Mój kłujący i nie tylko parapet:) - Paula15

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Mój kłujący i nie tylko parapet:) - Paula15

Post »

Witam :wit
W końcu i na mój wątek przyszedł czas :)
Moja przygoda z sucholubnymi rozpoczęła się dobre kilka lat temu, jeszcze w podstawówce. Razem z całą klasą wybraliśmy się na wycieczkę do Kaktusiarni w Rumii, gdzie kupiłam kaktusika, który wyglądał jak biały misio z dużymi uszkami. Jak się potem okazało była to opuntia, która niestety nie dotrwała do dziś, ale od niej wszystko się zaczęło :D Mój zbiór nie jest może imponujący bo mam do swojej dyspozycji tylko południowy parapet, ale jest to coś co lubię i co sprawia, że przez chwilę znajduję się w innym świecie :) Dlatego chciałabym pokazać go innym...

Wszelkie uwagi, pytania dyskusje mile widziane :)
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mój kłujący i nie tylko parapet:)

Post »

A oto i mój parapet :wink:

Obrazek

Na parapecie nie ma niektórych roślin, które pokażę w tym wątku, ponieważ najzwyczajniej zabrakło już na nie miejsca, dlatego te rośliny od jakiegoś czasu rezydują w moim pokoju w pracy, który jak się dobrze złożyło, jest od południa ;:138
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Mój kłujący i nie tylko parapet:)

Post »

:wit Witam Cię i widzę że to już niezły zbiór jest :wink: I nawet wszystko podpisane :shock:
Czekam na fotki każdego z osobna i opisuj powoli co tam masz ciekawego , bo trochę tego już jest ;:138 a będzie jeszcze więcej :D

-- 22 lip 2012, o 15:27 --

Dopiero teraz zauważyłem że koło kamyków masz chyba Adenium . Radził bym Ci je przyciąć bo już są dosyć długawe a nie rozgałęzione . Jak je przytniesz to się ładnie rozgałężą . Z resztą zajrzyj do mojego wątku też mam " parę " sztuk Adenium to zobaczysz jak pięknie się rozgałęziają po przycięciu ;:3
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mój kłujący i nie tylko parapet:)

Post »

Witaj :wit

Tak, wszystko podpisane :wink: No może prawie wszystko...niektóre z adenium są nie podpisane bo przy przesadzaniu wysiewów wszystkie karteczki z nazwami się rozsypały i teraz muszę czekać aż adenium zakwitnie, żeby włożyć właściwą nazwówkę :oops: Za lithopsy też muszę się wziąć bo nazwy mam spisane gdzieś na kartce z ich zdjęciami, ale kartkę trzeba teraz znaleźć ;:224

Co do adenium...masz rację z przycięciem, ale były one w bardzo ubogim substracie, a nie nawoziłam ich wcale, dlatego po konsultacji w tej sprawie z Akwelan_2009, uznaliśmy, że najpierw trzeba je trochę dokarmić :wink:



Na początek mój najwierniejszy pomocnik, który zawsze obserwuje co i jak i każdego kaktusa musi dokładnie obwąchać :D Jak się okazało zaleca się szczególną uwagę przy przesadzaniu lithopsów, bo ów pomocnik uwielbia bawić się kamyczkami i przez pomyłkę jednego(żywego) zamierzał uprowadzić :;230
Obrazek
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mój kłujący i nie tylko parapet:)

Post »

A więc tak :) :

Lithops

Obrazek

Pleiospilos nelli
Obrazek

Mammillaria hahniana
Obrazek

Rebutia marsoneri i Rebutia almeyeri
Obrazek

Rebutia minuscula i Rebutia violaciflora
Obrazek

cdn...
Awatar użytkownika
chaveiro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1135
Od: 26 sie 2011, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom, Śląsk

Re: Mój kłujący i nie tylko parapet:)

Post »

Witam i ja, kolekcja bardzo fajna, dodatkowo masz jeszcze parapet zewnętrzny też dość spory :wink:
czekam na więcej
Witam w kolekcji kaktusów i sukulentów - mój wątek
Mariusz "Chaveiro"
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Mój kłujący i nie tylko parapet:)

Post »

Witam cię Paulinko w rodzinie ludzi,którzy lubią kaktusiki ,bardzo łanie się zapowiada twoja kolekcja,a z miejscem
na roślinki to ma wnet każdy taki problem,ale jak się pomyśli to się wymyśli ;:108
poz.Leszek
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mój kłujący i nie tylko parapet:)

Post »

Dziękuję za odwiedziny :)

