Ogród w lasku

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w lasku

Post »

No cóż Anula,nie chcę się powtarzać ale muszę,bajecznie w Twoim ogrodzie a i zdjęcia coraz ładniejsze i coraz ciekawsze prezentujesz.
Pozdrawiam Cię i 3maj się :wit .
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

Maania- czy ja wiem, efekt mógłby być dużo lepszy, ale robiłam w pośpiechu :oops:
Nie widziałam u Ciebie zdjęcia ogółu ogrodu, więc nie mogę stwierdzić jak to wygląda, choć przypuszczam, że wspaniale, naturalnie! ;:3
Słuchaj, mam dosyć mało latek, jestem początkującą ogrodniczką, zupełnie tak jak Ty. Ogród należy do moich rodziców, ja go tylko nieco udoskonalam ;)
Wszystkie pomysły są z głowy, można się tylko nieco inspirować ogrodami innych.
Ja, tak szczerze, zajmuję się ogrodem dopiero 1,5 roku.
Dziękuję, że wpadłaś zapraszam częściej! ;:180

Loctus- boję się trochę tego gorąca tamtych ziem, bo jeżeli codziennie będzie tam tak jak dziś u nas, albo gorzej?!
A co do nauki, to nie zrezygnuję. Mam zamiar trochę przez te wakacje zmądrzeć, a nie tylko się nudzić, bo to bez sensu! A skoro nigdy się nie uczyłeś w wakacje, skąd wiesz, ze to "zarzynanie"? :;230 :twisted:
Gratuluję nowego miejsca zamieszkania! ;:138 Życzę Ci, abyś miał obok niego swój wymarzony ogród ;:108
Paryż- śmierdzi, Paryż- śmierdzi... Tak samo jak: Genua- śmierdzi :;230
W końcu to najsławniejsze miasto na świecie! Zbiera się tam czasami tego chłamu trochę.. :(
Pozdrawiam i dziękuję za wizytę :)

Arkadius121- no, nareszcie o mnie pamiętasz! :twisted:
Dzięki :)

Wiesiołki z goździkami i liliami
Obrazek

Heidi Klum, nie zawiodła mnie ani trochę
Obrazek

Nareszcie się doczekałam żółtego :heja
Obrazek

Żeby nie było, że czerwonych u nas nie ma- aparat nie łapie czerwonego koloru, dlatego nie fotografuję.
Obrazek
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
bina12
1000p
1000p
Posty: 1729
Od: 17 mar 2011, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród w lasku

Post »

:wit Na południe Francji mówisz - to pewnie odwiedzisz Żandarma z Saint-Tropez ;:172 - Różyce zabójcze , szczególnie Ambrige ;:167
- Motyle wymyślają cudowne bajki, by je podszeptywać kwiatom.- Pozdrawiam Ewa

Na końcu tęczy - Na końcu tęczy cz.2
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Ogród w lasku

Post »

o! Co za róża i jaki kolor. Chwalisz mój ogród i kolory a u Ciebie chyba jeszcze piękniej! Zazdroszczę goździków, bardzo ja lubię, ale one tego nie odwzajemniają:).
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród w lasku

Post »

@ Konwalia ? słusznie się boisz gorąca. Bierz dużo książek i licz na to, że będziesz miała w pokoju klimatyzację. :-P Pamiętam, że kiedyś tak cały pobyt w polskich górach przeleżałem na kwaterze z książkami, bo temperatura nie raczyła w dzień spadać poniżej 30°C... A o ile w Polsce cały tydzień takich upałów to raczej wyjątek, o tyle na południu Francji to normalna letnia pogoda. Ba ? można wręcz powiedzieć, że to nawet chłodno? Temperatury często przekraczają tam 35°C w cieniu.

