Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 898 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 53  
Autor Wiadomość
jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 12:39 
1000p
1000p

1 szt.
w życiu nie wpadłabym na to, że to gerbera :shock: :D :oops: poczytałam trochę i myślę, że jej się u mnie spodoba - słonka będzie miała pod dostatkiem :D

na tarasie taki upał, że muszę przenieść moją doniczkową szkółkę pod bez, mam nadzieję że nikt mi nie gwizdnie tych kwiatków, w końcu przecież ogrodzenia brak!! no coż, trzeba zaryzykować ;)

a co do dalii - mi wpadły w oko jeszcze żółte ale że miałam ogranicznik w postaci mojego M zadowoliłam się 3 różowymi i na odchodne jeszcze tę gerberę chwyciłam hihi na takie zakupy zdecydowanie muszę się sama wypuszczać!!

Katarzynka
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 14:07 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Jolu bo to nie jest gerbera , tak tylko na rynku mówią, a prawidłowa nazwa to osteospermum i chyba nie ma polskiego odpowiednika.
No co Ty w B-cy poczciwi ludzie mieszkają , nie kradną, a Ty masz już strażniczkę i mieszkasz na miejscu, wiec się nie martw o kwiatuszki.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 14:25 
1000p
1000p

1 szt.
:) z tym zwinięciem doniczek to oczywiście żartowałam - teraz przeciez też stoją na zewnątrz i jakoś chętnych brak ;) a strażniczka woli się wygrzewać na oknie zamiast pilnować chatki ;) dziś rano miałam ubaw - przyszedł do nas w odwiedziny dziki królik i spokojnie obok tarasu wcinał perz a ona wpatrzona w niego jak w obrazek ani pisnęła nawet... taki z niej strażnik :D

czy te dalie, które kupiłyśmy na rynku też tworzą karpy, czy zimuje się je w doniczkach? Zielona zupełnie w tym temacie jeszcze jestem niestety....

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 14:51 
1000p
1000p

1 szt.
a teraz pora na zdjęcia z weekendu :D

52. Obrazek

53. Obrazek
dąbrówka coraz ładniejsza

54. Obrazek
jeszcze raz kokoryczka

55. Obrazek
czosnek olbrzymii

56. Obrazek
jeden z pierwszych pąków róży

57. Obrazek
tulipek botaniczny

58. Obrazek
ten sam tulipek w pełnej okazałości

59. Obrazek
inny tulipek botaniczny

60. Obrazek
ogólny zarys - na pierwszym planie obok tulipanów śniedki od Wioli Tulipanki :D

61. Obrazek
narcyz miniaturka

62. Obrazek
żółty szafirek - kolejny etap rozwoju

63. Obrazek
brodia - nie wiem czy to początek kwitnienia czy jakiś dziwoląg bo tylko jedna tak ma....

64. Obrazek
czosnek olbrzymii - kwiatostan okazały ale liście zżółkły - czy to normalne??

65. Obrazek
a to miał być spring green - w sumie podobny, tyle że zamiast biały jest żółty... ale może to i lepiej - fajnie wygląda na rabacie ;)

66. Obrazek
ten sam w zbliżeniu

67. Obrazek
i na koniec kocimiętka szykująca się do kwitnienia - swoją drogą moja psina uwielbia koło niej wypoczywać i ciągle za czymś w niej węszy ;)

mam nadzieję, że nie zarzuciłam Was zbytnio zdjęciami - sama uwielbiam je oglądać w Waszych ogrodach :)

rogalm1
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 14:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Jolu zdjęć im więcej tym lepiej! Maj w Twoim ogrodzie jest przepiękny! Tulipany botaniczne kupuje się w Ogrodzie Botanicznym?

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 15:03 
1000p
1000p

1 szt.
Moniko, dziękuję ale u mnie to słabiutko w porównaniu z innymi ogrodami... za 5 -10 lat to będzie się czym zachwycać ;) tulipki botaniczne kupiłam w markecie na wyprzedaży, nie wiem czy w ogrodzie botanicznym je dostaniesz ale zawsze warto spytać jesienią :D

k-c
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 22:13 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

0 szt.
Jolu - ten czosnek ma chyba za sucho...

a canny zimuje sie wykopane jesienią kłącza w piwnicy .. lub jakimś chłodnym pomieszczeniu..

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 06:06 
1000p
1000p

1 szt.
Karolku też tak mi się wydawało, że może mieć za sucho ale podlewam go codziennie i to dość obficie.. widać i tak niewystarczająco :?
dzięki za info odnośnie cann, zastanawiam się nad daliami kupionymi na rynku w doniczce (pokazałam je na zdjęciu) - czy one stworzą karpy??

tulipanka
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 07:22 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Jolu cudna dalie sobie sprawiłaś :shock: Ależ ci będą pięknie zdobiły taras.
Wydaje mi się, że one wytworzą bulwy i będziesz je mogła przetrzymać przez zimę w piwnicy.
Ja miałam w ubiegłym raku piękną dalię pomponową i niestety, przez zimę zjadły ją myszy ;:98

Karolcia
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 08:05 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

