Różany ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

W sobotę sporo się napracowałam. Oprócz wyrywania chwaścisków, które narosły w ogromnej ilości i jak widać, nie straszna im susza, zrobiliśmy z M. małą zmianę. Wyrwaliśmy kratki - pergole, które mnie wkurzały w tym miejscu, gdzie były i posadziłam na to miajsce tuje. Są nieco mniejsze niż stare, ale urosną szybko, bo na wiosnę dostaną nawozu. Przybył też nowy mieszkaniec ogrodu - wymarzony od dawna Miłorząb :D :D :D Posadzony już jest pomiędzy okrągłymi klombikami, tuż obok ramblerowej podpory różanej. Mam nadzieję, że dobrze mu tutaj będzie i da troszkę cienia w ogrodzie w przyszłości. Jechał ze mną prawie 50km wystając metr przez okno samochodu :lol: Jest wysoki, ale dość chudy i jeszcze ma słabo rozbudowaną koronę, ale za to dobrze wyprowadzony, ładnie ma przygotowane gałązki do rozrosu na pzyszły rok :D Miłorząb ma tę wielką zaletę, że tworzy głęboki korzeń palowy i nie przeszkadza innym roślinkom rosnącym w pobliżu - to kolejna jego zaleta obok pięknych liści i jesiennego wybarwienia. Kusi mnie też zakup grujecznika. Miałam jednego 2-3 lata temu, ale koparka zniszczyła. Chyba muszę odkupić go na nowo i posadzić w jakimś miejscu. Widziałam wczoraj w jednej z krakowskich szkółek piękne okazy (nie wiem, czy zapakowałabym do samochodu ;:173 ) w bardzo przystępnej cenie.
Czas na fotkę - po lewej widać młodsze tuje zamiast pergoli, a po prawej chudzielca Miłorząbka (tuż obok czarnej donicy, którą nie wyrzuciłam jeszcze po wykopaniu drzewka)
Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Zakupy, zakupy, zakupy...
Takie fajne trawki w ilości kilku szt. kupiłam. Niskie, o bardzo miękkich, białych liściach - taka rozczochrana czuprynka. Ktoś ją ma? Jeśli tak, to jak się sprawuje (nie jest zbyt ekspansywna?) i jak zimuje? Wydaje mi się, że będzie się mocno rozrastać, ale może się mylę. Póki co bardzo mi się podoba.
Obrazek

Obrazek

16 wrzośców Gold Starlet i kolejne trawki - tym razem wypróbowane, bo mam z ub.sezonu 6szt. Zimuje b.ładnie, rozrasta się w ładną kępkę.
Obrazek

Wrzośce zamieszkają przy kulkach bukszpanowych na drugim boku tej rabaty - podobnie jak te ubiegłoroczne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I lampionik kolejny kupiłam - tym razem na taras od strony ogrodu
Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Żurawki kupione wiosną ładnie się rozrosły dzięki ściółkowaniu drobną korą
Obrazek

Obrazek
Właśnie czekam na kolejne 16szt.Obsidian od Igi ;:65

Przedstawię jeszcze ubiegłoroczne hortensje Limelight - dwie już zakwitły, reszta jeszcze w pąkach.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie mam na razie pomysłu na obsadzenie miejsca przed świerkami serbskimi. Miejsce czeka już od ub.roku i wciaż nic nie rośnie.
Obrazek

Za to żuraweczki Electric Lime rosną ślicznie, mimo, że niewiele osób dawało im szansę w poprzednim roku
Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Ostatnie róże z pierwszego kwitnienia
Aphrodite
Obrazek

Larissa
Obrazek

Obrazek

Generous Gardener - mało znana, ładna, b.zdrowa angielka. Myślę, że w przyszłym roku pokaże na co ją stać :D
Obrazek

Obrazek

Granny
Obrazek

Obrazek

Barock - kompletnie nie pasująca do kolorystyki ogrodu. Będę ją musiała przenieść na wiosnę do innej części ogrodu, gdzie docelowo powstanie żółta rabata.
Obrazek

Maria Curie
Obrazek

Pompon Flowers Circus
Obrazek

Baronesse
Obrazek

Obrazek

Comte de Chambord - kwitła bardzo obficie w tym roku
Obrazek

Obrazek

Mounstead Wood
Obrazek

i w słońcu
Obrazek

Etiuda
Obrazek

NN przywieziona 2 lata temu z Węgier. Może to Parade?
Obrazek

Obrazek

Clair Austin
Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Bardzo ,bardzo podoba mi się Etiuda... :D
Moniko jak spisuje się Pompon Flowers Circus?
Jak długo ją masz i czy rośnie bezpośrednio na rabacie?
Bo chyba popełniłam błąd przesadzając ją do donicy,czego zresztą nie lubię- róż w donicach nie lubię :wink:
Wyczytałam jednak,że to róża tarasowa i przestraszyłam się wręcz co ja kupiłam sobie????
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Moni ale cisy urosly :shock: jestem w szoku... czy to moze zludzenie optyczne?
Podoba mnie sie bardzo ta nowa rabata i pomimo zurawek :wink: bardzo w moim guscie.
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Różany ogród cz.6

Post »

:wit jestem ....w Twoim cudniastym ogrodzie ;:3

Dziękuję za info o Swany.....to mam teraz zagwostkę.....Nie wiedziałam o tych badylach....

