Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Na Kopie jest tylko bufet i stróżówka GOPR. Pozdrawiam ;:7
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Zdjęcie torfowisk rozwaliło mi system :lol: Wygląda to cudownie! Oby jak najwięcej takich wycieczek, Marysiu. Mam minę, jak ten Pan z ostatniego foto :lol:
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Miły jest taki powrót do przeszłości, w Jagniątkowie była jedna z baz obozu wędrownego Witka-Karpacz dawne piękne czasy, oczywiście to nie był ten jedyny raz choć z Ząbkowic Śl. mieliśmy trochę daleko - jak na uczniowską kieszeń i możliwości -zwłaszcza bez wolnych sobót :roll:

a kiedy to było -wystarczy popatrzeć na pożółkłą kartkę zeszytu rajdowego i pieczątki których dawno już nie ma :oops:

Obrazek
delosperma pisze:..Na Śnieżkę, najwyższy szczyt Sudetów dostaniemy się wyciągiem krzesełkowym z Karpacza. .
oj nieładnie, a gdzie duch zdobywców szczytów ;:224 - no dobrze przyznam się że jak byłem tam dwa lata temu to też skorzystałem - czekała mnie duża pętla
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Bananowa Aniu następne wycieczki będą , tylko ostatnio brak mi na wszystko czasu. Remonty, wyjazdy, przetwory, goście, jak to na początku lata. Do zobaczenia na trasie. :wit
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

:wit Zbyszku ,cieszę się, że moje wycieczki obudziły w Tobie miłe młodzieńcze wspomnienia :D . Łezka w oku mi się zakręciła, kiedy zobaczyłam te pieczątki. Być może jedną z nich własnoręcznie przybiłam, bo pracowałam przed laty w jednym z tych schronisk, kiedy tak często organizowane były obozy wędrowne Szlakiem Przyjaźni ze Szklarskiej Poręby, do Karpacza. Czy schronisko Ma Szrenicy było czynne, kiedy zdobyłeś tę pieczątkę?

Gdybym na Śnieżkę wybierała się sama, to na pewno nie wyciągiem. Zresztą Śnieżka nie jest moim ulubionym celem wędrówki. Ale należy się dostosować do pragnień gości, a i tak trudno wszystkich zadowolić. Jedni chcą się przejechać wyciągiem tam i z powrotem i tylko zaliczyć Śnieżkę, inni są w podeszłym wieku, czasem Panie wybiorą się w butach na szpilce, są też małe dzieci.
Ale obiecuję, że powrót ze Śnieżki będzie dla koneserów. ;:333
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

kiedy to było - poznasz po stanie pomnika :wink:

Obrazek

po prawej "Latarnik"(przypadkowy gość z obozu) po lewej "Szuja" towarzysz szkolnych wędrówek po Sudetach i moja skromna osoba
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Szkoda, że nie mam zdjęć z Wielkiego Szyszaka z tamtego okresu, bo mogłabym porównać ilość kostek. Poza tym Twoje zdjęcie jest z nietypowej dla fotografujących strony, więc zagadka tym bardziej utrudniona. ;:63
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Marysiu i tak jak zerkniesz do mojego tatrzańskiego wątku to wyjdzie na jaw żem człek leciwy i już mocno dojrzały :roll: więc kawa na ławę -to było w sierpniu 71, schronisko nieczynne i pół roku przed pożarem
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

W tym czasie pracowałam w recepcji w schronisku Na Hali Szrenickiej, więc ja też niemłoda ;:174 . Pamiętam ten pożar w styczniu.
Schronisko Na Szrenicy było mi dobrze znane, bo chociaż wówczas nieczynne , to pracownicy Stacji Meteorologicznej pozwalali nam zwiedzić go od środka.
Mój M to też człowiek gór, chociaż ostatnio trochę się mniej udziela w wędrówkach. Niestety serduszko nawala. Pracował na Przekaźniku Telewizyjnym "Na Śnieżnych Kotłach", gdzie kilkakrotnie witaliśmy Nowy Rok. Był też ratownikiem GOPR, poznaliśmy się zresztą w górach. Mam trochę zdjęć i slajdów z tamtych pięknych czasów, ale muszę M poprosić, żeby mi pomógł przy obróbce i wklejaniu, to może w długie zimowe wieczory jakieś wrzucę.

Twój wątek górski pobieżnie wczoraj przeglądnęłam, jest wspaniały. Muszę poświęcić mu trochę więcej czasu. Niestety Tatr nie znam za bardzo, tylko te najpopularniejsze punkty. Dawniej nie było możliwości przede wszystkim finansowych, a teraz już bałabym się zapuścić w trudniejsze rejony. Mam przykre doświadczenie z naszych niby łatwych górek. Któregoś dna w marcu samotnie wybrałam się przy pięknej pogodzie na "Odrodzenie". Nagle na trasie do "Samotni", nad Kotłem Małego Stawu złapała mnie mgła, tyczki się skończyły, zaczęło zmierzchać, a ja bałam się ruszyć. Dobrze, że żołnierz z WOP-u szedł na zmianę i doprowadził mnie do drogi na Strzechę Akademicką. Od tamtego czasu panicznie boję się mgły, dopada mnie w niej klaustrofobia.
Ale się rozpisałam, przywołałeś dawne wspomnienia. Dziękuję ;:180
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Marysiu to bardzo możliwe że się tam spotkaliśmy a może nawet kolega Szuja (czarnowłosy przystojniak) próbował coś nawijać , bo ja jak zawsze skromniutki i cichutki :oops:
jeżeli chcesz to pieczątki zeskanuję w lepszej rozdzielczości i prześlę
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

No tak, bo skromność i umiar zdobą młodzieńca. :;230 O pieczątki bardzo proszę i z góry dziękuję. ;:180
Czy uprawiasz sporty zimowe?
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

z nartami jest właśnie problem bo w jedyne poniemieckie znalezione w starym bunkrze (buszowało się) w czasie ujeżdżania zostały błyskawicznie skasowane a kupno nowych było ponad poprzeczką finansową tamtych czasów
i tak już zostało :(
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Mógłbyś się zdecydować na narty biegowe. Są obecnie na topie, wiadomo Justyna, sprzęt nie jest drogi, do biegania nie potrzeba żadnej filozofii. My mamy bardzo blisko , jak sam wiesz , do Jakuszyc i przerzuciliśmy się z niebezpiecznych już teraz zjazdów na biegi. Zapraszam, zobaczysz ,że to też frajda, a widoki w zimie powalające. ;:oj
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”