Wreszcie prawdziwy (a nie tylko balkonowy) ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Wreszcie prawdziwy (a nie tylko balkonowy) ogród

Post »

Poszło - daj znać jak dojdzie.
Miłego dnia. :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Wreszcie prawdziwy (a nie tylko balkonowy) ogród

Post »

@ Andrzejek, Julka, Iwciach, E-Genia, Igor 89 i Niunia 1981 ? Witajcie w moim nowym wąteczku. :-)

@ Sweety ? Dzięki za piękną malwę wraz z równie sympatycznymi pszczółkami. A co do wypoczynku ? za tydzień jadę na dwa tygodnie do Polski ? i wreszcie odpocznę sobie od wszystkiego definitywnie. Zero kranów czy dachów do naprawiania, zero mebli do montowania, zero obiadów do ugotowania, zero procedur administracyjnych do załatwiania ? po prostu dwa tygodnie łażenia po krakowskich lasach, pomiędzy krakowskimi zabytkami, spotkań w pubach z przyjaciółmi z liceum, itede itepe... Już się doczekać nie mogę.

@ Martika ? Ano niestety... A taki z niej piękny zwierzak. :-D

@ Bananowy Kot ? Jestem wielkim miłośnikiem wilców. :-)

@ KaRo ? Ano rodzi się ten ogród, rodzi, i trochę mu to jeszcze zajmie... W przyszłym roku przyjmie już mniej-więcej definitywny kształt, aczkolwiek zanim zakwitną pierwsze byliny, będziemy mieli już rok 2014... A jeszcze wybieg dla kaczek trzeba zrobić, jak się trochę kasy odłoży i same kaczuszki kupić. Co do mojego nicka ? ?Locutus? w sumie wziął się z sagi Star Trek, której jestem wiernym fanem (było to imię, jakie nosił kapitan Jean-Luc Picard po asymilacji przez Borg)... ?Loki? zaś było zdrobnieniem od ?Locutus? ukutym przez userów pewnego forum, na którym bywałem jeszcze jako nastolatek (wszystkich tam tak zdrabniali ? jak ktoś miał nic Aguaress, to wołali nań Agi, jak Pharass, to Phari, etc.)... Co zresztą chętnie ? ze względu na skojarzenia z mitologią nordycką ? podchwyciłem. Nawiasem, skoro już przy mitologii nordyckiej jesteśmy ? moja żona jest nią zafascynowana.

@ Aza ? W poprzednim wątku znajdziesz dwie fotki ? jedną ogrodu takiego, jakiego go zastałem, jak się wprowadziłem (zarośniętego chwastami równie wysokimi co ja), a drugą w miarę aktualną (zrobioną bodajże przedwczoraj)... Jest też fotka mojej pierwszej grządki. Jako że nic się nie zmieniło od ostatniego razu, to i nowych fotek nie robiłem.

@ Kogra ? Wielkie dzięki! Już się doczekać nie mogę tego, co z tego wyrośnie.

A poniżej jeszcze jedna fotka różowej driakwi.
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wreszcie prawdziwy (a nie tylko balkonowy) ogród

Post »

Wpadam i ja! Nie ma nic ciekawszego niż śledzenie na bieżąco powstawania nowego ogrodu! Loki, do tej pory cieszyłeś pieknym tarasem, szczułeś szybko kwitnącymi kwiatami. Możesz w kilku słowach opisać swój nowy ogród..?
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Wreszcie prawdziwy (a nie tylko balkonowy) ogród

Post »

Loki, skoro będziesz w Krakowie, to może zechcesz zobaczyć Skrzyczne ;:113 ??? Jakby co zapraszam...
Wieczorem u siebie wstawię dla Ciebie świerszcza "domowego" ;:1
Czy to normalne, że ja lubię "robaki"??? :;230
baiana
200p
200p
Posty: 413
Od: 11 maja 2008, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kongsberg, Norwegia

Re: Wreszcie prawdziwy (a nie tylko balkonowy) ogród

Post »

Jestem i ja :) śliczna driakiew :)
Pozdrawiam, baiana
balkony baiany
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wreszcie prawdziwy (a nie tylko balkonowy) ogród

Post »

Wow... będzie pięknie :) i zamierzam być tego świadkiem ;)
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Wreszcie prawdziwy (a nie tylko balkonowy) ogród

Post »

