Jakie nasionka można uzyskiwać z warzyw kupionych w sklepie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jakie nasionka mozna uzyskiwać z warzyw zakupionych w market

Post »

No ale jak uzyskać nasiona z sałaty kupionej w markecie :D
mk1a
100p
100p
Posty: 178
Od: 6 maja 2012, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okoloce wawki
Kontakt:

Re: Jakie nasionka mozna uzyskiwać z warzyw zakupionych w market

Post »

no nie jestem powalony śmiechem :;230 :;230 dz za dawkę rozrywki ;:138 ;:138
wyszło teraz że ja nie czytam dokładnie ;:136
Awatar użytkownika
kasia82
500p
500p
Posty: 583
Od: 25 lut 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Jakie nasionka mozna uzyskiwać z warzyw zakupionych w market

Post »

Ja wydłubałam nasionka z papryki marketowej, niewiadomo co urośnie :twisted: w dodatku pomieszały mi się z nasionkami papryki chili Westlandii czy zwykła papryka może mieć grubszy pęd główny i grubsze, duże liście a może to nie papryka :;230 póki co krzaczki nawet ładnie rosną.
Alembik pisze:No ale jak uzyskać nasiona z sałaty kupionej w markecie :D
no właśnie jak :;230 może poszukać z trzonkiem i wsadzić do wody to się ukorzeni :;230 nie?
Pozdrawiam
baron
100p
100p
Posty: 124
Od: 25 maja 2011, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jakie nasionka mozna uzyskiwać z warzyw zakupionych w market

Post »

Ja w lutym wydłubałam nasionka z takich podłużnych,pysznych pomidorków marketowych.\może ze trzy dni schły na chusteczce i posiałam je.Wzeszły wszystkie,posadziłam -wielkie krzaczory rosną i zawiązane są podłużne pomidorki.Co z tego wyjdzie-zobaczymy.

-- 26 cze 2012, o 14:38 --

Mam pytanie-czy ktoś zbierał nasionka sałaty z grządki?Mam taką pyszną,co listki obrywa się od dołu i dalej rośnie.Nasionka dostałam,ale tylko kilka.Chciałabym ją rozmnożyć,ale nigdy nie zbierałam nasion sałaty.
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Jakie nasionka mozna uzyskiwać z warzyw zakupionych w market

Post »

Ja zbierałam, ale miałam posiane nasiona na taśmie mieszankę różnych sałat, w ty czerwone i zielone, a zielone karbowane i zwykłe. Zebrałm z czerwonej karbowanej i wyszła owszem karbowana ale w pośrednim kolorze - mało apetycznym, ale smaczna nie gorzkniejąca i długo nie wybijająca w pędy kwiatowe. Wniosek można, ale nie wiadomo co wyjdzie, nie wiem nawet co było przyczyną zmiany wyglądu - skrzyżowanie z sąsiadką czy rozszczepienie cech (bo mogła być F1)
Dorota
Awatar użytkownika
basiaj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 sty 2013, o 20:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie nasionka mozna uzyskiwać z warzyw zakupionych w market

Post »

basiaj pisze:;:138
Dorcinda pisze:Dodam jeszcze, że w wątku truskawkowym ktoś pisał o nasionach z bardzo smacznych truskawek, ale to już wyższa szkoła jazdy...
ja właśnie zebrałam nasionka z truskawki z marketu o nazwie Kandonga czy jakoś podobna nazwa i pozyskałam flance ale tak raczej dla doświadczenia bo one mi nawet niesmakowały
:tan :tan

-- 19 sty 2014, o 00:58 --
DamianC pisze:Które nasionka można z powodzeniem wydłubać i wysiać?Jaki termin przydatności?Jak przechowywać?
z papryki można i pomidora arbuza dyni ale po co ze sklepu są lepsze i swoie sprawdzone czasami od lat
axyz1
50p
50p
Posty: 74
Od: 26 lut 2013, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świdnik

Re: Jakie nasionka mozna uzyskiwać z warzyw zakupionych w market

Post »

Moje doświadczenie:
Jakieś 3 lata temu zimą kupiłam w markecie mało dojrzałe pomidory. Nie były smaczne więc leżały sobie ze 2 tygodnie i dojrzewały.Kiedy zdecydowałam się je zjeść okazało się, że w środku pomidora skiełkowały nasionka. Oczywiście byłam ciekawa co z nich urośnie. Sadzonki były piękne, nie chorowały. Miały gęste grona i piękne, jednakowej wielkości owoce.I najciekawsze: do zimy nie dojrzały w tunelu. Po zerwaniu tych pięknych gron miałam nadzieję, że dojrzeją w domu ale też nie. Trzeba było wyrzucić! Co ciekawe w następnym roku w tunelu same zeszły jakieś pomidory i też szkoda było ich wyrzucić. Zostały i okazało się, że to było chyba 2 pokolenie tych ,,żelaznych? (jak ich nazwaliśmy) pomidorów i historia powtórzyła się. Dlaczego?
Pozdrawiam Agnieszka
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jakie nasionka mozna uzyskiwać z warzyw zakupionych w market

Post »

Odziedziczyły za dużo genu twardości (LSL) i pewnie potrzebowały innego nawożenia.
axyz1
50p
50p
Posty: 74
Od: 26 lut 2013, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świdnik

Re: Jakie nasionka mozna uzyskiwać z warzyw zakupionych w market

Post »

A gdzie geny dojrzewania? Nie zrobiły się ani trochę czerwone, lekko pojaśniały.
Pozdrawiam Agnieszka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”