0 szt.
Jolu,niemartw się czosnkiem. On tak niestety ma, że gdy zaczyna kwitnąć to zasychają mu liście.To jest jego minus.Ale trzeba coś w około posadzić aby zamaskować ten feler :?
Pokaże ci co się dzieje z moimi czosnkami :(

jolciajci
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 10:04 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Karolcia napisał(a):
Jolu,niemartw się czosnkiem. On tak niestety ma, że gdy zaczyna kwitnąć to zasychają mu liście.To jest jego minus.Ale trzeba coś w około posadzić aby zamaskować ten feler :?
Pokaże ci co się dzieje z moimi czosnkami :(

Karolcia ma rację Jolu , taki jest feler tego czosnku bo u mnie też tak jest :lol:
Jak ci kokorycz zmarnieje to ja mam jej bardzo dużo więc tym się nie martw :P .
Albo sobie poradzi albo nie ale myślę że da sobie radę :P
Piękne masz roślinki a kolory :shock:

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 10:15 
1000p
1000p

1 szt.
Wiolu mam nadzieję, że mojej myszy nie ruszą... swoją drogą teraz to chyba o kocie trafi pomyśleć :? tylko co na to moja psina??

Magda, Jola skoro ten typ tak ma to ja się już o niego martwić nie będę ;) na kolejny rok podsadzę go odpowiednimi roślinkami i już!

Joluś z góry dziękuję za kokorycz, mam nadzieję że ta moja sobie jakoś poradzi.. a wiesz co.. zapomniałam Ci napisać że moja serduszka postraszona, że jak nie wyjdzie to zostanie zastąpiona sadzonką od Ciebie pokazała się na powierzchni!! jeśli jednak będziesz miała nadmiar serduszki (albo Twoja sąsiadka) to ja poproszę, bardzo mi się podoba :D

i jeszcze jedno pytanko - czy obcinać kwiatki szafirkom i innym drobnym cebulowym?? narcyze i tulipany obrywam a z małymi nie wiem co robić :?

jolciajci
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 11:04 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Jolu ja co roku po przekwitnięciu szafirków i innych cebulowych jak nie zbieram nasionek to je po prostu skracam na bardzo krótko :lol:
Z szachownicami jedynie nic nie robę bo zbieram z nich nasionka :P
Wiadomo że roslinki cebulowe odżywiają się po kwitnieniu przez liście ale u mnie ja obcinam je na krótko .
Tobie jak nie przeszkadzają to je zostaw jeszcze naokoło 3 tygodnie , ja już swoje pościnałam bo potrzebne mi miejsce na nowe nasadzenia.
Jedynie lilie zostawiam aż do zżółknięcia liści.
Zapomniałam jeszcze dodać że hiacyntów też nie ruszam aż do zżółknięcia liści :P

Karolcia
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 11:10 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

0 szt.
Jolu,a jaką ty chcesz tą serduszkę? Bo jeśli taką jak moja różowa,to podaj mi adres na PW i ja ci wyślę :D

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2008, o 08:08 
1000p
1000p

1 szt.
Jolu dzięki, jak zwykle można liczyć na Twoją fachową pomoc!!Rozumiem, że skoro liście już zżółkły to można obciąć, a co z podlewaniem? Podlewać czy przestać??
Cebulki mam powsadzane w koszykach - czy coś jeszcze oprócz tulipanów powinnam wykopać?
Szafirki juz zawiązały nasiona - zebrać?? czy obciachać?

Magda u Joli mam zamówioną białą serduszkę. Różowej wcale jeszcze nie mam, więc :P zaraz Ci podeślę adresik na PW.

Podglądałam dziś rano w ogródku -żółty szafirek nabiera kolorków, zrobię mu dziś fotkę :D
Wczoraj zostałam obdarowana kolejną porcją roślinek :D po weekendzie znów będę robić to co lubię najbardziej - kopać... do poniedziałku niestety abstynencja ogrodowa, w niedzielę mam ostatni egzamin :? zostanie tylko napisanie pracy...
Dokupiłam też dwa olki na taras - biały pojedynczy i pełen różówy :D
był też żółty, na którego mam chrapkę ale cena powaliła mnie na kolana (choć w sumie można się tego było spodziewać..) - 65zeta.. :(

jolciajci
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2008, o 09:14 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Jola najlepiej by było żeby podlewać bardzo mało , ale ja podlewam zraszaczem i idzie wszystko pod prysznic :lol:
Jak chcesz mieć więcej szafirków to sobie zostaw nasiona a jak masz dość to poucinaj i na kompost :P . Może być tak że w kompoście będziesz miała potem szafirki bo ja tak miałam jak wyrzuciłam tam nasiona ;:112
Ja też co dwa lata wykopuję hiacynty bo się wyradzają a tak to pięknie kwitną.
Żonkile i narcyzy nie wykopuję bo czym dłużej rosną na jednym miejscu tym są piękniejsze , no chyba że jest ich już za dużo i za gęsto to wtedy biorę łopatę do ręki :P
Zrobiłam sadzonki serduszki i teraz trzeba czekać czy się przyjmą :lol:

jol_ka
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2008, o 09:21 
1000p
1000p

1 szt.
dzięki Jolu, część nasionek zostawię, aż tak dużo szafirków to nie mam ;) i tu kolejne pytanie - zebrać jak dojrzeją i wysiać w domu/ w doniczkę czy pozwolić się na samowolkę?
też podlewam zraszaczem :) więc za sucho mieć nie będą..

serduszka się przyjmie, na pewno :D

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 898 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 53  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Google Feedfetcher i 40 gości