Co do nudzenia się ? inteligentni ludzie nigdy się nie nudzą. ;-) A jest tyle pięknych rzeczy, które można robić w wakacje i które związane są z wypoczynkiem ? czy to biernym czy aktywnym ? że zupełnie nie rozumiem, jak można ten czas wolny poświęcać na przykre obowiązki ? jak np. nauka. :-P :-P :-P

Co do Paryża i jego zapachu ? tu nie chodzi tylko o kloszardów czy mieszkańców mających problem z higieną... Przykładowo największa stacja przesiadkowa metra i kolei miejskiej ? Châtelet Les Halles ? została zbudowana pod dawnym cmentarzem, który istniał tam przez tysiąc lat ? no i ziemia tam już przez te wszystkie lata strasznie przesiąkła fetorem rozkładu, woda przesiąka przez nieszczelności korytarzy i na całej stacji koszmarnie wieje trupem...

Fajna kompozycja wiesiołków i goździków. Łubin też sympatyczny ? bardzo lubię łubiny (i wszystkie rośliny motylkowe).

Pozdrawiam!
LOKI
sasanka_
200p
200p
Posty: 289
Od: 10 maja 2011, o 08:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Silesia

Re: Ogród w lasku

Post »

piękny ogród i śliczne zdjęcia, jeśli pozwolisz z przyjemnością będę zaglądać :wit
Ewa
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród w lasku

Post »

Konwalio :wit Ambridge Rose cudowna, ja mam malutki krzaczek i dopiero jeden kwiatuszek, ale śliczna jest, jak wszystkie Austinki ;:173 Heidi Klum też piękna, mnie również zachwyca - kwitła jako pierwsza już miesiąc temu! Mam nadzieję, że te uwagi o jej chorowitości mocno przesadzone..Życzę udanego pobytu we Francji ;:196 Lazurowe Wybrzeże cudowne, byliśmy w grudniu w Saint-Tropez i pogoda była lepsza niż teraz u nas :;230 I te cudowne fiołki alpejskie na rabatkach przy drodze, coś wspaniałego. Piękne miasto, polecam też wycieczkę do pobliskiego Monako, najlepiej jachtem :uszy Życzę wspaniałego urlopiku, a o ogród się nie mart - ja właśnie wróciłam po 2 tygodniach i taka rozłąka wyszła mu na dobre ;:173 Wszystko kwitnie jak szalone, będzie dobrze :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
cytrusowy hubi
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 sty 2012, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ogród w lasku

Post »

wszystko piękne ale róże mi się u ciebie nabardziej podobają ;:138 BRAWO!!! dla ciebie i dla róż ;:215
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

Na dobry początek, dla wszystkich miłych odwiedzających mój ogród, Casanova :

;:180 Obrazek ;:180
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
Tosiak
200p
200p
Posty: 214
Od: 28 maja 2012, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszcz
Kontakt:

Re: Ogród w lasku

Post »

konwalia12 pisze:dziękuję AGNESS, róże co prawda z opóźnieniem, ale powoli pokazują czarodziejskie kwiaty. ;:3

Ambrige Rose specjalnie dla Was ;:167
Obrazek


ale piękna - wspaniała i zapewne pachnie ?

-- 22 cze 2012, o 16:10 --
konwalia12 pisze:Na dobry początek, dla wszystkich miłych odwiedzających mój ogród, Casanova :

;:180 Obrazek ;:180


a ta na dobry początek lata ;:3 -śliczna - a pachnie i jaka wysoka rośnie?
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

