Moje kaktusy - Paula1984

Paula1984
200p
200p
Posty: 246
Od: 6 lis 2010, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kaktusy - Paula1984

Post »

~Nowości~

Wczoraj przyszła do mnie paczuszka od Tomka (eikoden). Ostatnio bardzo spodobały mi się Crassule (i nie tylko), ale takie, które wyglądem przypominają drzewka. Myślę, że to przede wszystkim za sprawą wyszukanych odmian Crassuli Tomka i dużym roślinom Iwony (raflezja) - chyba każdy kojarzy jej zdjęcie z pięknymi dorodnymi drzewkami ułożonymi w półokręgu gdzieś chyba koło domu.

Przed...
Obrazek

...po
Obrazek

oraz każda z osobna
/Przepraszam za ciemne zdjęcia, ale zeszło mi z tym do wieczora... Numerację kontynuuję z poprzednich wątków./

14. Aichryson X goochiae Variegata
Obrazek

15. Aichryson Laxum
Obrazek

16. Crassula Elegans
Obrazek

17. Crassula Mesembryanthoides
Obrazek

18. Crassula Ovata
Obrazek

19. Crassula Ovata 'Hobbit' Special
Obrazek

20. Crassula Portulacaria Afra
Obrazek

21. Crassula Rogersii
Obrazek

22. Crassula Tetragona
Obrazek

23. Orbea Variegata - gratisik od Tomka, będę miała okazję przekonać się do śmierdziuszków :wink:
Obrazek

24. Sedum dendroideum
Obrazek

Tomku, dziękuję Ci jeszcze raz, obiecuję, że będę dobrze się nimi opiekowała, o ile wiedza i umiejętności mi na to pozwolą :D

Niektóre roślinki, jak widać ładnie się nam kłaniają, trzymajcie kciuki aby wróciły do pionu ;:180
Pozdrawiam, .Paula. ;:3

Zobacz moje kaktusy
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moje kaktusy - Paula1984

Post »

Oj Tomek znany jest z wypasionych paczuch, wiem coś o tym :lol: super nowości ;:138
Inez
500p
500p
Posty: 966
Od: 22 cze 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kaktusy - Paula1984

Post »

Taka podpowiedź z mojej strony --> nie jest najlepszym rozwiązaniem sadzenie kaktusa w o wiele większej doniczce, tylko dlatego że jest uciążliwy w przesadzaniu.
Kaktusy lepiej rosną w małych doniczkach i nie wymagają częstego przesadzania, ponieważ ich system korzeniowy w większości jest płytki i mało rozbudowany.
Awatar użytkownika
eikoden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1059
Od: 12 kwie 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Moje kaktusy - Paula1984

Post »

Oj coś rogersi podupadł na zdrowiu..... :( Mam nadzieje, że odżyję jak coś mam jeszcze :wink:

No i ciesze się, że całość przetrwała wysyłkę :wink: niech rosną i cieszą !!
Paula1984
200p
200p
Posty: 246
Od: 6 lis 2010, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kaktusy - Paula1984

Post »

Inez pisze:...nie jest najlepszym rozwiązaniem sadzenie kaktusa w o wiele większej doniczce...
Wiem Inez, wiem ;:173 , wsadziłam ją w dużą bo tak na prawdę nie miałam innej w tym momencie, teraz już siedzi w odpowiedniej doniczce. Wiem oczywiście też, że niedobrze jest przesadzać kaktusa średnio raz na dwa tygodnie, to był tylko jeden taki incydent :D
Pozdrawiam, .Paula. ;:3

Zobacz moje kaktusy
Paula1984
200p
200p
Posty: 246
Od: 6 lis 2010, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kaktusy - Paula1984

Post »

~Crassule i inne~

To moje wcześniejsze roślinki, które z roślinkami od Tomka będą się ładnie komponowały.

Razem
Obrazek

25. Crassula Ovata
Obrazek

26. Crassula Ovata 'Hobbit'
Obrazek

27. NN
Obrazek

28. Aichryson bethencourtianum - z Rumii
Obrazek

29. Kalanchoe...
Obrazek

30. Maluszki Aichryson bethencourtianum i Crassula Ovata
Obrazek

31. Jeszcze jedna Crassula Ovata (jeszcze nieukorzeniona zaszczepka)
Obrazek

1. Mam ogromną prośbę o identyfikację 27 i 29. Jeśli potrzeba dokładniejsze zdjęcia, z góry, z boku, to wstawię.
2. Bardzo zastanawia mnie pewna sprawa: Obecnie mam trzy Crassule Ovata i każda się trochę różni:
nr 31 jest cała zielona - tradycyjna
nr 18 (od Tomka) ma bordowe delikatne brzeszki
nr 25 jest cała bordowa, ostatnio dość mocno się odbarwiła, choć przy zakupie była już z bordowym "nalotem".
Czym są spowodowane te różnice? Czy są to inne (i tu mi brakuje słownictwa) gatunki, podgatunki, kultywary ;:219 ? Jeśli tak, to istnieją jakieś nazwy na nie? Czy to efekt prowadzenia rośliny - podłoża, podlewania, nawożenia, itp? Mam nadzieję, że tej swojej, którą mam od jakiegoś czasu (nr 25) nie robię jakiejś krzywdy :? Chociaż ładna taka bordowa :twisted:

Mam nadzieję, że rozwiejecie moje wątpliwości, zachęcam do dyskusji :wink:
Pozdrawiam, .Paula. ;:3

Zobacz moje kaktusy
Awatar użytkownika
eikoden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1059
Od: 12 kwie 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Moje kaktusy - Paula1984

Post »

29 możliwe, że to jest Kalanchoe longiflora ale u mnie jest bardzo mocno wybarwiona na bordowo

A crassula NN więcej zdjęć :)
Paula1984
200p
200p
Posty: 246
Od: 6 lis 2010, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kaktusy - Paula1984

Post »

Moje Kalanchoe też się już odbarwia na bordowo, ale na razie tak leciutko. Jutro z samego rana wstawię zdjęcia Crassuli NN :D
Pozdrawiam, .Paula. ;:3

Zobacz moje kaktusy
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Moje kaktusy - Paula1984

Post »

25. Crassula ovata 'minima' wybarwiła się tak od słońca, przy słabszym oświetleniu tylko spód liścia jest bordowy
31. Crassula ovata najzwyklejszy "grubosz", "drzewko szczęścia" etc.
Widzę, że też masz słabość do liściastych. Niezły zbiór już skompletowałaś ;:63
Awatar użytkownika
bananowy_kot
200p
200p
Posty: 380
Od: 22 kwie 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy - Paula1984

Post »

Paula bardzo mi się podoba u Ciebie ;:173 Będę tu zaglądać..
Mój wątek - Zapraszam: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=57077" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam, Ola
Paula1984
200p
200p
Posty: 246
Od: 6 lis 2010, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kaktusy - Paula1984

Post »

Dziękuję za odwiedziny :D
Paulo, ucieszyłaś mnie, że jest to Crassula ovata 'minima', a nie Crassula źle przeze mnie uprawiana i bordowiejąca ze złości :shock: Powiedz tylko czy to mocne bordowienie jest oznaką, że jest jej dobrze czy raczej nie? Ostatnio mogłam ją trochę przesuszyć :oops:

Poniżej moje NN z prośbą o rozpoznanie:

27. Crassula NN

Obrazek

Obrazek

Też trochę bordowieje... :shock:
Obrazek

29. Kalanchoe NN (Kalanchoe longiflora :?: )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proszę o próbę identyfikacji ;:180 Wrzucę to jeszcze do wątku identyfikacyjnego.
Pozdrawiam, .Paula. ;:3

Zobacz moje kaktusy
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Moje kaktusy - Paula1984

Post »

Paula1984 pisze:Paulo, ucieszyłaś mnie, że jest to Crassula ovata 'minima', a nie Crassula źle przeze mnie uprawiana i bordowiejąca ze złości Powiedz tylko czy to mocne bordowienie jest oznaką, że jest jej dobrze czy raczej nie? Ostatnio mogłam ją trochę przesuszyć
Niestety w tej kwestii Cię nie poratuję, moja ma identyczny kolor i jeszcze bardziej ją przesuszyłam. Widocznie Paule tak mają :lol: Na razie przestawiłam swoje liściaste na południowy parapet (w tym ciemniejszym kąciku), podlałam nawozem i w sumie po kilku dniach wszystkie nabrały normalnego wyglądu. Niestety ta Crassula była w najgorszym stanie i chyba jeszcze trochę jej zajmie dojście do siebie. W każdym bądź razie ten kolor jej nie zszedł w ciągu 1,5 tygodnia.
AleksandraBdg

Re: Moje kaktusy - Paula1984

Post »

Paulinko, pieknej i obszernej kolekcji się " dorobiłaś". Nie byłabym sobą jakbym nie pochwaliła przepięknych białych kwiatów Gymnocalycium oraz Gruboszy,które u mnie także królują na parapetach. Co do bordowienia liści wg mnie nie jest to zły objaw, u moich działo się tak pod wpływem dużej ilości promieni słonecznych docierających do rośliny i nie wpłynęło to negatywnie na jej wzrost. Pozdrawiam!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”