Ogród piofigla cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.3

Post »

Agnieszko tak, to Ty masz rację, sam pamiętam na swoich różach pąki kwiatowe w grudniu. Szkoda Twoich roślin, trudno jesteśmy na łasce aury.
Moje pozimowe straty, częściowo się powoli odbudowują np. zawilce japońskie, budleje, nawet wydawałoby się całkowicie zmarznięty hibiskus.
Co do tej listy, to chętnie ją przytoczę, dodam tylko że to propozycja róż z 'certyfikatem zdrowia' zamieszczona w poczytnym i znanym chyba przez nas wszystkich miesięczniku, za jej wiarygodność ja jednak nie mogę odpowiadać.

Róże szlachetne-wielkokwiatowe:
'Parole', 'Speelwark', 'Valencia'

Róże parkowe :
'Rosarium Uetersen', 'Westerland', 'Postillion', 'Herkules', 'Mein schoner Garten'

Róże pnące:
'Jasmina', 'Laguna', 'Amadeus', 'Rosanna', 'Moonlight'

Róże rabatowe:
'Pomponella', 'Rosenfee', 'Bad Birnbach', 'Aprikola', 'Kosmos', 'Rotilia'

Róże okrywowe:
'Bluhwunder', 'Cubana', 'Bassino', 'Sonnenroschen' ,'Coco', 'Charmant', 'Solero', 'Purple Rain'

Aniu tak się domyślałem, że ten 'figiel' Ci chodzi po głowie :wink:
Tak, ta żółto kwitnąca bylina to krwawnik tarczowaty, muszę mu dobrać lepsze 'towarzystwo', żeby miał się o co opierać, kiedy znudzi mu się pion :wink:

Róża NN, ładna według mnie. Nie śmiejcie się że tak głupio posadzona, to miała być chwilowa lokalizacja, na czas wykopów kanalizacyjnych ale nie zdążyła przed sezonem powrócić na miejsce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród piofigla cz.3

Post »

Wpisuję się szybciutko i ja.
Dawno mnie nie było i z bardzo wielką przyjemnością przeszłam się po Twoim ogrodzie.
Cudowne miejsce. Nie zmienie zdania.
A Twoje strzyżone iglaki po prostu :roll:
Czytam, że zawilce japońskie zaczynają Ci odżywać.
Czy to prawda? U mnie chyba nic z tego. Chociaz one były posadzone wśród host, a pod listki nie zaglądałam.
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.3

Post »

Witaj Gosiu :D Tak zawilce japońskie, długo nie dawały znaku życia i już myślałem że jest po nich aż tu nagle zaczęły pojawiać się listki w miejscach gdzie rosły i tak listek po listku, gałązka po gałązce, wychodzą zawilce z ziemi, ku mojej wielkiej radości. Ale czy zdążą zakwitnąć to inna rzecz, jeden z pełnych, który dostałem od Geni, będzie kwitł, ale różowy i biały to nie wiem. Jeden z różowych zawilców, doskonale przetrwał zimę, tu moje zdziwienie czemu inne miały takie kłopoty?

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród piofigla cz.3

Post »

Tomku, chyba wszyscy mieli kłopoty z zawilcami. Nawet nie można ich kupić. Próbowałam. Wszędzie odpisuję, że brak w sprzedaży.
Jutro muszę sprawdzic swoje. Bardzo je lubię.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród piofigla cz.3

Post »

Tomku bardzo dziękuję za listę róż :D
Moje zawilce niestety przepadły, nie pokazują znaku życia.....jedna z wielu strat w moim ogrodzie po ostatniej zimie :? ....ale marudzę :oops: .... a żeby powiedzieć coś pozytywnego, to dodam, że mimo wielu strat w ogrodach, to aura zadbała o to, żeby to co przetrwało było wyjątkowo piękne i dorodne, tak, ze praktycznie patrząc na całość ogrodów jest kolorwo i pięknie i nie widać, że coś wypadło :D
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród piofigla cz.3

Post »

Witaj Tomku, udało mi się nadrobić zaległości urlopowe. Zawsze kojarzyłam Twój ogród z ogromem rododendronów i azalii ale widzę że ilość lili i liliowców jest równie wielka. Ja się cieszę z kilku odmian u siebie a u Ciebie to chyba kilkadziesiąt ;:oj Przepięknie to wygląda. To już zaczynam się zastanawiać jaką niespodziankę będziesz miał jesienią. Pamiętam cudne kolorowe krzewy przebarwiające się wszystkimi barwami jesieni... pfuj, zakazane słowo.
Póki co lato w pełni i podziwiam z przyjemnością Twoje wspaniałe kolekcje. Piszesz że większość liliowców to od Geni, to chyba muszę zacząć tam też bywać ;:65
Tak wiele jest pięknych ogrodów na FO i tak mało czasu ;:224
Luki10
200p
200p
Posty: 318
Od: 25 cze 2011, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kalety woj. śląskie

Re: Ogród piofigla cz.3

Post »

Witam Tomku
Świetny masz ogród, uwielbiam takie gdzie płot stanowi zielona ściana z żywopłotu :D , a nie jak u mnie płot betonowy ;:222
Pozdrawiam Łukasz!
Ogród Łukasza
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.3

Post »

Agnieszko nie marudzisz, wszyscy żałujemy strat roślinnych, nawet mniej tych finansowych tylko lat spędzonych z roślinami które były najczęściej już zadomowione i dorodne. Oby zawsze strat było jak najmniej albo wcale, tego sobie życzmy :)

Jolu nie, nie kilkadziesiąt, jeszcze nie. Liliowców na pewno przybędzie, może i lilii, tylko muszę powielić sposoby sadzenia cebul przez innych Forumków, bo oprócz mnie w ogrodzie są niestety też inni amatorzy lilii, mysiory.
Nawet nie wspominaj o jesieni a już na pewno nie o tej po jesieni następującej porze roku, brrrr..
U Geni warto bywać, jeśli chce się wiedzieć jakie rośliny posadzić aby ogród kwitł przez cały sezon. I to prawda że Genia dzieli się z nami swoimi roślinami, jej kwiaty rosną w wielu forumowych ogrodach :D

Łukasz żywopłoty to dobra rzecz, chociaż czasem mogą być przyczyną sporów sąsiedzkich.....
Twój płot też nie taki zły jak piszesz,(widziałem) zwłaszcza tak pięknie podsadzony atrakcyjnymi roślinami :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród piofigla cz.3

Post »

Widzę, że i Ty masz taką ławkę, z której lubisz obserwować swój ogród ;:138
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.3

Post »

Aniu ławek jest kilka, tylko rzadko jest czas by z nich korzystać, raczej obserwuje ogród w ruchu, intensywnym ruchu :)

Obrazek

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród piofigla cz.3

Post »

Tak na prawdę, to i ja nie umiem usiedzieć w miejscu :;230
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5285
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Ogród piofigla cz.3

Post »

Tomku...bajkowy masz ogród..cudownie to zrobiłeś...moje gratki.. ;:138 Wspaniałe widoki z ławeczki lecz wcale się nie dziwie że w ruchu go podziwiasz.. :wink:
A i dziękuję ślicznie..miło mi :D
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród piofigla cz.3

Post »

Tomku rzeczywiście uwielbiam dzielić się swoimi liliowcami , ale zbyt duże potrzeby do możliwości obdarowywania wszystkich chętnych .
Mój ogród malutki i nie nadąży dla wszystkich mnożyć roślinek .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”