@ Lorrie ? W kilku słowach? No to tak: kiszkowaty (bo przy powierzchni prawie 200m? ma tylko 6m szerokości), zachwaszczony (nikt się nim od lat nie zajmował), z ziemią twardą jak skała (przygotowując pierwszą grządkę, żeby wsadzić moje balkonowce, skakałem po szpadlu moimi 120 kg żywej wagi, a szpadel zagłębiał się milimetr po milimetrze), z glebą wapienną, gdzie na niewielkiej głębokości zaczyna się kreda, którą można pisać... :;230

@ Sweety ? Nie wiem, czy zachwyt owadami jest normalny, ale jako że sam je uwielbiam i obracam się w kręgach ludzi, którzy podobnym podziwem darzą tę gromadę zwierząt, to myślę, że i owszem ? że jest do świadectwo głębokiej miłości do przyrody. A za zaproszenie dziękuję, ale jak sobie pomyślę o tym, jak wygląda dojazd transportem zbiorowym z Krakowa do Skrzycznego, to mi się robi gorzej. :-P

@ Baiana ? Dzięki!

@ Szamanka ? No mam nadzieję, że będzie pięknie. W każdym razie zrobię wszystko, żeby się udało. :-P

Pozdrawiam serdecznie!
LOKI

PS. Zakwitł mi wilec Sunrise Serenade ? ale jeszcze nie miałem czasu obfocić. Pewnie jutro wkleję fotki.
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Wreszcie prawdziwy (a nie tylko balkonowy) ogród

Post »

Witaj LOKI ładny ten pstrokaty wilec jeszcze takiego nie widziałam czy nasionka masz swoje czy kupujesz.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Wreszcie prawdziwy (a nie tylko balkonowy) ogród

Post »

Witaj Loki :!: 6 metrów szerokości to fakt - niedużo. Pokazywałeś zdjęcie (z rozłożoną folią) i sądziłem, że to tylko odnoga ogrodu. Już zaczynam rozumieć Twoje ograniczenia, co do ilości roślin.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Wreszcie prawdziwy (a nie tylko balkonowy) ogród

Post »

Loki nawet na 200 m2 można stworzyć swój wymarzony raj.
Owszem kosztuje to trochę pracy i wysiłku, ale dasz rady na pewno. ;:215
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Wreszcie prawdziwy (a nie tylko balkonowy) ogród

Post »

@ Eukomis ? Nasionka kupne, z brytyjskiej firmy nasienniczej Thompson & Morgan - http://www.tandmworldwide.com/seeds1/pr ... 671/1.html

@ JacekP
? No niestety, to coś z rozłożoną folią, co było widać na fotce, to całokształt mojego ogródka. A zważywszy na to, że chcę tam jeszcze pomieścić wybieg dla kaczek, zmuszony jestem do samoograniczenia.

@ Kogra ? Głęboko w to wierzę, że mi się uda. Chociaż jak wczoraj zorientowałem się, że z bliżej nieokreślonych przyczyn wszystkie astry chińskie mi uschły (rosną pomiędzy driakwią a cynią ? które są w dobrym zdrowiu), to trochę w to zwątpiłem... A wysiałem kilka różnych odmian i cieszyłem się na ten jesienny festiwal barw już od wiosny... A tu ani jeden nie przeżył... Fuzarioza czy jak?

Poniżej kolejne fotki ? wilec purpurowy odmiany Sunrise Serenade, wilec szkarłatny oraz kolejna blada wdówka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Wreszcie prawdziwy (a nie tylko balkonowy) ogród

Post »

Bardzo ciekawy ten pierwszy wilec. Jeszcze nigdy takiego nie widziałam.
Awatar użytkownika
Mike22
200p
200p
Posty: 494
Od: 6 lis 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Wreszcie prawdziwy (a nie tylko balkonowy) ogród

Post »

... W kilku słowach? No to tak: kiszkowaty (bo przy powierzchni prawie 200m? ma tylko 6m szerokości ...
:shock: No to się będziesz musiał nagimnastykować jak w hotelu kapsułowym.
Podobnie jak Jacek myślałem, że te zdjęcia przedstawiają tylko wycinek działki! :oops:
Teraz już wiem dlaczego bez i jabłonka burzyły Ci koncepcję zagospodarowania terenu. Dodatkowo pewnie z 1/4 zajmą kaczuszki. No nic, nie można w poziomie, to trzeba w pionie - dobrze, że lubisz powojniki i wilce.
salud, amor y dinero
Pozdrawiam - Michał
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”