Kilka fotek z niby ogródka - AnnaK

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
safiori
200p
200p
Posty: 321
Od: 7 kwie 2008, o 09:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

Magnolia rzeczywiście cudna i tulipanki też ;:63
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

Witaj Aniu. Masz śliczną magnolię i oczywiście papuzie tulipki - rewelacja. Będę do Ciebie zaglądać. Pozdrawiam serdecznie. ;:12
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
AnnaK
200p
200p
Posty: 452
Od: 21 sty 2008, o 08:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Post »

Judysia one kwitną dość późno ale to taki cud natury tak samo jak te bordowe ze złotym paskiem :)))
Awatar użytkownika
AnnaK
200p
200p
Posty: 452
Od: 21 sty 2008, o 08:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Post »

Magnolia już przekwitła :(
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Witaj Aniu.Mam taką magnolię jak twoja,takze przekwitła,wczoraj opadły jej płatki.Tak obficie to nie kwitła jak twoja.Może za rok.Działka nie taka mała,jest gdzie z roślinkami poszaleć,sama zobaczysz.To miejsce po oczku fajne.Coś można wymyślić,żeby było jeszcze fajniejsze.Do dzeła,Aniu.Pozdrawiam.Halina. ;:100
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
AnnaK
200p
200p
Posty: 452
Od: 21 sty 2008, o 08:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Post »

Miejsce po oczku jest i na razie zostanie puste. Mam małe dziecko 1,6 roku i starsze 9 letnie. Na razie najlepsza dla nich jest trawa i miejsce do zabawy. Jak podrosną zobaczymy. na pewno będzie w tym roku piaskownica.
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

To też jakiś pomysł,dla małych dzieci to frajda taka piaskownica,ale obok krzaczki mogą sobie rosnąć.Z czasem na pewno coś wymyślisz.
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
AnnaK
200p
200p
Posty: 452
Od: 21 sty 2008, o 08:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Post »

Dziękuję :D Zaraz zakwitnie co innego i jeszcze zrobię fotkę tych tulipanków znad oczka, w tym roku wyglądają trochę szpetniej bo nie służy im miejsce. A właściwie to zakwitł tylko jeden zielono różowy. Zobaczę też kiedy zakwitną takie maciupeńkie tulipanki zwisające jak dzwonki - chyba szachownica majakowskiego czy coś takiego :D
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Ale patent, skalniak w negatywie! Kapitalny!!! Świetny pomysł, bardzo mi się podoba, tylko czy przy potężnych deszczach nie zbiera się w nim woda? Chociaż jeśli oczko przeciekało, to pewnie podłoże na dnie jest przepuszczalne, czy tak? Czy planujesz zasadzić coś przy samym domu, jakieś pnącza, czy coś?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
AnnaK
200p
200p
Posty: 452
Od: 21 sty 2008, o 08:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Post »

Nalewka dziękuję ale ........... tego skalniaka i oczka już nie ma :P Był jak kupiliśmy dom. 2 lata temu. Teraz tam jest równy trawnik. Oczko było betonowe i ciekło, woda się nie utrzymywała a do tego boki były tak strome, że gdyby wpadła tam dorosła osoba to miałaby kłopoty z wyjściem. Skalniak będzie ale w zupełnie innym miejscu. Na razie nie chcęza wiele sadzić wokół domu ale kto wie. Może z czasem. Tam gdzie rośnie magnolia i tak wyharatałam pas ziemi na kwiaty. Mąż nie był do tego pozytywnie nastawiony :D ale udało się.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kilka fotek z niby ogródka

Post »

AnnaK pisze:Witajcie. Ogródka jako takiego nie mam ale pokażę kilka roślinek.
Gdy przeczytałam to zdanie, pomyślałam sobie, że pewnie kombinujesz coś przyblokowym ogródku :D Oglądając i czytając wszystko do końca przekonałam się, że jednak dysponujesz fajnym kawałkiem ziemi przy swoim własnym domku. :lol:
Masz tam sporo możliwości.
Kiedy mąż zobaczy twoją rabatkę kwiatową z pewnością zmieni na ten temat. Jeszcze będzie domagał się więcej kwiatów.
Awatar użytkownika
AnnaK
200p
200p
Posty: 452
Od: 21 sty 2008, o 08:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie, Świdwin

Post »

Tulipanka hihihihi może i masz rację. Zobaczymy jak będzie w tym roku. Chciałam zrobić pod płotem sąsiadów taką wiejską rabatkę z dużą ilością lawendy i tym podobnych kwiatów. naokoło zielonej donicy z tują "trzygłową " posiałam cynie ale niskie, w donicy są rojniki od forumki Myszorka, widzę, że się przyjęły. naokoło donicy są róże okrywające z małymi różowymi kwiatkami. W sumie tam nic innego nie rośnie bo to miejsce szamba. Co prawda nie używanego ale przez nie idzie rura do podłączenia do ulicy więc na włazie stoi właśnie donica :) Dom to bliźniak. Po tej samej stronie jest siatka dzieląca i właśnie na nią puściłam passiflorę 2 szt. Widzę , że ładnie się pnie. Coś z tego będzie. Sąsiadka się chyba nie obrazi.
Pozdrawiam.
KDanuta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 24 kwie 2008, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: BRZESKO

Post »

Anno rezultat 2 lat pracy przy zagospodarowaniu ogródka jest rewelacyjny, magnolaia rzeczywiście śliczne też byłabym z niej dumna

Pozdrawiam serdecznie KDanuta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”