeszłym tygodniu i w ciągu 7 dni złapałem 6 kretów. Trzeba tylko codziennie rano sprawdzić czy coś się złapało i ewentualnie wywieźć gościa, gdzieś daleko. Wcześniej stosowałem inne środki typu karbid, trutki itp..., ale to niewiele pomagało. Pozdrawiam.
ryszarda
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 23 paź 2011, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

W jesieni 2011 roku krety wysadzały kopce jak szalone...olbrzymie,jeden przy drugim ..nie można było nadążyć aby je rozgarnąć ..zima przyszła dopiero w lutym ale za to bardzo ostra i krótka..
Dybd33r
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 19 lip 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Też miałem wczoraj wizytę kreciora. Zrobił mi trzy kopce w linii prostej ok 0,5-1 m od siebie. Jakby robił sobie ścieżkę. Ziemia jeszcze była częściowo mokra, wiec krecior zawitał na działkę tuż przede mną. Zastanawia mnie jedno. Dlaczego kopce znajduje tylko na trawniku, a na warzywniku jak do tej pory nie spotkałem żadnej dziury ani kopca.
Jestem zielony :)
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Na wiosnę u nas też były krety i nornice , obecnie nie mamy, odpukać , mamy dużo aksamitek i czosnku te stwory nie lubią tego zapachu, mąż zastosował też odstraszacze akustyczne trzy na 5 arową działkę tzn na prętach metalowych ponasadzał puszki po piwie z wyciętymi skrzydełkami ,końcówkę od butelki magi włożył do góry puszki , chodzi oto żeby puszka nie spadała z pręta ,przy wietrze puszki robią tyle hałasu ze krety i nornice uciekają gdzie pieprz rośnie ,prymitywne ale jak na razie skuteczne
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Sinka
50p
50p
Posty: 68
Od: 4 mar 2011, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Topólka

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

A czego nie lubi karczownik? Jak wygląda? opiszę moją bestje (na 90% karczownik): martwa ;:138 czarnobrązowa, pomarańczowe zęby, 10cm ogon, szczuropodobne tylko ładne i puchate, długość ciała ok. 20cm.Tylko u naz jest jakieś 500m do jeziora. To chyba daleko dla karczownika... Nie mam jak zrobić fotki denatowi. Zniszczenia w ogrodzie ogromne :( a kot dostanie dodatkowego wiskasa :)
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Ostatnio prowadzę walkę z nornicami i kretami ,paskudy niszczą moją nową kwiatową rabatę ;:131 Zastosowałam granulat na szczury wsypując w każdą napotkaną na działce dziurę(przykryć bryłą ziemi) .Było tak że trzeba było sprawdzać wszystkie otwory co godzinę i dosypywać przez trzy dni, tak aby nie zabrakło nowym gościom .Cała zawartość granulatu czyli 2,5 kg została zjedzona przez tydzień , na chwilę obecną z nornicami jest spokój,ale trzeba pamiętać że może pojawić się nowy gość i od czasu do czasu coś tam dobrego zostawić .Kolejny problem to Krety ,wypróbowałam juz wszystkiego ,karbid ,wywar z dzikiego bzu ,czosnek,aromaty zapachowe ,butelki na kijach i niestety to nie zdało rezultatu .Ostatecznie zakupiłam plastykową pułapkę z wejściem metalowym i to jest to ;:333 ,krety wchodzą i wyjść już nie potrafią .Dziś swoje miejsce zamieszkania zmienił 5-ty ,wywożę je na bardziej milsze tereny ;:215
Niedawno słyszałam, że dobrym sposobem jest wypożyczenie maszyny którą ubija się podłoże pod kostkę brukową ,podobno wibracje wyprowadza na dobre krety ;:oj
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

brak polskich znaków
Zablokowany

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”