Wiesiu- dziękuję, za miłe słowa. Róża Ambrige pachnie niczym galaretka o smaku truskawkowym, naprawde urzeka swoim wdziękniem. Podczas pochmurnych dni jest takim moim ogrodowym promykiem Słońca. Tylko po deszczu szybko płowieje, robie się bielusieńka :shock: , ale na szczęście płatków nie gubi.
Casanova dorasta najwyżej do 1,2metra, ale moja jest jeszcze młoda i bardzo mała. Zapach jest mocny, ale nie tak sliczny jak u Amb. Ogólnie wszystkie "szlachetne" kupiliśmy w tym roku, a tanie nie były.. Byleby przeżyły zimę ;:224

bina12- będę bardzo blisko Saint Tropez, tylko 30 km mnie będzie od niego dzieliło, więc nie mogę tego nie zwiedzić. Cieszę się, ze Ci się podoba. :)

nemezja- u Ciebie po prostu jest co chwalić! Masz o wiele więcej roślin i kolorków, u mnie to ich za wiele nie ma. Z goździkami różnie bywa..Choć ja tego nie wiem, bo mi się udało jakimś cudem i teraz rosną w wielu miejscach. Bez nich byłoby już totalnie ponuro!

Loctusie-
Locutus pisze:Temperatury często przekraczają tam 35°C w cieniu.
Dowiem się, co to znaczy być na patelni.. ;:111 ;:154 We Włoszech tydzień minął zanim się jako tako przystosowałam do temperatury, a jak wróciłam do kraju czułam się jak na Syberii. Ale lubię tutejsze rześkie powietrze przesycone wieloma zapachami, będzie mi go brakowało.
Po dzisiejszych wynikach z egzaminów, uważam, ze tym bardziej będę się uczyć :;230
Ojej, nie wiedziałam , że aż tak źle jest zapachami we Francji, a przynajmniej nie wyobraziłabym sobie czegoś takiego.. We Francji? Nie pomyliłeś? ;:124
Dziękuję, że o mnie pamiętasz i wpadasz :tan
Sasanko- ależ proszę proszę, ile tylko chcesz. ;:168

Robaczku- widzisz, u mnie Heidi zaczęła dopiero w tym tygodniu kwitnąć. Nie choruje jak dotąd, ale z czasem może się to zmienić. Ale tutaj, w górach, zawsze tak jest. Na przykład ostróżki w ogóle jeszcze nie zakwitły.
Tylko mi nie mów, że będą upały nad Lazurem- teraz jest to moja największa obawa. Nad morze mam zamiar chodzić wieczorami i siedzieć do późnej nocy! Uwielbiam takie spokojne wakacje, bez żadnego pośpiechu. Liczę na to, że będę miała jak dodawać zdjęcia. Na pewno dodam kilka z wycieczki i może tamtejszej roślinności? ;:131

Cytrusowy Hubi- róże i ja do usług! ;:58
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
maania
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 29 kwie 2012, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród w lasku

Post »

Po dzisiejszych wynikach z egzaminów, uważam, ze tym bardziej będę się uczyć :;230
oOoOoo , jesteś zadowolona z wyników ? czy mogę wiedzieć ile procent otrzymałaś...
hm, hm, hm, mnie to czeka w przyszłym roku. Aż mam mokre nogawki ;D
Ale masz szczęście z tym wyjazdem... aż zazdroszczę ^^
Mam nadzieję, że aparat zabierasz ze sobą i 'sfocisz' roślinność i jak i zabytki Francji ; )
Wiesiołki... a za oknem deszcz i burza... Chociaż tutaj możemy popatrzeć na coś kolorowego ;3
Początki mojej przygody
" Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy "
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

Właśnie, piszę tak, ponieważ nie do końca cieszę się z wyników :? . To znaczy z części przyrodniczej, na której z resztą mi najbardziej zależy.. Wynikami może się nawet lepiej nie chwalić :;230 Chociaż reszta powyżej 80%, więc jako tako, na poziomie.
Nie stresuj się tak, ob to nie ma sensu. Stres odpływa przy egzaminie. Ale to chyba zależy jaki kto jest.

Postaram się sfocić każdy wartościowy widok i Wam pokazać.
No fakt, wiesiołki dają dużo koloru i zastępują Słońce. Jaskrawe czerwone róże też nie przejmują się słotą i kwitną w najlepsze!
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”