Basen ogrodowy, pompa filtrująca i inne sprawy basenowe

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
hutkow
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 24 sty 2011, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: działka na Roztoczu Zamojskim

Basen ogrodowy, pompa filtrująca i inne sprawy basenowe

Post »

Witam!
Ja mam oczko wodne od kilku lat jego wymiary 3 x 8 x 1 m.Jest w kształcie połowy jajka wyłożone folią.Jest przeznaczone do kąpieli,spełniało swoją rolę do ubiegłego roku.Rok był bardzo mokry i nie dało się założyć folii ponieważ była w nim ciągle woda,pompowanie jej nie przynosiło skutku.Takie oczko to wspaniała możliwość kąpieli w letnie upalne dni.
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: jaki basen na działke ogrodową

Post »

A można jaśniej.
Nie rozumiem co masz na myśli pisząc że "nie dało się założyć folii ponieważ była w nim ciągle woda,pompowanie jej nie przynosiło skutku"
Wcześniej piszesz "Jest w kształcie połowy jajka wyłożone folią"To jest w nim folia czy jej nie ma, i dlaczego "pompowanie jej nie przynosiło skutku"
A najważniejsze jak się ma do tego "Takie oczko to wspaniała możliwość kąpieli w letnie upalne dni."

Wiesz przypomina mi się bardzo stary dowcip o nowo oddanym do użytku domu wariatów. Projektant po otwarciu domu zapytał się dyrektora
- Panie dyrektorze czy pensjonariusze korzystają już z basenu - na co dyrektor odpowiedział - Oczywiście skaczą już z 10 m wieży, a proszę sobie wyobrazić co to będzie jak wody do basenu naleją.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
hutkow
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 24 sty 2011, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: działka na Roztoczu Zamojskim

Re: jaki basen na działke ogrodową

Post »

Witam!
To może przełożę z polskiego na nasze na zimę zabieram folię i zakładam wiosną.W ubiegłym roku w miejscu gdzie mam działkę było tak mokro,że nie dało się wypompować wody a tym samym ułożyć folii.Po prostu gdy wypompowałem wodę natychmiast natychmiast napływała nowa.Obok kilka metrów jest studnia w której woda jest równo z ziemią.W normalnych latach tego nie było.Krótko mówiąc obecnie jest woda a nie powinno jej być tyle bo teren piaskowy na to nie pozwala a,że natura rozrabia jest jak jest.Nie wiem jak się to ma do tego < Takie oczko to wspaniała możliwość kąpieli w letnie upalne dni> bo w normalnych latach tak było faktycznie.Dowcipu nie powiem bo nie wiem czy byłyby śmieszne choć pasują do sytuacji.
Z poważaniem Edward.
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: jaki basen na działke ogrodową

Post »

A nie było by prościej zaizolować oczko na stałe, bez co rocznego usuwania folii. Wystarczy do tego folia EPDM, i ma się spokój na długie lata, i nie ważne czy będą mokre czy suche.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
waserx
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 kwie 2011, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: jaki basen na działke ogrodową

Post »

Z jednej strony masz rację, że murowanego basenu nie da rady tak łatwo ukraść lub zdewastować ale z drugiej strony czy wiesz jakiego nakładu środków wymaga taki basen? Basen stelażowy można łatwo złożyć a wodą z niego podlać działkę.
są rzeczy na jakie należy zwracać uwagę przy zakupie basenu tymczasowego.
Awatar użytkownika
fibi
100p
100p
Posty: 131
Od: 26 gru 2008, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: jaki basen na działke ogrodową

Post »

Jestem za stelażowym. Użytkuję taki już 4 lata i jestem bardzo zadowolona. Woda nalewana jest w czerwcu, a spuszczana we wrześniu, oczywiście filtrowana i uzdatniana. Kosztuje niewiele i po kilku latach można go wymienić.
Obrazek
Pozdrawiam
gmart68
100p
100p
Posty: 135
Od: 5 maja 2011, o 10:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław

Re: jaki basen na działke ogrodową

Post »

Napiszcie co dajecie pod takie duże baseny?Jakaś folia, wykładzina?
Mój ogród
Pozdrawiam
Gośka
Awatar użytkownika
fibi
100p
100p
Posty: 131
Od: 26 gru 2008, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: jaki basen na działke ogrodową

Post »

Są specjalne folie pod basen, ale są stosunkowo drogie.
Ja kupuję taką plandekę, tylko trzeba dostosować rozmiar i kosztuje o wiele taniej. Mają nawet otworki, w które można wbić np. szpilki od namiotu ażeby się nie zawijała.
Obrazek
Pozdrawiam
gmart68
100p
100p
Posty: 135
Od: 5 maja 2011, o 10:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław

Re: jaki basen na działke ogrodową

Post »

Dzięki za odpowiedź.A tę plandekę gdzie kupić?W budowlanym?
Mój ogród
Pozdrawiam
Gośka
Awatar użytkownika
fibi
100p
100p
Posty: 131
Od: 26 gru 2008, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: jaki basen na działke ogrodową

Post »

Tak jest, w budowlanym :wit
Pozdrawiam
AnKa90
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 cze 2012, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Cześć. Wiem, że troszkę zły dział wybrałam, ale nie mogłam znaleźć lepszego a potrzebuję odpowiedzi szybko.
Kupiłam rok temu basen firmy BESTWAY. Razem z mężem stwierdziliśmy, że dobrze byłoby kupić też do niego pompę filtrującą. Mąż właśnie jeździ po Krakowie po sklepach i szuka pompy firmy BESTWAY ale dosłownie wszędzie są tylko i wyłącznie firmy INTEX.
I tu jest moje pytanie: Czy ta pompa firmy INTEX nada się do basenu firmy BESTWAY czy raczej muszę kupić przez internet pompę firmy BESTWAY?
Bardzo proszę o odpowiedź osoby, która się na tym zna możliwie jak najszybciej, bo mój mąż nie wie co ma robić: Czy kupić te pompę INTEX czy wracać do domu.
Awatar użytkownika
Apat
50p
50p
Posty: 70
Od: 29 gru 2011, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-koźle

Re: Basen Ogrodowy a Pompa filtrująca

Post »

Można kupować w końcu produkują bardzo podobny sprzęt też mam kombinację basen bestway a pompka intex
bania
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 lip 2012, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

basen

Post »

witam na podwórku mam basen i powstały w nim pęknięcia ok 3mm, przez które do pewnego momentu ucieka woda i tu moje pytranie- czym to załatać?czy zaprawa z wodą szklaną da rade.rozwiązanie ma być tanie ponieważ używam go ostatni rok i nie chce inwestować :D

proszę o szybkaą odp i z góry dzięki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”