Kilka moich zielonych :) agaM

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Kilka moich zielonych :) agaM

Post »

oto moje doniczkowce. Większości nie znam z 'imienia' ;) Jeśli ktoś rozpoznaje - proszę o identyfikację. Bardzo dziękuję

1. Begonia masoniana roślinka od mojej Kochanej Babci :) troche słabo mi rośnie :(
Obrazek

2. Szczawik trójkątny
Obrazek

3. ta roślinka rośnie już ponad rok. Wyhodowana z nasionka [z trzech nasion ;)]
nasiona były w ususzonej kiści podobnej do winogron. Znajomy przywiózł zza granicy, podobno rosło gdzie s przy drodze
Obrazek

4. Hoja różowa inaczej woskownica różowa.
Obrazek

5.
zabiedzona ale rozkrzaczona nieźle ;) ma dużo 'młodych'. Nie wiem co jej jest. doradźcie
z boku po niej pnie sie część ww hoja
Obrazek

6. Paprotki - znacie może jakie to odmiany?
Obrazek

7.
Obrazek

8. Callisia fragrans , roślinka lecznicza, opisałam ją w dziale encyklopedycznym http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=12931:) CF pomiędzy skrzydłokwiatami.
Obrazek
Obrazek

9. Skrzydłokwiat
Obrazek

10. Zamioculcas
Obrazek

11.Kolejne paprotkowate :)
Obrazek

12.
Obrazek

13. Kapusta pekińska
na razie 1 próba hodowli, jak przeżyje przesadzenie do gruntu i jeśli uda się, będziemy sadzić co roku :)
Obrazek
Obrazek

14. Epipremnum
Obrazek

15. Z jednej rośliny odnóżki, też taka jukowata ale to chyba nie juka
Obrazek
Obrazek
Obrazek

16. Aloes
Obrazek

17. Fiołek
Obrazek

18. Senecio Rowleya czyli Starzec Rowleya
Obrazek

19. Lucky bamboo :) wersja bzz badylka :)
po prostu zachciało mi się zasadzić roślinkę i zobaczyć co z niej urośnie
Obrazek


=========
http://www.zuzanna.elserw.com
Awatar użytkownika
myszorek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 5 cze 2007, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kiełczów

Post »

Ładne zadbane roślinki :) gratuluję :) nie miałam pojęcia co to za roślinka ta callisia ;)
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. Phil Bosmans
Pozdrawiam, Ola
Spis treści; Zielona galeria
agnieha7
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 5 mar 2008, o 16:12
Lokalizacja: Krosno

Post »

Ciekawy zbiór roślinek.Twoje paprotki maja ładny odcień zieleni.Moje paprocie są takiego koloru jedynie wtedy, kiedy wypuszczają nowe liście a potem kolor się zmienia i staje się ciemniejszy. :)
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Post »

myszorek ja do niedawna też nie miałam pojęcia o właściwościach callisi. Znajoma co prawda mi mówiła, że ma takie właściwości jak żeń szeń, i nawet mówiła że robi i stosuje z niej mikstury.. ale wiesz jak to jest.. dopóki sie nie spróbuje samemu to się podchodzi sceptycznie i nie wierzy. Poszperałam w internecie i znalazłam :) i szok prawe przeżyłam: człowiek sam nie wie co hoduje w domu..

agnieha7 no widzisz agnieho :) a mi odwrotnie: marzą się paprotki o grubych zdrowych ciemnozielonych liściach. Podejrzewam że moje po prostu mają za dużo słonka albo za mało odżywek [w ogóle, tylko odstojała woda na skorupkach z jajek ;)]
milka0105
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 2 mar 2008, o 20:59
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski

Post »

Ale masz tych zielonych badyli :D gratulacje:D doszukałam sie nawet dwóch pięknych fiołeczków :)
agnieha7
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 5 mar 2008, o 16:12
Lokalizacja: Krosno

Post »

Ja mam właściwie to 4 odmiany. Nie mam zielonego pojęcia jak one się dokładnie nazywają wiem tylko tyle że są to paprocie. Jedna ma długie liście nawet ponad 1metr, a ostatnio rośnie jak szalona. Wypuszcza liść za liściem. Z doświadczenia wiem że paprotki lubią dużo słońca. Ja moje często podlewam bo tak jakoś ziemia im szybko schnie, a może po prostu one tyle wody piją. Zauważyłam też, że lubią częste zraszanie. Jedna to nawet stoi mi na oknie od strony południowej i nie narzeka na nadmiar słońca chociaż w samo południe promienie słoneczne padają na nią bezpośrednio. Masz ładne i zdrowe okazy, czego nie każdy może powiedzieć o swoich paprociach:D
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Post »

Pierwsza roślinka to Begonia masoniana :wink: A nie masz na zbyciu sadzonki Callisii fragrans? Chętnie bym się wymieniła :wink:
Awatar użytkownika
Beata703
500p
500p
Posty: 960
Od: 27 mar 2008, o 09:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój woj.śląskie

Post »

Witaj!
Bardzo ładną i ciekawą Masz kolekcję roślinek, bardzo podoba mi się begonia i paprotki. :lol: :lol:
Życzę udanej uprawy kapusty pekińskie :lol: :lol:
Pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Super kolekcja,taka różnorodna!Na 2 fotce to szczawik,3 to jakaś palma,5 to chyba dracena marginata ,14 to epipremnum,15 to dracena,18 to senecio Rowleya.
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Post »

milka0105 mam jeszcze jednego, ale przelałam go ostatnio [wiem gupia jestem i moja wina ;) bo hoduje je w miseczkach bzz odpływu] i nie fotografowałam. Fiołeczki bardzo lubię, i będę miała za trochę czasu kilka odnóżek. :)

agnieha7 moje doświadczenia z paprotkami są identyko. Bardzo lubią wodę, zraszanie i słonko.
Jednak do tej pory nie udało mi się uhodować okazu, który miałby piękne liście od sufitu po podłogę - tak jak to czyni moja Babcia zdolniacha ;)
i wiesz, paprotka u mnie spełnia jeszcze jedno ważne zadanie. To taki czujnik zdrowia rodziny. jak coś sie dzieje i jest nie tak, paprotki niszczeją w oczach. Pewnie dlatego nie u wszystkich chcą rosnąć :( Idealne warunki to nie wszystko w ich przypadku.

aniu czarnota
nareszcie wiem jak to cudo się nazywa. Idę więc poszperać na forum i dowiedzieć się - co robię nie tak :)

Beata703 dziękuję i wzajemnie, bo przypuszczam że i Ty także masz ładną kolekcję roślinek :)
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Bardzo ładna kolekcja :D
milka0105
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 2 mar 2008, o 20:59
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski

Post »

No to mam kolejną kumpele która uwielbia fiołki :D to są moje ulubione kwiatki, jak chcesz to odwiedź mój wątek (link poniżej) mam parę fiołków niestety wszystkie na razie są małe i dość dużo ukorzeniających się listków :)
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

apropos - ruszyło coś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”