Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia. Cz.1

Hosty
Zablokowany
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Hosty - ciekawe kompozycje i zestawienia. Cz.1

Post »

Wiele osób zastanawia się, jak stworzyć jakiś hostowy zakątek. Z jakimi roślinami, będą one dobrze wyglądały, a może tylko nad tym jak wyeksponować hosty w ogrodzie.

W tym wątku moglibyśmy dzielić się takimi informacjami i pochwalić się jak to wygląda u nas.
Wiele osób może jeszcze nie wie, że hosty mogą stać się ich prawdziwą pasją i żyją w nieświadomości :shock: :D
Pokażmy jak to można zrobić :D

Na dobry początek kilka zdjęć - (może nie najciekawszych, ale od czegoś trzeba zacząć).
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Paco- dlaczego nie najciekawsze? Bardzo interesujące zestawienia i bardzo inspirujace propozycje.

Dla mnie na razie problemem jest lokalizacja poszczególnych odmian względem siebie.
Kupując małe sadzonki, trudno sobie wyobrazić ich docelową wielkość i wybarwienie, gdy w opisach spotyka się np. takie określenie :średnia- ok.30-50 cm- dla mnie to już spora różnica wielkości, lub coś takiego: wybarwienie zależy od stanowiska i nasłonecznienia. Sadzę, więc jak leci, a gdy podrosną i będzie już wyraźnie widać ich cechy zewnętrzne, to będę wtedy je komponować.
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

paco pisze:Grażyno - to wszystko są młode rośliny :? - poczekaj, myślę, że pokażą się w tym wątku prawdziwe cuda. ;:333

Paco młode to są u mnie..................................
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

śnieżka pisze: .... Sadzę, więc jak leci, a gdy podrosną i będzie już wyraźnie widać ich cechy zewnętrzne, to będę wtedy je komponować.
Czyli sposób mamy podobny :wink: - u mnie na początku też rosną obok siebie na rabatach hostowych, a teraz zastanawiam się jak je wyeksponować. ;:224
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

paco pisze:Grażyno - to wszystko są młode rośliny :? - poczekaj, myślę, że pokażą się w tym wątku prawdziwe cuda. ;:333
I co :?: :?: :?:
Jestem zawiedziony. :cry:
Wejść na stronę ponad setka i żadnego zdjęcia. ;:222
Myślałem, że przyjdę z pracy i (przed snem) będę oglądał jak z ekspozycją host radzą sobie inni forumowicze. A tym czasem ;:27

Ten wątek w moich założeniach miał dla innych forumowiczów być bodźcem do pracy, według zasady:

Oglądaj w „wirtualu” i działaj w „realu”.

Mam nadzieję, że moje nadzieje nie były płonne i zostanie on zasypany lawiną zdjęć :D :D :D

Dla zachęty (tegoroczne zdjęcie) Hosty Sagae pod laurowiśnią na tle korzenia i paproci.

Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

No dobra. Wkleję kilka zdjęć z hostami, ale nie po to, aby sie pochwalić, tylko po to, żeby Paco nie było przykro, iż nikt wątku nie podjął.

Moje fotki na pewno nie mogą służyć jako inspiracje do tworzenia kompozycji, bo w nich takowych w ogóle nie ma, jest to raczej matecznik, czyli miejsce gromadzenia wszystkich posiadanych roślin z danego gatunku, a o ich komponowaniu to może pomyślę za rok lub dwa- jak się trochę rozrosną.

Obrazek
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

To i ja się dołączę :)

Obrazek

Hosty rosną przed hortensjami i piwonią, zasłaniają też przekwitające tulipany :)
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

Ja bym wkleiła, ale moje hosty malutkie, dopiero co kupione i posadzone.
Nie mam się czym chwalić :oops:
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

U mnie rosną pod jabłonkami i orzechem, no i mam płasko :evil: :evil: :evil:
Towarzyszą im żurawki, brunnery, języczki, astlibolides, tarczownica i kokorycz. Poniżej parę zakątków, foty z dzisiejszego dnia. Pełen efekt bardziej widoczny w pełni sezonu. Generalnie lubię je solo, gdy liściary zachodzą na siebie i widać różnicę pomiędzy odmianami :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Beata
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

śnieżka pisze:No dobra. Wkleję kilka zdjęć z hostami, ale nie po to, aby się pochwalić, tylko po to, żeby Paco nie było przykro, iż nikt wątku nie podjął.
Bardzo się cieszę, że za Twoją przyczyną ten wątek się rozkręca. :D :lol: :lol:
I już mi wcale nie jest przykro.
Wspólnie mam nadzieję spowodujemy to, że hosty staną się wiodącymi roślinami w wielu ogrodach. ;:162 ;:215

Twoje "hostarium" bardzo dobrze się zapowiada. :wink:

Dziękuję wszystkim za "teraz" i zapraszam do dalszej zabawy w wirtualnych ogrodach ;:101 i współpracy w hostowych wątkach. ;:101
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Andrzeju- paco- Cieszę się, że przyczyniłam się do rozwoju wątku, czym sprawiłam Ci przyjemność.
Myślę, że te i inne hostowe wątki szybko zaczną nabierać tempa, wszak listki host szybko się rozwijają i robią się coraz większe, a zakupo-maniaków hostowych w tym roku chyba przybyło, co wynika z moich obserwacji aukcji hostowych , więc myślę, że w lecie będzie już można co nieco pokazać.

Hostowy zakątek na moich fotkach, to tylko mały kawałek dorobku z ubiegłego roku.
W tym roku przybyły już dwa nowe kawałki i mam miejsce oraz plany na obsadzenie dwóch następnych , tylko nie wiem, czy kieszeń te moje zakusy wytrzyma.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

śnieżka pisze: .
tylko nie wiem, czy kieszeń te moje zakusy wytrzyma.
I skąd ja to znam - ;:224 - już trochę przystopowałem. :? :wink:

A wracając do kompozycji - często wydawałoby się nieistotny element jak głaz, sterta kamieni czy rzucony korzeń zmieniają na "+" zbyt płaski teren grządki. (w tym również grządki z hostami). :P

Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Zablokowany

Wróć do „Hosty”