Wszystko o... pomidorach. - 1 i 2cz.(07.10.07-30.12.09)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

Erazm kiedy wysiałeś pomidory ja mam problem bo moje pomidory nie które rosną a nie które stoją w miejscu ?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Sadzonki pomidorów kupiłem. Sadziłem je w tunelu 22 kwietnia. Doszedłem do wniosku po 20 latach ich produkcji na parapecie, że się to nie opłaca.
Pozdrawiam Andrzej.
Ania.Coleman
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 kwie 2008, o 16:50
Lokalizacja: USA

Spryskiwanie pomidorow mlekiem

Post »

bunia pisze:U mnie też jeszcze są na krzakach zielone pomidory. Gratuluję Erazmowi pięknych i zdrowych krzaków. Ja nie mam takich - na moich widać oznaki jakiejś choroby. Na przyszły sezon muszę się sprężyć i systematycznie pryskać mlekiem :D
Pozdrawiam.
Co roku hoduje okolo 20 krzakow. Pierwszy raz slysze o tej metodzie. O co to chodzi z tym pryskaniem mlekiem? I jakim mlekiem pelnym czy niskotluszczowym, czy sie rozciencza mleko, i czy to jest od chorob czy to poprawia owoce ?

Z gory dziekuje,
Ania
Cause and effect, chain of events-
All this cheos makes sense.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Kłania się wyszukiwarka.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... sk+mlekiem
http://www.forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=254

Podałem linki tylko dlatego że jest to Twój pierwszy post na forum.
Ania.Coleman
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 kwie 2008, o 16:50
Lokalizacja: USA

Niekonwencjonalne srodki ochrony roslin

Post »

Dziekuje, przeczytalam wszystko w tym temacie i jestem w szoku. Pamietam jeszcze jak mama podlewala rosliny obornikiem i robilam to pare razy tutaj ku ogromnemu zdumieniu sasiadow. Niemniej wszystkie metody podane w powyzszym temacie sa mi nowe. na pewno sprobuje w tym roku. ;:14 To prawda jestem nowa w forum i w organicznym chodowaniu roslin tez.
Cause and effect, chain of events-
All this cheos makes sense.
uki94
200p
200p
Posty: 280
Od: 4 mar 2008, o 09:55
Lokalizacja: Żerków

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oto moje pomidory i papryka pomidory zostały wysadzone 19.04 a papryka dzisiaj pomidory zaczynają już kwitnąć wszystkie flance zostały zakupione u ogrodnika.
Lukasz uki94
Awatar użytkownika
izabellka
100p
100p
Posty: 173
Od: 24 mar 2008, o 13:50
Lokalizacja: warszawa

Post »

nie za blisko siebie posadziłeś pomidorki?? :)
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53826" onclick="window.open(this.href);return false;

Życie jest pełne niespodzianek.
uki94
200p
200p
Posty: 280
Od: 4 mar 2008, o 09:55
Lokalizacja: Żerków

Post »

Pomidory mają między sobą 50 cm a roztawa między rzędami to jakieś 80cm
Lukasz uki94
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

Moje pomidory wyglądają inaczej niż na w/w zdjęciach liski moich pomidorów zwijają sie tak jakby do środka i nie są poziomo http://images34.fotosik.pl/218/b8cfbdad18e03722med.jpg
gosia_70_38
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 23 mar 2008, o 18:16

Post »

Witam wszystkich ogrodników.Jedno pytanko mam odnośnie pomidorów-kiedy wsadzać wyhodowane w domu flance do gruntu?Gosia

Pytanie przeniosłem do tematu o pomidorach.
erazm
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Po przymrozkach majowych. Będziesz wtedy pewna, że nie uszkodzą ich lub nie zniszczą ewentualne przymrozki.
Pozdrawiam Andrzej.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Erazm pisze:Po przymrozkach majowych. Będziesz wtedy pewna, że nie uszkodzą ich lub nie zniszczą ewentualne przymrozki.
Myślę Erazm że nikomu nie życzysz "przymrozków majowych" Oby ich nie było, ale wtedy Gosia może nie wysadzić pomidorków do gruntu. A tak na poważnie GOSIU w dniach 12,13 i 14 maja imieniny obchodzą "zimni ogrodnicy" , Pankracy ,Serwacy i Bonifacy. Po nich 15 maja obchodzi imieniny "zimna Zośka". Bardzo często w tym okresie następują ochłodzenia i zdarzają się nocne przymrozki. Ludzie zajmujący się ogrodnictwem sadzą do gruntu ciepłolubne rośliny po tych dniach będąc przekonani że już nie będzie po 15 maja nocnych przymrozków. Niestety rzadko ale przymrozki zdarzają się po tym "terminie", a nawet bywają na początku czerwca. Na przymrozki po 15 maja nikt nie "czeka" i i wysadza rośliny ciepłolubne do gruntu. Czasami się zdarza( też rzadko) że w maju już nie ma przymrozków i wtedy są szczęśliwi tacy ogrodnicy jak ja co "trochę ryzykują".
gosia_70_38
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 23 mar 2008, o 18:16

Post »

Więc chyba zaryzykuje i posadze do gruntu wcześniej niż po 15 maja ponieważ mam je w domu na parapecie a wyrosły mi naprawdę super i zajmują już połowe okna.Tak więc spróbuje.Mam cichutką nadzieje że takiego strasznego ochłodzenia nie będzie.Dzięki Ci bardzo za poradę
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”