30 arów - moje marzenie....wiem, wiem, duuuużo pracy, wysiłków, pieniędzy nigdy dość...........ale i radości... ;:173
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Moniu znowu dałaś po oczach :;230 Piękne różyczki ;:180 Będę uważnie śledzić C. Austin ;:224
Szaleństwo zakupowe widać, że udane :;230 Już widzę jak wiozłaś nowego lokatora autem ;:224
Widoczki cudne ;:215
KDanuta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 24 kwie 2008, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: BRZESKO

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Moniczko urzekł mnie Twój ogród w tonacjach jakie lubię, u mnie jest w tonacji biało-różowo - niebieskiej
chociaż jest w nim troszkę żółci i czerwieni których w ogrodzie za bardzo nie lubię, ale dodaję aby nie
było monotonnie, róże kwitną pięknie aż tu czuję ich zapach ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

KaRo pisze:Bardzo ,bardzo podoba mi się Etiuda... :D
Moniko jak spisuje się Pompon Flowers Circus?
Jak długo ją masz i czy rośnie bezpośrednio na rabacie?
Bo chyba popełniłam błąd przesadzając ją do donicy,czego zresztą nie lubię- róż w donicach nie lubię :wink:
Wyczytałam jednak,że to róża tarasowa i przestraszyłam się wręcz co ja kupiłam sobie????
Krysiu, Pompon jest wspaniała, a w zasadzie są, bo mam je dwie. Pierwsze pąki zupełnie ścinałam, bo były mało napełnione, więc czekałam aż się różyczki wzmocnią i teraz się doczekałam na piękne kwitnienie :D
Moje rosną na rabacie i są całkiem okazałe :D
Całe szczęście, że nie jest to róża patio jak Biedermeier - tej to nie lubię.

-- Wt 07 sie 2012 10:39 --
Jule pisze:Moni ale cisy urosly :shock: jestem w szoku... czy to moze zludzenie optyczne?
Podoba mnie sie bardzo ta nowa rabata i pomimo zurawek :wink: bardzo w moim guscie.
Julciu, wydaje mi się, że cisy niewiele urosły, chyba takie złudzenie. One są w ogóle duże. W przyszłym roku na wiosnę przytnę je na równo, żeby nabrały wyglądu. W tym roku chciałam, żeby się ładnie przyjęły, odbudowały korzenie i nie zagęszczały jakoś specjalnie, więc nie cięłam.

-- Wt 07 sie 2012 10:42 --
justi177 pisze::wit jestem ....w Twoim cudniastym ogrodzie ;:3

Dziękuję za info o Swany.....to mam teraz zagwostkę.....Nie wiedziałam o tych badylach....

30 arów - moje marzenie....wiem, wiem, duuuużo pracy, wysiłków, pieniędzy nigdy dość...........ale i radości... ;:173
Justyś, tak niestety jest z białą Swany - lubi sobie wypuścić badyl. Osobiście mnie to wkurza, ale wybaczam jej w zamian za obfite kwitnienie.
:lol: Fajnie podsumowałaś 30arów :lol: Masz rację - radość to nieskończona, bo i ogód pewnie nigdy nie będzie w pełni taki, jak bym chciała i zawsze będzie coś do sadzenia ;:173
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

Maddy77 pisze:Moniu znowu dałaś po oczach :;230 Piękne różyczki ;:180 Będę uważnie śledzić C. Austin ;:224
Szaleństwo zakupowe widać, że udane :;230 Już widzę jak wiozłaś nowego lokatora autem ;:224
Widoczki cudne ;:215
Clair Austin jest prześliczna. Podoba mi się to, że jest lekko kremowa na początku kwitnienia. Później kwiat robi się biały. Myślę, że jak będzie większym krzaczkiem, to będzie piękny efekt. Niestety nie bardzo pasuje mi do Aspiryn Rose, która z kolei rózowieje przy przekwitaniu. Kupię w tym roku jedną Alba Rose dla eksperymentu. Jeśli się sprawdzi lepiej, to wymienię zamiast Aspiryn.
Miłorzęba wiozłam sporo km i wszyscy się za mną oglądali widząc jadacą w niedzielę blondynkę z drzewem wystającym przez tylne okno :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

KDanuta pisze:Moniczko urzekł mnie Twój ogród w tonacjach jakie lubię, u mnie jest w tonacji biało-różowo - niebieskiej
chociaż jest w nim troszkę żółci i czerwieni których w ogrodzie za bardzo nie lubię, ale dodaję aby nie
było monotonnie, róże kwitną pięknie aż tu czuję ich zapach ;:138 ;:138 ;:138
Danusiu, u mnie na razie nie ma za bardzo czerwieni i żółci - poza Pilgrimem, którego tonuję białymi i kremowymi dodatkami i poza Red Eden, którą obsadziłam fioletami dla złagodzenia koloru, ale to i tak ani typowe czerwone, ani typowe żółte, więc może być i jakoś pasuje do reszty.
Dla kontrastu sadzę purpurowe i mocniejsze różowe róże i jest ok. Zresztą byliny dopełniają wszystkiego i jest dobrze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród cz.6

Post »

William&Catherine ;:167 ;:167 ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”