Z miejscem to niestety nie jest tak łatwo..co prawda parapet zewnętrzny jest, ale za oknem jak rakiety latają jeżyki, aż strach głowę wystawić, a to drugie piętro, więc nie było by co zbierać :| Poza tym niestety ale nikt z mojej rodziny, delikatnie mówiąc, nie przepada za kaktusami i raczej ewentualne zajmowanie się nimi za oknem pod moją nieobecność nie wchodzi w grę :cry:
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mój kłujący i nie tylko parapet:)

Post »

Witaj Paulinko :wit
Miło, że założyłaś wątek, im nas więcej tym przyjemniej.
Dużo masz już roślin, więcej niż ja, gdy zakładałam wątek :wink: Przebywanie na tym forum, o ile bakcyl kaktusowy jest bardzo poważnie wchłonięty, przysporzy Ci wielu zmartwień :lol: skoro parapet już pełen. Pewnie zaczniesz się niedługo zastanawiać, czy nie przesadzić wszystkiego w kwadratowe doniczki, żeby zmniejszyć zagospodarowaną już powierzchnię i coś upchnąć.
Na szczęście parapet masz bardzo duży (długi) to na pewno co nieco poupychasz. Ja na podobnym mam kilka razy więcej roślin, więc na pewno się da :D
Zewnętrzny parapet też szeroki, wykorzystaj to ;:108 Tam nie trzeba roślin pilnować i doglądać. Jak wystawisz w maju to do jesieni mogą sobie tak stać.
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój kłujący i nie tylko parapet:)

Post »

Miejsce gdzie znajduje się profil dzielący skrzydła okienne jest dość niekorzystne pod względem ilości światła , profil i dwa domknięte skrzydła rzucają duzo cienia , w tym miejscu ustawił bym jakiegoś sukulenta , może Adenium , ale nie kaktusy , którym trzeba dać niestety światła najwięcej.
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Mój kłujący i nie tylko parapet:)

Post »

Witaj, super początek wątku i pomocnik uroczy, ale i widać groźny, nie da nic skubnąć z kolekcji :) Pokaż wszystko bardziej z bliska ;:180
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mój kłujący i nie tylko parapet:)

Post »

sokolica pisze:Przebywanie na tym forum, o ile bakcyl kaktusowy jest bardzo poważnie wchłonięty, przysporzy Ci wielu zmartwień :lol: skoro parapet już pełen. Pewnie zaczniesz się niedługo zastanawiać, czy nie przesadzić wszystkiego w kwadratowe doniczki, żeby zmniejszyć zagospodarowaną już powierzchnię i coś upchnąć.
Zewnętrzny parapet też szeroki, wykorzystaj to ;:108 Tam nie trzeba roślin pilnować i doglądać. Jak wystawisz w maju to do jesieni mogą sobie tak stać.


Na forum przebywam już od dłuższego czasu i już odczułam tego skutki :wink: A o kwadratowych doniczkach też myślałam, ale nigdzie nie znalazłam odpowiednich, bo albo były o wiele za duże, albo takie zwykłe, a ja chciałabym jakieś kolorowe, więc spacyfikowałam(przynajmniej na razie). Z parapetem może i masz rację, ale trzeba by było pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu na końcu, bo ma spadek i o osłonie przed deszczem ;:224

ejacek pisze:Miejsce gdzie znajduje się profil dzielący skrzydła okienne jest dość niekorzystne pod względem ilości światła , profil i dwa domknięte skrzydła rzucają duzo cienia , w tym miejscu ustawił bym jakiegoś sukulenta , może Adenium , ale nie kaktusy , którym trzeba dać niestety światła najwięcej.


Dzięki za radę, ale niestety tu jest problem, bo Adenium też potrzebuje dużo światła...hm...muszę pomyśleć :wink:

nyskadu pisze:Witaj, super początek wątku i pomocnik uroczy, ale i widać groźny, nie da nic skubnąć z kolekcji :) Pokaż wszystko bardziej z bliska ;:180


Jaki on(a raczej ona) groźna :wink: Groźną udaje tylko z daleka, a jak co do czego przyjdzie chowa się za mną :;230
Paula1984
200p
200p
Posty: 246
Od: 6 lis 2010, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój kłujący i nie tylko parapet:)

Post »

Witaj. Piękna kolekcja, takie wszystko uporządkowane :roll: No i niektóre roślinki całkiem duże.
Piszesz, że wszystko u Ciebie zaczęło się od Rumii, ale chyba i niektóre z teraźniejszych kaktusów masz stamtąd? Strzelam, że rebucje, bo nazwy jakoś znajome :D
Pozdrawiam, .Paula. ;:3

Zobacz moje kaktusy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”